Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak se dá elektrikou zabít člověk? Nyní případ Kramný ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se dá elektrikou zabít člověk? Nyní případ Kramný ...  (Přečteno 49677 krát)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #36 kdy: 16.05.2015, 20:33 »

1) S navody se roztrhl pytel http://youtu.be/-0Im83sN95Q DušeK je to pomerne dlouhe a rozvlacne :-)

2) tuhle jsem dostal kopanec od odstavnovace, nakapala voda do vypinace tak blbe skorohorizonta lne umisteneho, ze tam voda snadno zatece :-(

3) v teto souvislosti by me zajimalo, jaka je bezpecna vzdalenost pri rucnim strikani hadici (prumerne tvrdou) vodou na vodic
 A) 230V
 B) 10 000V (ohradnik)

Alespon orientacne

Hadam, ze "vodivost" bude v radu centimetru...

Za normálních okolností je to cca 1 cm na 1 kV. Ale při stříkání není žádná vzdálenost bezpečná. U těch 230V vám hrozí nebezpečí daleko větší, než u toho ohradníku. Ohradník vás poctí daleko menším nábojem vzhledem ke své konstrukci, než zásuvka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #37 kdy: 17.05.2015, 09:28 »



http://www.novinky.cz/krimi/369664-dve-verze-kramneho-vrazd-jedna-otresnejsi-nez-druha.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Joscer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 18.05.2015, 07:54 »

Takže si někdo zavtipkuje, důkazy chybí a už se veze? A co ten údajně pravomocně odsouzený šarija fanatik? Asi faux pas.

Za normálních okolností je to cca 1 cm na 1 kV. Ale při stříkání není žádná vzdálenost bezpečná. U těch 230V vám hrozí nebezpečí daleko větší, než u toho ohradníku. Ohradník vás poctí daleko menším nábojem vzhledem ke své konstrukci, než zásuvka.

Ale 1cm na 1kV (nebo přesněji 7mm pokud se pamatuji) se uvádí pro izolant a voda se přitom uvádí jako vodič... Asi z důvodu předběžné opatrnosti :-)

No faktem je, že na ty 2 metry proudu vody jsem od ohradníku nic nedostal ani když na mokré trávě naboso, tak to budu přibližovat...

Beru to, že voda je hodně špatný vodič (odpor),  a jestliže ani 10kV po vodě neproběhne, mohlo by snad 230V po stejné vzdálenosti přeskočit??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chytrý napadne špatný názor, hlupák jeho autora.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #39 kdy: 08.07.2015, 09:09 »

U soudu vypovídá znalec, v oboru elektro.

http://www.novinky.cz/krimi/374443-on-line-sedmy-den-soudniho-maratonu-s-petrem-kramnym.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #40 kdy: 08.07.2015, 09:29 »

Je to smutná událost.

Přesto mě dostaly vysvětlivky redakce:

Citace
„Musela by se živá část (člověk - pozn.red.) dostat na kostru (spotřebiče),  ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 08.07.2015, 09:41 »

Proboha to se nedá číst, i kolega Kolesa měl princip úrazu popsán na svém webu bez chyb tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #42 kdy: 08.07.2015, 09:41 »

U dvouvodičové zásuvky musíte mezi oba dráty dostat tělo, které pak funguje jako »spotřebič«. Elektřina jde skrz něj,“
Dostal jsem ránu i od 1 drátu.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #43 kdy: 08.07.2015, 10:46 »

Jaká napěťová soustava se používá v egyptě? Celkem mě zaráží, že používá "220V"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #44 kdy: 08.07.2015, 11:23 »

Je tam 220VAC. Zásuvky jsou bez ochranného kolíku pro spotřebiče třídy II a nebo SCHUKO.

Nojo, teď mě napadlo, že do prvního typu zásuvky lze připojit i předmět třídy I a nebude připojen ochranný vodič. A teď můžeme začít spekulovat ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Fiedler
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 08.07.2015, 12:10 »

Na Maltě se mi v hotelu přihodilo, že u postele byla celokovová lampička s vidlicí, jako mají spotřebiče třídy II. Ovládala se (zap/vyp) tak, že se člověk rukou dotkl kovové základy.  Nicméně když měla žárovka v lampičce přepálené vlákno, tak kovová základna citelně probíjela - pěkně mě několikrát zabrněly prsty, než mi při pokusu rozsvítit lampičku došlo, co se děje.

V pokoji byla ještě jedna stejná lampička, u které se ukázalo, že probíjení není chyba té první lampičky, ale vlastnost - po vyšroubování žárovky probíjela i tato druhá lampička. Žárovka byla na 230V, tedy těch 230V se při poruše žárovky dostávalo (možná přes nějaký kondenzátor) na kostru lampičky. Jak to bylo zapojeno interně ví bůh.

Na lampičce nebylo CE, ale bylo tam made in China.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #46 kdy: 08.07.2015, 21:35 »

Je tam 220VAC.

Moje tabulka "hlásí" 380 V, 50 Hz.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 09.07.2015, 04:55 »



  Vy jste asi použil tabulku třífázových sítí, pro běžné domovní rozvody užívají 230V 50Hz a zásuvky britského vzoru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #48 kdy: 09.07.2015, 07:27 »

Zde  http://www.zasuvky.eu/zasuvky/egypt


* egypt.PNG (201.12 KB, 1057x759 - prohlédnuto 361 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #49 kdy: 09.07.2015, 07:50 »

Jak včera prezentoval soudní znalec Prof.Sokanský v VŠB  (osobně ho znám) dle internetového portálu dobře vše vysvětlil soudci jak se říká "polopatě" i Kramnému !
Mě se líbilo vyjádření -Ohmův zákon platí i v Egyptě. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #50 kdy: 09.07.2015, 10:05 »



Neuděláme živák, tedy živý pokec o tom Kramným? Už se v tom začínám ztrácet.
Kdo by byl večer online na Skype (s webkamerou) a uměl popsat tu problematiku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #51 kdy: 09.07.2015, 10:19 »


Chybička se vloudila já jsem reagoval na  kol. Fiedlera a co mají za systém zásuvek a napětí na Maltě
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #52 kdy: 09.07.2015, 10:52 »

Jak včera prezentoval soudní znalec Prof.Sokanský v VŠB  (osobně ho znám) dle internetového portálu dobře vše vysvětlil soudci jak se říká "polopatě" i Kramnému !

Soudní znalec neřešil otázku udělal/neudělal to Kramný, ale zda smrt mohla nastat po zásahu elektrickým proudem, což je rozdíl.

Dále to, že je obviněn Kramný a nikdo jiný, ještě neznamená, že je vinen ... byť i může mít jisté charakterové vady.

Osobně se mi tato mediální show kolem procesu (s jasným názorem na obviněného) nelíbí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #53 kdy: 09.07.2015, 11:38 »

Citace
Soudní znalec neřešil otázku udělal/neudělal to Kramný, ale zda smrt mohla nastat po zásahu elektrickým proudem, což je rozdíl.

Jasně, soudní znalec jen podává informaci ohledně odborné části možného úrazu či vzniku smrti...protož e nebyl v Egyptě na místě, je to jen odborná teorie ! Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.