Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Zvolit PU284 nebo RevexPlus?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zvolit PU284 nebo RevexPlus?  (Přečteno 10004 krát)
Pavel Dolejš 33
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 13.10.2014, 15:29 »

Jaké máte prosím zkušenosti s těmito levnými přístroji?

Vím, každý je zvyklý na ten svůj, ale postrádá třeba některý z nich nějakou důležitou vlastnost? Jak je to s poruchovostí a případnými cenami opravy?

Konkrétně potřebuji nějaký pořídit na opravdu občasné měření ...
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 13.10.2014, 21:41 »

Jaké máte prosím zkušenosti s těmito levnými přístroji?

Vím, každý je zvyklý na ten svůj, ale postrádá třeba některý z nich nějakou důležitou vlastnost? Jak je to s poruchovostí a případnými cenami opravy?

Konkrétně potřebuji nějaký pořídit na opravdu občasné měření ...

Před výběrem měřícího přístroje je dobré napsat základní cíl, který od měření očekávám.¨
Pak je dobré měření prakticky vyzkoušet.

Píšete o občasném měření. Drahý přístroj se vám proto nevyplatí.
Všechny tyto přístroje umí změřit základní  parametry. Liší se jen v komfortu užívání a pak výrazně se liší, zda jde měřené hodnoty uchovávat a přenášet do PC.

Používal jsem všechny tyto přístroje a dávám přednost Revex Profi Plus. Ale neměřím občas. Ta investice se musí také navrátit. Pokud se vám investice během roku vrátí, tak jej kupte. Pokud ne, tak raději půjčit, anebo zvolit jinou levnější i když časově náročnější metodu.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jiří Zapotučný
*
Offline Offline


E2A


« Odpověď #2 kdy: 14.10.2014, 09:08 »

,  Revex Plus používám od roku 2007 jako náhradu za Revex 51. Reviduji s ním měsíčně + - 100 spotřebičů a jsem s nim spokojený. To, že nejde připojit k PC mi nevadí, jsem zvyklý na tužku a papír.
Zaznamenáno
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 14.10.2014, 13:07 »

Stačí zvolit model Revex Plus USB a i ten přenos dat je možný (byť mi to připadá uživatelsky trochu krkolomné).
Zaznamenáno
Pavel Dolejš 33
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 15.10.2014, 14:51 »

Bude se jednat o pravidelné revize ručního nářadí a spotřebičů ve firmě, kde jsem zaměstnancem, tudíž tak průměrně 30 měsíčně.

Pokud se jedná o možnost zatížit zásuvku přístroje ,  není 60 sec. u Revexu málo?
USB na RevexPlus USB je stejně k ničemu, pokud přístroj nemáte napíchnut na stole při měření k PC :-( - to je výhodné třeba pro půjčovny, ale do provozu celkem nepraktické (ale za ty peníze nic neříkám :-) ).

Chci jen zjistit reference, co vám na přístrojích vadí nebo nevadí- zkušenosti jsou nade vše. Prodejci budou vychvalovat oba (neříkám, že všichni),  ale jak říkám- Vaše zkušenosti a postřehy jsou k nezaplacení :-) ...

Ještě otázka: Dá se věřit firmě METRA v kvalitě?
Zaznamenáno
Jiří Zapotučný
*
Offline Offline


E2A


« Odpověď #5 kdy: 15.10.2014, 16:25 »

Pokud je mi dobře známo, tak u RevexePlus USB to funguje tak, že někde v provoze přístrojem naměříte např. u spotřebiče tř. I Rpe, Riso a Ipe, to se uloží do přístroje a pak teprve třeba u vás na dílně propojíte s PC a v příslušném programu přesunete naměřené hodnoty do revizní zprávy spotřebiče. Tím vám právě odpadne ta potřeba tužky a papíru.
O tu zásuvku strach mít nemusíte, žádné měření netrvá tak dluho aby mohlo dojít k jejímu poškození. Osobně se mi nestalo ani u Revex51 a ani u RevexPlus, že bych měl něco ze zásuvkou.
Jinak revize ručního nářadí a spotřebičů musí provádět revizní technik s min. E4A pro spotřebiče a nářadí.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 15.10.2014, 19:31 »

Bude se jednat o pravidelné revize ručního nářadí a spotřebičů ve firmě, kde jsem zaměstnancem, tudíž tak průměrně 30 měsíčně.

Pokud se jedná o možnost zatížit zásuvku přístroje ,  není 60 sec. u Revexu málo?
USB na RevexPlus USB je stejně k ničemu, pokud přístroj nemáte napíchnut na stole při měření k PC :-( - to je výhodné třeba pro půjčovny, ale do provozu celkem nepraktické (ale za ty peníze nic neříkám :-) ).

