Která norma se vztahuje na pevně připojené a nepřenosné spotřebiče ?

<< < (3/4) > >>

Štefan Beláň:
TO: Karvánek
Nejsem si vědom, že bych si pletl dojmy s pojmy, ale co vím určitě, že mé pocity, z vašeho chápání norem, jsou prazvláštní!
 
Nechtějte mne přesvedčit, že normy umíte jen číst.

Jiří Sedlmajer:
To: Karvánek
Pan Beláň má pravdu. Aku kamna, sporáky a jiné pevně  
připojené, jsou spotřebiče a podléhají revizi dle ČSN 331610, pouze termín je teď dle ČSN 331500.

Jiří Sedlmajer:
Ještě bych dodal: Normy se mění, ale spotřebiče zůstávají :))

Josef Nosek:
Domnívám se že norma ČSN 33 1610 byla vydána hlavně pro spotřebiče připojené ze zásuvky. Podíváme-li se do předmětu normy, je tam napsáno. Účelem normy je stanovit požadavky na kontroly a revize elektrických spotřebičů, odlišné od požadavků ČSN 33 1500 a ČSN 33 1600. První norma vyšla v roce 1999. Předtím se také prováděly revize a šlo to i bez této normy. Podíváme-li se do předmluvy poslední normy z roku 2005, kde jsou změny proti předcházející normě, dovíme se že jsou jednoznačně určeny metody měření spotřebičů. Přibyla nutnost měření unikajících proudů. To znamená že při revizi budovy, budou ti kteří tvrdí že je norma pro všechny pevně připojené spotřebiče, měřit unikající proudy například u osvětlení místností a podobných spotřebičů pevně připojených k instalaci.

František Bernard:
Domnívám se, že jsou spleteny dva pojmy do sebe. A to lhůty revizí a postupy revizí. Vždy nás učili, že pevně připojené spotřebiče se revidují ve lhůtách společných s revizemi budov, spotřebiče připojené pohyblivým přívodem do zásuvky ve lhůtách podle ČSN 33 1610. Postupuji-li při měření pevně připojeného spotřebiče podle ČSN 33 1610, určitě nic nezkazím. ... při revizích spotřebičů.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana