Musí být pro rodinný dům určeny vnější vlivy?

<< < (3/18) > >>

Michal Šenkýř:
Citace: Lukáš Rotrekl  22.07.2013, 22:48

Není to trošku pozdě při revizi? Podle čeho se instalace navrhne? Nemělo by to být spíš v projektu?

A když už jsme u toho protokol ano/ne? Co taková přípojka do domu a elektroměrový rozvaděč ve venkovním prostředí? Tam jsou vnější vlivy normální? Světla na venkovní fasádě?
Osobně k PD ten protokol dám, jedna stránka jako příloha k TZ nebo dvě stránky i s titulkou aby bylo o přílohu víc mě nezabijí a na investora (objednatele) to působí důležitěji...  :)

Přípojka (přes skříň SS100 do elektroměrovéh o rozvaděče a samotný rozvaděč) zůstala původní. Teď k nim sháním dokumentaci. Původní majitelé to měli na háku. Snažím se to všechno dát do pořádku. Jednak technicky a jednak papírově. A to nemyslím jen elektroinstala ci.

Kamil Novák:
Citace: Michal Šenkýř  22.07.2013, 22:42

Předpokládám, že u běžného rodinného domu po rekonstrukci stačí určení vnějších vlivů v revizní zprávě ...
To je jinak!  (!)
V RZ se vlivy neurčují, ale buď se k ní přiloží Protokol jako příloha, nebo se v ní uvede Protokol jako jeden z podkladů a vlivy se vypíší u jednotlivých prostorů.
To je jediný správný postup.  (norm)

A teď z praxe : když už to opravdu, ale opravdu jinak nejde, neexistuje žádná dokumentace, projektant není znám, umřel nebo se odstěhoval na opačnou polokouli, pak by RT měl vysvětlit zadavateli revize, aby si nechal vypracovat Protokol nový.
K tomu mu může být RT nanejvýš rádcem.  (zliskat)

Když ani tato cesta není schůdná a RT by odmítnutím zakázky riskoval chudobu, hlad své rodiny nebo podobná příkoří, tak si může zcela vyjímečně troufnout pouze za účelem provedení revize určit vlivy sám.
Ale musí si být vědom, že tančí na velice tenkém ledě a snadno by na základě svého chybného úsudku mohl dojít k chybným závěrům.  (surprice)
Postávání před nástěnkou na Úřadu práce by pak mohlo být tím nejmenším trestem za jeho troufalost.  (dabel)

František Šohajda:
Citace

Ale musí si být vědom, že tančí na velice tenkém ledě a snadno by na základě svého chybného úsudku mohl dojít k chybným závěrům.  bojim


Toho bych se vůbec nebál...je to jen papírovina....
Jak se určují VV do projektů, na budovy ?.....tam kolikrát ani neví komise, kterou budovu určují ! (zle)
Někdy se žasnu, že to někdo vytvoří, protože to vůbec nesedí !
Něco jako revize od stolu .....

Jen poznatek z praxe ..... (dance)

Tomáš Žabka:
Na jednom školení RT nám jeden ze školitelů řekl toto. RT nemůže stanovit vnější vlivy to může pouze komise, ale do revizní zprávy muže napsat toto

"protokol o určení vnějších vlivů nebyl předložen, v době revize zařízení, v prostoru XX byly zjištěny tyto vnější vlivy XY".

Takže v podstatě RT jen zkonstatuje jaky prostor tam byl v době revize. Protože pokud tam pravidelně jezdí cisterna s propanem (nebo něco podobného) stáčet tak to už RT nemá šanci zjistit. Takhle to je aspoň trochu čistý.

Jaroslav Hasala:
Za určení vnějších vlivů lze podle mého názoru považovat i prostou větu v technické dokumentaci, že "v prostorách je prostředí normální".
Tak jak bylo řečeno, pro některé konkrétní prostory (např. koupelny) platí speciální normy.
Určitě bych v tom nehledal žádné komplikace.
Co se týká venkovního prostředí, to je snad velmi jednoduše definovatelné, jak by měla být řešena elektroinstala ce ve venkovním prostředí, to by mělo být jasné i běžným "dráteníkům" ...  :)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana