Mohu ovládat ventilátor akukamen (230V) pomocí termostatu (3V)?

<< < (2/3) > >>

Jan Měchura:
* Vařit se bude na plynu  :) . Ten kotel blokovaný není, ten je plynový a půjde pryč

* Dovolím si zde nevěcnou odbočku a pomluvím trochu plyn. Plynový kotel je drahý. Člověk musí platit kominíka a revize. Revizák si vzal 700 Kč za 30 minut a konstatoval, že sopouch komínu je příliš nízko. Kdo to tu kolaudoval toho bych zabil.  A když jsem pak v Prosinci mistru plynaři volal, že potřebuju servis tak mě naštvaně odmítl, že ať si tam dělá servis ten kdo dělá revize, že tohle pro něj není kšeft. V tu chvíli jsem tak ztuhnul, že jsem ani nevzpoměl, že tu revizi tam dělal právě on. Sehnat dobrýho plynaře je u nás ve Sříbře téměř nemožné. A splnit předpisy  (norm) na instalaci té obludy skoro taky. Byt je malý. Probíhá zateplení. Tak risknu tu elektriku.

* S ČEZem probíhá vyřizování žádosti.

*  "Termostat má bezpotenciální kontakt kterým ovládáte další relé nebo stykač."
Znamená to, že stykač posílá ty svoje voltíky naopak termostatu ? Je tam totiž jen slabej drát  :o . Já to pochopitelně svěřím firmě. Jen chci vědět co mě čeká. Jestli rozkopu celej byt  :'(

* Ty bezdrátové termostaty sou fajn. Já se jich nebojim. Ale ten co tam teď mám, stál peníze a jsem na něj zvyklej. Nechci ho měnit.

* Technický výkres nemohu poskytnout, neb nejsem elektrikář. V příloze je moje malůvka :P

František Janeček:
Napište typ termostatu a uvidí se. Vetšinou mají kontakt, který může spínat ventilátor AKU sám bez stykače.Pak by se vám to zjednodušilo :)

Petr M:
Citace: František Janeček  21.07.2015, 11:15

Napište typ termostatu a uvidí se. Vetšinou mají kontakt, který může spínat ventilátor AKU sám bez stykače.Pak by se vám to zjednodušilo :)


Po zvonkové dvojlince asi ne, ale SLEV s relátkem by neměl být problém.

František Janeček:
Omlouvám se, přehlédl jsem, že si tazatel namaloval nějakou zvonkovou dvojlinku mezi kotlem a termostatem.As i ani s tím kotlem to nebylo to pravé ořechové.Mohl to mít teď jednodušší. :)

Jan Měchura:
* Tak jsem se nasoukal pod kotel a vidím, že omluvit se musím já.
Od termostatu vede ke kotli dvojlinka s docela velkým průměrem. Vypadá to jako dráty ke světlům. Je tam černá a hnědá žíla. Za krabičkou termostatu to nešlo poznat. Parametry toho drátu se dají nějak změřit ?
 
* Parametry termostatu jsou:
Max. zátěž 230V / 5A odporová

* Co je to SLEV s relátkem ?
 

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana