Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Víte co se o vydavatelství BEN nepíše?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte co se o vydavatelství BEN nepíše?  (Přečteno 5278 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 25.04.2014, 09:02 »

Libor Kubica o vydavatelství BEN a také o součástkách
    BEN Technická literatura je jedno z největších technických vydavatelství široko daleko. Marek Zahradníček na AMPER foru 2014 hovořil s jeho zakladatelem Liborem Kubicou o tom jaký je stav papírového čtení. Jak dalece je žádaná elektronická kniha? Jak se Libor Kubica dostal k vydávání elektrotechnic kých titulů. Jaká je Liborova prognóza k vývoji technické literatury na papíře. Čemu máme na internetu věřit a čemu nikoliv? Zač tedy odpovídá každý vydavatel?
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Víte co se o vydavatelství BEN nepíše?
   
Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 25.04.2014, 13:47 »

Co se nepíše? Například to, že když jsem je naposledy navštívil, byl jsem prodavačkou dotázán, co si konkrétně přeji; po odpovědi, že ještě nevím, že se porozhlédnu, jsem byl informován, že to nejde, protože paní nemá čas být v krámě, protože musí vzadu balit knihy......
Tak jsem se nerozhlížel a raději šel.......
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 25.04.2014, 14:04 »


Samozřejmě, že musí pracovat všude jinde.
To dá rozum, že při návštěvnosti prodejen literatury je přítomen jeden prodavač. A ani ten si na sebe nevydělá. A tak je sám a musí dělat všechno.
Pokud by byla tržní cena odborné knihy např. 1500 nebo 2000 korun a nikoliv desetkrát menší, věřte, že bych si dokázal představit, že mi prodavač uvaří kávu a usadí mne do pohodlné kožené sedačky.

Ovšem situace je jiná. Jsme mikroskopický trh, kde je žádoucí levnější, než nejlevnější a za tyto peníze chtějí mnozí neskutečný servis kolem.
Proto také BEN uzavřel kamenné prodejny. Jednoduše poptávka trhu ovládla neviditelnou ruku trhu.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 25.04.2014, 18:33 »

Rád jsem nakupoval v Plzni, dokonce se mi líbila i původní prodejna na Slovanech - sice maličká, ale příjemná obsluha, kousek od vlaku...
A občas jsem si nakoupil jen když jsem do knihy nahlédl a něco mě v tu chvíli zaujalo.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 25.04.2014, 20:48 »

Rád jsem nakupoval v Plzni, dokonce se mi líbila i původní prodejna na Slovanech - sice maličká, ale příjemná obsluha, kousek od vlaku...
A občas jsem si nakoupil jen když jsem do knihy nahlédl a něco mě v tu chvíli zaujalo.

Také jsem tam rád chodil,ale je mi jasné, že knihy se dnes uživí na "hlavních tazích",  které však mají takové nájmy, že se prodejem technické literatury nezaplatí. Podobně v Brně byla, nebo vlastně ješte je prodejna "Pozoruhodné knihy" (pknihy.cz Hybešova 67) kam jsem také chodil rád, než sympatický knihkupec musel prodejnu přestěhovat do "nevytrínového" prostředí za třemi dveřmi. Důvod? Vysoký nájem a menší obrat. Knihy ale měl opravdu úžasné. A on sám je snad všechny opravdu četl. Víceméně, když jej z nostalgie navštívím, evidentně mu dělají vrásky e-knihy, audioknihy a hlavně chybějící nekonvenční změna podnikání. Protože takto to lepší již nebude.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.