Chci jen zjistit reference, co vám na přístrojích vadí nebo nevadí- zkušenosti jsou nade vše. Prodejci budou vychvalovat oba (neříkám, že všichni),  ale jak říkám- Vaše zkušenosti a postřehy jsou k nezaplacení :-) ...

Ještě otázka: Dá se věřit firmě METRA v kvalitě?

1.  Ten přístroj vám bude kupovat zaměstnavatel a Vy máte udělat ten správný výběr ?

2.  Nářadí a spotřebiče budou používat zaměstnanci vaší firmy, anebo je budete půjčovat ?

3.  Bude převažovat nářadí nebo jen spotřebiče třídy II ?

4.  Budete databazi spotřebičů vésti elektronicky anebo jen papírově ?

5.  Budete s tímto přístrojem cestovat po firmě, anebo to bude jen práce na dílně ?

6.  Uvažujete i o této činnosti dodavatelským způsobem ?

A máme zde řadu odpovědi, které pomohou k odpovědi zda vybrat takový nebo jiný měřící přístroj. jen malé srovnání toho, co zatím uvažujete. PU 284 Delta váží 3 kg a je to hodně veliké ( na můj vkus) 270x240x130. Revex Plus váží jen 1,75 kg a rozměry to má menší 150 x 195 x 83.  cenově je to skoro srovnatelné, když připočtete brašnu na Revex.

Revex Profi je skvělý a umožňuje všechny možné smysluplné i nesmyslu plné měření na spotřebičích. Je sice o 10 KKč dražší. Pokud bude odpověď na otázku 1 a 6 ) kladná, tak bych volil ten nejlepší, bez ohledu na cenu.

Určitě si dobře vyberte. Chvíli vás bude tento měřák doprovázet.... .na profesní cestě.


Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 15.10.2014, 23:49 »

1.  Ten přístroj vám bude kupovat zaměstnavatel a Vy máte udělat ten správný výběr ?

2.  Nářadí a spotřebiče budou používat zaměstnanci vaší firmy, anebo je budete půjčovat ?

3.  Bude převažovat nářadí nebo jen spotřebiče třídy II ?

4.  Budete databazi spotřebičů vésti elektronicky anebo jen papírově ?

5.  Budete s tímto přístrojem cestovat po firmě, anebo to bude jen práce na dílně ?

6.  Uvažujete i o této činnosti dodavatelským způsobem ?

A máme zde řadu odpovědi, které pomohou k odpovědi zda vybrat takový nebo jiný měřící přístroj. jen malé srovnání toho, co zatím uvažujete. PU 284 Delta váží 3 kg a je to hodně veliké ( na můj vkus) 270x240x130. Revex Plus váží jen 1,75 kg a rozměry to má menší 150 x 195 x 83.  cenově je to skoro srovnatelné, když připočtete brašnu na Revex.

Revex Profi je skvělý a umožňuje všechny možné smysluplné i nesmyslu plné měření na spotřebičích. Je sice o 10 KKč dražší. Pokud bude odpověď na otázku 1 a 6 ) kladná, tak bych volil ten nejlepší, bez ohledu na cenu.

Určitě si dobře vyberte. Chvíli vás bude tento měřák doprovázet.... .na profesní cestě.





S tímto naprosto souhlasím, Revex Profi používám a jsem spokojený
Zaznamenáno
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 16.10.2014, 08:29 »

Měřák mám již 5 let, bez jediného problému. Vzhledem k mému počtu revizí naprosto dostačující.
Zaznamenáno
Pavel Dolejš 33
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 16.10.2014, 19:38 »


1.  Ten přístroj vám bude kupovat zaměstnavatel a Vy máte udělat ten správný výběr ? Ano, zaměstnavatel

2.  Nářadí a spotřebiče budou používat zaměstnanci vaší firmy, anebo je budete půjčovat ? Jen zaměstnanci

3.  Bude převažovat nářadí nebo jen spotřebiče třídy II ?
80% spotřebiče, 20% nářadí

4.  Budete databazi spotřebičů vésti elektronicky anebo jen papírově ?
Databáze papírová

5.  Budete s tímto přístrojem cestovat po firmě, anebo to bude jen práce na dílně ?
Po firmě i na dílně

6.  Uvažujete i o této činnosti dodavatelským způsobem ?
Zatím ne

RevexProfi je zbytečně drahý a byl by nevyužitý...
Pokud musí být při měření RevexPlus USB online na PC, aby uložil data, tak mi je Plus s USB k ničemu.

Jsem zatím tam, kde jsem s výběrem byl :-)

Ale mooc díky za postřehy a rady...

