Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Fungují vám správně žaluziová tlačítka Unica (nového designu)?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Fungují vám správně žaluziová tlačítka Unica (nového designu)?  (Přečteno 4891 krát)
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« kdy: 29.10.2014, 21:50 »

Otázka především na ty, kteří je již použili. Snad se někdo najde.

Letos Schneider začal vyrábět jednomodulová žaluziová tlačítka MGU3.10xT.xx v novém designu. Před pár dny jsem jich 30 nainstaloval, ale minimálně třetina z nich je prakticky nefunkční - mají "gumový chod" a zasekávají se ve stisknuté poloze.

Při bližším zkoumání jsem zjistil, že problém je v tom, že jednotlivé půlky tlačítka jsou příliš blízko u sebe, navzájem se o sebe třou a tím pádem si navzájem brání v návratu. Při ještě bližším zkoumání jsem zjistil, že problém se dá poměrně snadno vyřešit seškrábnutím výstupků na okrajích jednotlivých tlačítek. (Červeně zakroužkováno v přiloženém obrázku.) Navíc jsem právě v krabici objevil dvě tlačítka, které jsem na zkoušku zakoupil před několika měsíci a v době nákupu bez problému fungovala. Teď po odpočinku vykazují stejnou závadu.

Váhám tedy, zda tlačítka reklamovat, nebo "opravit". Pokud by šlo o nepovedenou sérii, tak bych zvolil reklamaci, ale pokud je to konstrukční vada, tak nemám příliš chuť je donekonečna demontovat a reklamovat. O drátech čouhajících z krabic nemluvě. Na druhou stranu je otázka, zda zmíněná oprava bude definitivní. Možná už to někdo řešil...


* MGU3.10xT.xx.jpg (10.03 KB, 258x256 - prohlédnuto 484 krát.)
Zaznamenáno
Robert Šimčík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



WWW
« Odpověď #1 kdy: 09.01.2015, 14:26 »

,
Tímto problémem se zabýváme a kolegové z technického oddělení ho už vyřešili. Nahradili slabou pružinu silnější a v nových sériích už k zasekávání klapek docházet nebude.
Děkuji za vaši informaci.
S pozdravem
Robert Šimčík
Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 09.01.2015, 18:47 »

Děkuji za informace. Nejsem si sice příliš jistý, že je to ideální řešení problému, protože i se slabšími pružinkami je chod docela nepříjemně tuhý, ale asi je to lepší než zaseklé tlačítko. Je opravdu škoda, že se vzhledově povedená tlačítka  konstrukčně nepovedlo lépe vyřešit. Můžete prosím ještě upřesnit kdy bude nová série dostupná, případně zde je budete měnit v rámci reklamace?
Zaznamenáno
Robert Šimčík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



WWW
« Odpověď #3 kdy: 12.01.2015, 12:07 »

,
Dle informací z výroby jsou tlačítka konstrukčně změněná od 45 týdne 2014, takže všechny nové tlačítka už jsou s tužší pružinou. Vyměnit vám je můžeme, ale nejsem si jist, zda-li jsme schopni vám zajistit, že vám přijdou ty nové. Není to nijak značeno a ve skladech se stále budou vyskytovat i staré verze. Doporučuji vám, pokud jste provedl vaši malou úpravu a tlačítka teď fungují, tak je tam nechat.
Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 12.01.2015, 12:20 »

Úpravu jsem provedl na několika kusech na zkoušku. Ostatní střídavě drhnou a fungují. Nechám to tedy ještě několik měsíců na pozorování a mezitím se doufám pročistí sklady. (Leda že byste mi poslali pytlík nových pružinek a já je vyměním. Rozborku a sborku už mám slušně nacvičenou.  Mrknutí)
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.