Kde dělám chybu v programu pro Moeller Easy?

(1/2) > >>

MartinVol:
Relé Moeller Easy bude sloužit k ovládání světla na chodbě, světlo se bude rozsvěcet buď vypínačem (tlačítko) nebo pohybovým čidlem.

Požadavky na funkci:
- Při stisku tlačítka se světlo rozsvítí a bude svítit nastavený čas a pak shasne. Případně k vypnutí dříve je možné znovu stisknout tlačítko.
- Pokud tlačítko podržím stisknuté déle jak 5s tak bude světlo svítit trvale a shasnout půjde jen dalším stiskem tlačítka.
- Pokud pohybové čidlo zaznamená pohyb, tak se světlo rozsvítí a shasne až po uplynutí nastavené doby v programu nebo po stisku tlačítka. Na čidle je mechanicky nastaven minimální čas cca 5s aby byl impuls co nejkratší.

Program, který jsem vytvořil a přikládám ho na obrázku v příloze, funguje podle mých představ až na jeden nedostatek:

Při rozsvícení světla pohybovým čidlem svítí světlo po čas nastavený v programu, ale čas je počítán od prvního zaregistrování pohybu, tudíž pokud budu mít dobu svícení 60s a budu po chodbě chodit déle jak 60s, tak světlo po uplynutí 60s shasne a hned jak čidlo zaregistruje pohyb tak se zase světlo rozsvítí.

Otázka tedy zní: Jakou úpravu v programu udělat aby čas svícení byl počítán od posledního zaregistrování pohybu v chodbě?

ACEOF ACES:
Při každém sepnutí pohybového čidla znova spustit časování.

MartinVol:
S tímto relé dělám poprvé a teď teda vůbec nevím jak nejlépe ten program upravit, můžete poradit?

MrPeter:
Náběžnou hranou (sepnutím) PIR čidla by se světlo mělo rozsvítit a sestupnou hranou (vypnutí čidla) by se mělo spustit časování, které světlo ještě chvíli podrží zapnutý.

U Siemens Logo se tyto funkce jmenujou "AND hrana",  "NAND hrana" a "Spožděné vypnutí" (myslím). U Moeller Easy to bude zřejmě podobný.

Oldřich Morávek:
Použít jiný druh časovače.
Fuji používalo tuším 8 různých časovačů. Jejich funkce se zadávala v parametrech časovače.
U easy (pokud se pamatuju) to bylo stejné

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana