Budou normy konečně bezplatné ?
Jan Alin:
Citace: Jan Vykoupil 27.09.2007, 13:16
Trefa, pane Pantůčku. Normy jsou bezplatně přístupné v knihovnách a někde (třeba u nás v Brně) některé zapůjčí i domů. Tím je myslím litera diskutovaného zákona naplněna a několik diskuzí tady na "elektrice" vč. této považuji za naprosto zbytečné a bezpředmětné (poklona)
Tak třeba u nás v knihovně nejsou vůbec a to ani za poplatek, že bych si domluvil ubytování v Brně tak na měsíc a bezplatné nahlédnutí na elektronickou verzi v souladu se zákonem v naší knihovně zřídil :D. Kdo to provede tak mu slibuju nosit do cely každou neděli buchty ;).
Jan Vykoupil:
Pro p. Alina:
Jasně, pro někoho to může být problém, ale z hlediska toho zákona je to prostě v pořádku. Navíc, ty normy jsou v tištěné podobě, můžete si cokoliv vypsat, ti šikovnější i ofotit digitálem (to se nesmí!!!). A když jsem psal, že některé půjčují i domů, tak půjčůjí většinu, s tím, že jste si vědom, že je nesmíte žádném, opravdu v žádném případě kopírovat, jinak porušíte zákon........ ;D o:-) Nicméně bych to tady nerad rozpitvával, aby nám to nezatrhli..... ...... :-X
Jan Alin:
No a ještě jedno řešení. Myslíte že by byl moc velký střet zájmů kdyby revizní technik začal provozovat knihovnu ;D. Tohle by mohlo být už dokonce i v souladu se zákonem.
Ale trochu vážně, pokud by zajistili přístup alespoň v elektronické podobě ve studovně každé knihovny pak by to bylo už celkem snesitelné ale koupit normu za cca 500,- a zjistit že v ní není nic jiného než odkazy na jiné normy je opravdu trochu mimo. Nebo náhled celého znění z webu abych zjistil jestli tu normu opravdu potřebuji. Pokud by šlo jen o autorské poplatky tak ty už se z tiskáren a různých zařízení vybírají takže i při vytištění by ke krádeži nedošlo, jen ty peníze rozumě převést když už jsem je stejně zaplatil.
Miloslav Dunda:
Normy se dají, ale na místě prostudovat ve vědeckotechnic kých knihovnách. ale nepůjčují se pročíst je můžete pouze ve studovně a udělat si poznámky. ale i to je částečné řešení.
Milan Karvánek:
TO: Dunda> Jistě! takže můžeme být vlastně všichni v klidu a spokojení (jednicka)
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana