Která norma řeší adventní osvětlení?

<< < (2/5) > >>

František Šohajda:
Zejména normu č.12356789  "Zdravý selský rozum ".....

 (dance) (dance)

PS:Některé vedení o Adventu je hrůza a děs!!
Na všechno asi nemůže být norma, chce to ,aby trochu ti, co to montují, přemýšleli !
Nic víc!! ;)

Radim Strycharski:
Norma nejspíš není a je to podobné s proudovými chrániči u okapů, na které taky není norma a předepíše to nanejvýš výrobce. Posuzoval bych to jako venkovní prostor, přičemž není zajištěno, že  se zařízením nebudou manipulovat osoby bez elektrotechnic ké kvalifikace. Jedná se tedy o prostor zvlášť nebezpečný s nutností doplněné ochrany, kterou zajistí proudový chránič.

Lukáš Rotrekl:
Spadá to potom pod vyhlášku 73/2010? Citace

Zařízení třídy I, skupina B, Zařízení pracovišť z hlediska úrazu elektrickým proudem zvlášť nebezpečných působením vnějších vlivů; nebezpečí působení vnějších vlivů musí vyplývat z projektové dokumentace

Nebo toto není pracoviště? Kdy je a kdy není pracoviště.... Sorry za lehce mimo téma.

Jiří Schwarz:
Citace: Lukáš Rotrekl  14.10.2014, 21:29

Spadá to potom pod vyhlášku 73/2010?
Nebo toto není pracoviště? Kdy je a kdy není pracoviště.... Sorry za lehce mimo téma.


Když pod vyhl. 73 spadá např. i "100V" rozhlas na sportovním stadionu, kde je také problém nazvat to pracovištěm, asi by osvětlení adventní osvětlení na prostranství, kde se dá předpokládat pohyb většího množství lidí mohlo být posuzováno srovnatelně.

Lukáš Rotrekl:
Nebo-li lépe formulováno: vzhledem k tomu, že to bude na 230V, tak to určitě bude VTZ, takže pod vyhl 73/2010 určitě spadne, myslel jsem to tak, že padne do skupiny I. Tedy že bude uváděno do provozu jen na základě odborného a závazného stanoviska, viz bod 5 přílohy 2.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana