Má vliv špatný sled fází na spravnou funkci elektroměru?

<< < (8/8)

Jan Franěk:
Blikání diod, pouze signalizuje odběr (zvýrazněno v příloze). Více, včetně svého elektroměru, najdete na stránkách distributora. Například ČEZ má toto http://www.cez.cz/cs/co-delat-kdyz/technicke-zalezitosti/pro-odberatele/pruvodce-elektromery.html

Tam si najdete ten svůj elektroměr, včetně jeho popisu. Jeden příklad je v příloze
Pokud si nejste jist, co nejdříve kontaktujte svého distributora.

Miroslav Minařík:
Citace: Oldřich Morávek  29.11.2014, 22:28

to Minařík:
odporovat jsem ti chtěl v tom, že ČEZu je úplně jedno, jaký sled fází na elektroměru je.

Ale to jsem uvedl hned zkraje tématu! Tedy druhá odpoveď.

Viz
Citace: Miroslav Minařík  28.11.2014, 19:51

Máte na mysli místo L1, L2, L3 třeba L1, L3, L2?

Pak vězte, že to bude mít vliv pouze na směr otáčení "míchačky" ale určitě ne kotouče v elektroměru. Ten je prý magicky spravedlivý a otáčí se stále stejným směrem. Ne tedy podle výsledků voleb vlevo  či vpravo :-)


Tak co tedy odporuješ?

Oto Strnad:
tak z celkové četby jsem pochopil, že dodržovat sled fází, tak jak se to snažím dodržovat, má svůj smyl, ať už to na měření vliv mám, či nemá. No musím říct, že spousta elektrikářů ani neví, co to vlastně je. V přípojkové skříni H,Č,Š,  v elektroměrovém rozvaděči Č,H,Š, vývod s elektroměru Š,H,Č, katastrofa.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana