Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Které dva produkty byste nominovali na Mystifikaci roku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Které dva produkty byste nominovali na Mystifikaci roku?  (Přečteno 58375 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 02.09.2013, 07:07 »

To Bláha, zatímco ohřev vody lze měřit pro pokusy s dostatečnou přesností, u vzduchu v místnosti jde o velkou nejistotu měření, nicméně jsem rozhodnutý váš výrobek koupit a zkoušet si ho sám a poté dodat výsledky, zkusím i ty přímotopy, jako indikátor tepelné pohody v místnosti použiji pokojové rostliny
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #55 kdy: 02.09.2013, 09:21 »

To Bláha, zatímco ohřev vody lze měřit pro pokusy s dostatečnou přesností, u vzduchu v místnosti jde o velkou nejistotu měření, ...

Přesně tak. Přímotopy jsou pro testování nepoužitelné.  nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 02.09.2013, 10:51 »

Na videu ze zkoušení eltricku se mluví o napětí 600V.
To bylo napětí naprázdno, nebo při zatížení na topných tělesech ?
Už to zvýšení napětí musí stát určitý výkon vzhledem ke ztrátám, ať už je to nějaký měnič, nebo trafo.
Já bych použil jednodušší metodu - dva identické barely s vodou, do jejich víka namontovaná topná tělesa a teploměry. Případně nějaká ta izolace polystyrenem.
Postavit je vedle sebe, jeden zapojit napřímo, druhý "naladit" s eltrickem.
Současně sledovat příkony, teploty a hlavně čas.
Sestavit graf a bylo by jasno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #57 kdy: 02.09.2013, 11:01 »

Přesně tak. Přímotopy jsou pro testování nepoužitelné.  nenene
Jakoukoliv změnu dokáži vnímat kladně, pokud ji kladně vnímat chci.
Subjektivní dojem nejde objektivně změřit, ale je na něm postaveno hodně reklam!
Někdo možná dokáže "prodat rozdíl" mezi tím, jestli jsem upadl na zadek nebo na prdel. Mě to ale bolelo stejně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #58 kdy: 02.09.2013, 11:17 »

Já bych použil jednodušší metodu - dva identické barely s vodou, do jejich víka namontovaná topná tělesa a teploměry. Případně nějaká ta izolace polystyrenem.
Není to boiler?  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #59 kdy: 02.09.2013, 11:27 »

Není to boiler?  Kroutím očima

Byly by to bojlery dva, vše by se měřilo současně a výrobce by se potom nemohl vymlouvat, že při měření eltricku o něco později se změnilo magnetické pole země vzhledem k poklesu sluneční aktivity a proto Teslův transformátor nepracoval optimálně...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #60 kdy: 02.09.2013, 11:36 »

No jo, ale to potom jeden bude severněji, západněji nebo výše než ten druhý, a celý elfígl bude zase v trapu  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #61 kdy: 02.09.2013, 11:45 »

Problém je v tom, že výrobce/prodejce/dodavatel nebo jak to nazvat tvrdí, že musí systém nastavit vždy pro konkrétní aplikaci.
Tuším, že pro tuto aplikaci by to nastavit nechtěl...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Tomáš Bláha 3
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #62 kdy: 03.09.2013, 01:04 »


Pokud jsem zloděj, podvodník a vědomě prodávám Eltrick, který buď krade ČEZu, nebo jen snižuje příkon..  co tady dělám?

Proč bych zde navrhoval další testy?

Já vím, že rezonanční zdroj, který prodávám, dělá to, co výrobce garantuje smluvně.
/1,25 topného výkonu/

Měření teploty ve vzduchu, atd... je to nepřesnější než bojler s izolací, to ano.

Ale nemusíme u toho trávit dva dny, abychom dosáhli +- stejných výchozích podmínek a cca 30% rozdíl najdeme. Srovnáme %výkyv na teplotě tělesa, % výkyv příkonu
To je na tomto modelu čitelné i za nelaboratorníc h podmínek. O víkendu budu rozdělávat přímotopy a provádět měření přímo na tělesech. /navíc je zde jistota, že nemůžeme mít ve zdi skrytý další přívodní kabel, jak bylo prověřováno jedním z kolegů:-) v Čáslavi/







Problém je v tom, že výrobce/prodejce/dodavatel nebo jak to nazvat tvrdí, že musí systém nastavit vždy pro konkrétní aplikaci.
Tuším, že pro tuto aplikaci by to nastavit nechtěl...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #63 kdy: 03.09.2013, 01:28 »

Měření teploty ve vzduchu, atd... je to nepřesnější než bojler s izolací, to ano.
Ale nemusíme u toho trávit dva dny, abychom dosáhli +- stejných výchozích podmínek a cca 30% rozdíl najdeme.
Zkuste mi prosím objasnit, proč jste při posledním měření ten vámi deklarovaný 30% rozdíl nenaměřili?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #64 kdy: 03.09.2013, 06:22 »

Tak znova. Osobně by mě taky velmi zajímalo proč, když se nám podle mě nepodařilo prokázat fungování ELktricku, najednou a nebo někde jinde funguje.