Váha mi nevadí,
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 16.10.2014, 21:32 »

1.  Ten přístroj vám bude kupovat zaměstnavatel a Vy máte udělat ten správný výběr ?
 Ano, zaměstnavatel  ...... jste v zaměstnaneckém poměru

2.  Nářadí a spotřebiče budou používat zaměstnanci vaší firmy, anebo je budete půjčovat ? Jen zaměstnanci.........revize pro potřeby firmy

3.  Bude převažovat nářadí nebo jen spotřebiče třídy II ?
80% spotřebiče, 20% nářadí

4.  Budete databazi spotřebičů vésti elektronicky anebo jen papírově ?
Databáze papírová.........zatím....

5.  Budete s tímto přístrojem cestovat po firmě, anebo to bude jen práce na dílně ?
Po firmě i na dílně

6.  Uvažujete i o této činnosti dodavatelským způsobem ?
Zatím ne.........Neříkej nikdy ne.....

RevexProfi je zbytečně drahý a byl by nevyužitý...to první je pravda, ale to druhé je otázka času....
Pokud musí být při měření RevexPlus USB online na PC, aby uložil data, tak mi je Plus s USB k ničemu.Je dobré stáhnout Návod na použití a prostudovat. Rozdíl ceny v + USB je pouze 1000 Kč. Nemusíte zatím používat, ale budete mít tu možnost.....

Jsem zatím tam, kde jsem s výběrem byl :-) Myslím, že o kousek dále....ale "pod" kvalitu Revex Plus bych nešel. Je stále v nabídce včetně bohatého příslušenství

Ale mooc díky za postřehy a rady...

Váha mi nevadí,...........když mám projít několik objektů za den, tak mi již ta váha a rozměry vadí

Pokud nemáte daleko do Blanska, doporučuji zjednat návštěvu a zkusit měřit na trenažeru.

A ještě zkušenost. Dneska jsem dělal kontrolu spotřebičů v jedné odborné škole. Doprovázel mne profesor elektrotechnik y a chtěl vidět na vlastní oči jak se měří unikající proudy a dotekové proudy.  A tak také ocenil přístroj Revex Profi.....ale s takovými zvědavci jsem se setkal dnes po druhé. Po prvé to byl inspektor IBP před cca 15 léty při inspekční kontrole, když tenhle požadavek začal vznikat. Jenže tehdy ještě nebyl Revex Profi......a tak jsme společně kouzlili s měřící metodou, jak to vůbec změřit.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 16.10.2014, 21:43 »

Pokud je mi dobře známo, tak u RevexePlus USB to funguje tak, že někde v provoze přístrojem naměříte např. u spotřebiče tř. I Rpe, Riso a Ipe, to se uloží do přístroje a pak teprve třeba u vás na dílně propojíte s PC a v příslušném programu přesunete naměřené hodnoty do revizní zprávy spotřebiče.

To se mýlíte. Tento přístroj nemá vlastní paměť (na rozdíl od např. Revexu profi),  takže je to tak, že pro záznam naměřených dat musí být "on line" s nějakým počítadlem.
Což není z mojí strany kritika Revexu plus USB. Je to prostě jeho vlastnost.

Revex plus taky používám a za mne má minimálně tyto dvě vychytávky :
1) panel s ovládacími tlačítky je celý krytý membránou, takže nějaké nečistoty nebo lehké polití tekutinami není žádný problém  vegeeet
2) má možnost zaaretování měřící funkce v zapnutém stavu, tedy funkce "třetí ruky". A to je občas k nezaplacení.  tanecek

A jako bonus je, že s pány z Illka mám naprosto nadstandardní (a to více jak 15-ti letou)  zkušenost.

Ale možná, že v Metře je tomu taky tak. Já se s jejich výrobky rozloučil v podobě PU 500.  Nerozhodný
 
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Pavel Dolejš 33
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 24.11.2014, 18:26 »

Zatím jsem nakloněn díky robustnosti PU284.
Narazil jsem ale na "problém" :

Měření odebíraného proudu spotřebiče: 0-10A ...

Není to krok zpět oproti PU184, kde je 0- 16A a krátkodobě 19A?

Mám to chápat, že pokud budu chtít změřit spotřebič 2300W nahoru, budu mít smůlu?  Neřeknu

Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 24.11.2014, 22:30 »

Ano, je tam i pojistka na přívodu.
Kolik je "přenosných" spotřebičů, napájených ze zásuvky, s příkonem větším než 2300W (VA)?
A pokud má nějaký spotřebič jako např. "vestavěná trouba" na plný výkon víc, tak tu už já bych nezařazoval jako běžný spotřebič, ale nepřenosný, připevněný. A tam by asi měl dělat revizi "velký" revizák, který má i jiné vybavení na měření proudu (příkonu).
Komunikaci s PC neřeším a až na tu "váhu" je pro mě PU284 celkem dobrý přístroj.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.