Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  DEHN: O vnější ochraně před bleskem
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: DEHN: O vnější ochraně před bleskem  (Přečteno 6272 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 01.07.2014, 08:02 »

DEHN: O vnější ochraně před bleskem
    Na AMPERfóru 2014 hovořil Anton Gérer s Jiřím Kroupou na téma vnější ochrany před bleskem. Jak připravit návrh a projektovou dokumentaci v praxi? Na jaké důležité body z hlediska projektové přípravy a technické dokumentace nezapomenout? Jaké jsou zásadní chyby při realizaci vnější ochrany v praxi? Jak správně určit dostatečnou vzdálenost?

    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
DEHN: O vnější ochraně před bleskem
   
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 01.07.2014, 10:38 »

Co jsem postřehl z praxe, vnější ochrana dle "nových" norem je hodně špatná...
Nedávno jsem zhlédl i hromosvodovou instalaci provedenou od firmy ,  co se zabývá  na 100% jen "hromy",  hodně špatnou !
Myslel jsem si, že to mají vychytané, když je to živí!! Pláč
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #2 kdy: 01.07.2014, 10:42 »

Co jsem postřehl z praxe, vnější ochrana dle "nových" norem je hodně špatná...
Tak to je dobrá tradice, protože ochrana podle , ,starých,,  norem byla taky ve valné většině případů zpras...
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 01.07.2014, 13:38 »

Tak to je dobrá tradice, protože ochrana podle , ,starých,,  norem byla taky ve valné většině případů zpras...

Zajímavé, že ESE bývá bez závad a problémů?? tanecek tanecek tanecek
I bez normy ! Škleb Škleb
Že by tomu každý rozuměl?    Nerozhodný
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.07.2014, 19:35 »

Oni jsou nějaké nové normy na hromosvody?,  ty staré už platí nějakých osm let což je většinou třetinadoby použitelnosti odborníka, z tohoto úhlu pohledu se mě jeví coby stařičké.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 01.07.2014, 19:53 »

Oni jsou nějaké nové normy na hromosvody?,  ty staré už platí nějakých osm let což je většinou třetinadoby použitelnosti odborníka, z tohoto úhlu pohledu se mě jeví coby stařičké.

To je jen dojem, že je norma už stará !! Škleb Škleb
Co jsem viděl poslední instalaci dle "nové",  tak to nebylo ani  podle stařičké ! tanecek tanecek
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 01.07.2014, 20:54 »

Někdo si svobodu a demokracii třeba vysvětluje tak, že jeho hromosvod podle ESČ z roku 1950 je taky hromosvod. A dokonce "RETRO"!
Např. v §13900 je mimo jiné napsáno:
Hromosvody, které byly postaveny podle starších předpisů a norem nebo podle dřívějších způsobů a po léta se dobře osvědčovaly, mohou se ponechati a udržovati v dobrém stavu podle dosavadních norem.
Nechcete někdo knihu půjčit na dlouhé zimní večery? Pasáž o "opředených vodičích" pro svítidla je také zajímavé čtení...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 01.07.2014, 21:10 »

Mirek by o ní určitě stál do zdrojů.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.