Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak regulovat otáčky 1F ventilátoru s kondenzátorem o výkonu 23W?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak regulovat otáčky 1F ventilátoru s kondenzátorem o výkonu 23W?  (Přečteno 1823 krát)
Michal125
« kdy: 15.03.2014, 11:30 »

Jak regulovat otáčky 1F ventilátoru s kondenzátorem o výkonu 23W (jde mi o hlučnost),  uvažoval jsem o stmívači pro osvětlení bohužel ty zabírají až od 40W.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 15.03.2014, 11:49 »

V principu je tento motor dělaný tak, aby se jeho otáčky blížili synchronním otáčkám.
Pak záleží na konstrukci, jak moc se mu bude líbit, když do něj pustíte méně, jak se bude točit s větším "skluzem". Můžete zkusit, co se bude dít, když motor připojíte do série s klasickou žárovkou 40W, 25W, 15W...
Pokud se bude točit jak si představujete, zkuste to chvíli nechat a hlídat teplotu.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 15.03.2014, 13:34 »

Jak regulovat otáčky 1F ventilátoru s kondenzátorem o výkonu 23W (jde mi o hlučnost),  uvažoval jsem o stmívači pro osvětlení bohužel ty zabírají až od 40W.

Bude mít smysl to regulovat?? Nový nízkohlučný ventilátor má cenu regulace! Mrknutí
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 15.03.2014, 16:32 »

Ak by Ste chceli u tohoto  asynchronného motora meniť otáčky ,  je možnosť  frekvenčným meničom. To by však vyšlo drahšie ,  ako vymeniť celý ventilátor za hodne  vhodnejší ,tichší a z vhodnejším výkonom. .
Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.