Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Diskuze nad návrhem rozvaděče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Diskuze nad návrhem rozvaděče?  (Přečteno 1904 krát)
Milan Petr
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.11.2015, 11:41 »

Moderátor: Mimo pravidla zadávání diskusních témat!





















(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) vzdálení kolegové:),

moc rád bych vás poprosil o radu.

1)
Navrhl jsem si zapojení rozvaděče (viz. příloha) a přijde mi to tam na průměrný RD trošku "přechráničovan é"Úsměv. Co si o tom myslíte? V kuchyni bych chtěl lednici asi od společného chrániče oddělit a napadlo mě spojit obě koupelny do jednoho chrániče. Mám strach toho slučovat více jednak kvůli selektivitě a taky komfortu.

2)
V rozpisu (v příloze) jsem si udělal i předběžné rozfázování a navrhl přístroje. Můžete mi k tomu dát nějaký koment prosím? Ve většině novostaveb, ve kterých jsem byl se s tím moc nepárali a všude se vešli do 50 modulů, ale zase bych to chtěl mít pořádně, když už to jednou dělám. Navíc jsem plánoval možnost rozšíření o inteligenci na světla a rolety (řešené např. pomocí KNX, nebo jinak..),  tak bych chtěl mít v rozvaděči místo. (Podružný elektroměr tam mám z důvodu, že budu měřit spotřebu TČ a pomocí utrazvukového měřáku i teplo a přes impulz nebo M-BUS budu měřit a logovat reálný topný faktor TČ v čase.)

3)
Jaký rozvaděč máte v oblibě, bez ohledu na peníze? (Myslím z hlediska řešení svorkovnic, komfortu zapojování,kvality, atd..). Kromě Hageru se mi líbil i Moeller a OEZ.

Předem moc děkuji všem za odpovědi. Projekt na to sice mám, ale v min. rozsahu pro stavební řízení a další řešit nebudu. Nejsem laik, ale klasickým elektroinstala cím jsem se nikdy prakticky nevěnoval.


* Rozvadec-navrh.png (143.08 KB, 2600x1556 - prohlédnuto 541 krát.)
* Elektroinstalace-rozpis.pdf (711.3 KB - staženo 762 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.