Jsem přesvědčený, že i přes nějaké nepřesnosti v pár procentech, by se v případě fungování Elktricku, musela projevit slibovaná větší účinnost.

Předložili jsme výsledky měření, které neprokázali deklarovanou účinnost tohoto výrobku.
Prosím, aby jste podrobně vysvětlil, v čem jsme udělali chybu, během našeho pokusu, který probíhal u vás a pod vaším dohledem.
Myslím si, že pokud se chcete dál bavit o pokusech, měl by jste nejprve objasnit, v čem se chybovalo. Jinak je pro většinu kolegů další pokus jen ztrátou času.

Navíc si nedovedu představit, jak chcete něco měřit na tělesech přímotopů. Jen teplotu? Objem ohřátého vzduchu? Mohl by jste mi prosím podrobněji popsat postup, kterým chcete na přímotopech dokázat účinnost vašeho zařízení? Jistě nejsem sám, koho by to zajímalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #65 kdy: 03.09.2013, 07:10 »

Přesně tak. Já tu netrpělivě čekám na toto vyjádření a stále nic.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #66 kdy: 03.09.2013, 07:55 »

Ten Eltrick hádám na něco podobného, jako je feferonka položená na televizor z důvodu dosažení ostřejšího obrazu.
Pokud by se teplota radiátoru zkoušela např. jazykem, tak po připojení Eltricku a po potření feferonkou, bude každý účastník prezentace tvrdit, že teď to pálí jako hrom. Fyzika nefyzika.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #67 kdy: 03.09.2013, 07:55 »

Proč se zde pořád uvažuje o měření kdesi v hospodě ?
Pro některé VŠ elektro by to byl zajímavý objekt k bádání.
A pro nějakého studenta zajímavý námět k vypracování bakalářské práce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #68 kdy: 03.09.2013, 08:36 »

Osobně by mě taky velmi zajímalo proč, když se nám podle mě nepodařilo prokázat fungování ELktricku,...
Ale to už přeci víme. Zjednodušeně: nedodáš-nedostaneš nebo taky zaplatíš tolik, kolik protopíš


Proč se zde pořád uvažuje o měření kdesi v hospodě ?
Pozor, nešlo o žádnou krčmu. V kanceláři pana Bláhy byla vybudována sice improvizovaná, ale podle mne naprosto postačující zkušebna. Postup měření byl předem prodiskutován a přítomnými zástupci obou stran odsouhlasen.


Pro některé VŠ elektro by to byl zajímavý objekt k bádání.
A pro nějakého studenta zajímavý námět k vypracování bakalářské práce.
To by ale musel buď výrobce s pravdou ven (dokumentací na stůl) a nebo by bylo zapotřebí kouzelnou skříňku řádně rozpitvat. 
Jen nevím, jestli by byl závěr takové bakalářky ve smyslu "Elementární fyzika stále ještě platí",  dostatečně oceněn.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #69 kdy: 03.09.2013, 10:24 »

Celý spor se mi líbí a zároveň by měl být ukázkovým případem, jak nepostupovat.
Pan Bláha je upřímně přesvědčen, že něco existuje a všichni tady se mu snaží za pomoci fyziky prokázat, že to nefunguje.
Jakmile dojde k pokusu, jeho negativní výsledek pana Bláhu utvrdí v jeho víře a zdůvodní si svou potřebu setrvat v přesvědčení.

No a teď to pokračuje plýtváním času a u některých i penězi, aby pana Bláhu zlomili v jeho víře, což se nikomu nepovede, protože by přišel o svůj svět.

Nechte ho být a věnujte se něčemu užitečnějšímu, třeba vysvětlování elektriky dětem, nebo pozorování prasklin ve zdi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #70 kdy: 03.09.2013, 11:48 »

On má totiž pan Bláha svým způsobem pravdu.
Ve skutečnosti totiž nejde o to, nějaké peníze ušetřit. Ty ušetřené peníze se stejně promrhají někde jinde, od toho přece jsou. Ve skutečnosti jde o to, vyvolat v investorovi hřejivý pocit, že vyzrál na matku přírodu, že on je ten chytřejší, a že šetří. K získání takového pocitu úplně stačí talisman na zdi, pro větší věrohodnost připojený i na nějaké dráty. A čím lepší omáčku kolem toho prodejce dokáže vyrobit, tím víc si za to může říct a obě strany jsou spokojeny.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #71 kdy: 03.09.2013, 14:25 »

Diskuzí okolo eltricku je na netu dost, ale mě velmi zaujala první věta autora příspěvku a odpověď p. Bláhy.

 Úsměv


* Eltrick 01.jpg (217.25 KB, 811x431 - prohlédnuto 428 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 21 dotazů.