Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  TIČR: Změny od 1.1.2014
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: TIČR: Změny od 1.1.2014  (Přečteno 3713 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 17.02.2014, 08:02 »

TIČR: Změny od 1.1.2014
    Od 1. ledna 2014 nabyla účinnosti novela vyhlášky č. 398/2001 Sb.,  o stanovení poplatků za činnost organizací státního odborného dozoru při provádění dozoru nad bezpečností vyhrazených technických zařízení, která byla publikována ve Sbírce zákonů 31. prosince 2013 v částce 177 vyhláška č. 461/2013 Sb. Novela vyhlášky upravuje výši poplatků za činnosti organizace státního odborného dozoru a ...
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
TIČR: Změny od 1.1.2014
   
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 15.06.2014, 20:30 »

No, není to jediná změna.

Co říkáte na toto? Že by se už nechali nějak získat informace o RT? Nebo si to vykládám špatně?

Nezkusíme to?


* tičr.PNG (62.23 KB, 1004x409 - prohlédnuto 369 krát.)
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 15.06.2014, 20:52 »

Myslím, že jsem to právě zažil na vlastní kůži.

Potvrzoval jsem přihlášku na nový ER. V té době bez napětí, jinak všechno v pořádku. Montážník prohodil přívod s vývodem (už jsem si na hlavu nasypal týdenní produkci popela naší elektrárny).

Problém se vyřešil a já to pustil z hlavy.

Po dvou měsících mi od distributora přišel doporučený dopis s výhrůžkou udání státnímu orgánu.

Kde vzali mojí adresu?
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 15.06.2014, 22:00 »

Potvrzoval jsem přihlášku na nový ER.
...
Kde vzali mojí adresu?
U nás v regionu E.ON musím při potrvzení přihlášky vypsat veškeré své nacionále včetně adresy.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 16.06.2014, 07:08 »

V regionu ČEZ pouze jméno a evidenční číslo osvědčení.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 16.06.2014, 09:28 »

Citace
Novela vyhlášky upravuje výši poplatků za činnosti organizace státního odborného dozoru a ...

Hlavně šla cena všeho asi o třetinu nahoru......(zvýšení platů je potřeba... Nerozhodný)
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 16.06.2014, 09:49 »

Možná jsem jen hloupý, ale nikdo učený z nebe nespadnul, tak se raději zeptám, než umřít blbej.
Jen dodnes nevidím smysl existence TIČRu. Jestli má být smysl této instituce pouze v buzerování slušných, a to ještě za úhradu, jiná zvěrstva nevidí či nechtějí vidět, protože na ty se ani novela vyhlášky a vypsané úhrady nevztahují, tak by bylo lepší v rámci další novely od 1.1.2015 tuto žumpu na peníze bez náhrady zrušit.
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.