Proč svářečka nevyhazuje jistič, když svařuji 80A a svářečku jistím 16A?

<< < (3/4) > >>

Lukáš Rotrekl:
To už zkoušel brácha a výsledek nikde.....

Zkusím jinak:
na svařování potřebujete určitý výkon, který je dán proudem a napětím.

Zkuste si to představit jako průtok vody, na jedné straně běhá maník s velkým kyblem (napětí),  ale kybl je těžkej tak běhám pomalu (proud)... Na druhé straně potrubí běhá druhej maník, ale ten má malej kýbl, tak aby stihl  odnosit to co ten první nanosil a nikde to nepřeteklo, tak musí běhat rychleji....

Jiří Kubík:
Citace: Miroslav Minařík  13.04.2014, 16:57

Nebude to snazší vysvětlit na vztahu P= I x U?



Bude.
Myslím, že ztráty můžeme z důvodu zjednodušení pominout.

 :)

PS - asi jsem u sekundáru přehodil barvy.

 :)

František Šohajda:
Citace

PS - asi jsem u sekundáru přehodil barvy.

Nepřehodil.... .svařuje se jak + pólem tak i - pólem.... :)
(Jsou elektrody na - i + pól!)

Jiří Kubík:
Citace: František Šohajda  13.04.2014, 17:39

Nepřehodil.... .svařuje se jak + pólem tak i - pólem.... :)
(Jsou elektrody na - i + pól!)


Tak fajn - já svářím málo a když, tak jenom trafem bez usměrnění.
Jednou jsem spáchal svářečku z dynama z autobusu, ale už si to nepamatuju.

 :)

Petr M:
Citace: Tomáš Lux  13.04.2014, 15:43

Takže pokud to chápu správně, tak ten invertor vlastně zvětšuje proud (třeba z 10A na 80A),  ale za cenu nižšího napětí na sekundáru? Pokud ano, dá se to vysvětlit podobně jako Einsteinova akce a reakce? (tím myslím to, že pokud někde něco přidáme tak někde musíme ubrat)


Spíš bych použil zákon zachování energie. Výkon na jedné straně odpovíá výkonu na druhé straně... A výkon je napětí krát proud.

Na vstupu potřebujete mít to, co je k disozici - 230 nebo 400V. Na výstupu potřebujete velký proud, ale menší napětí, aby vás to nesejmulo.

Přirovnám to k nádraží ve městě v ranní špičce - na výstupu "jezdí" 80 autobusů MHD po 30 lidech (80A, 30V),  na vstupu to přiváží lokálky po 230 lidech (230V),  ale na ten počet osob už rozhodně není potřeba 80 vlaků  ;)

P.S. Taky moc nesvařuju a když už, tak ne obloukem, ale s pomocí indukce na varné desce vínečko...

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana