Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Které dva produkty byste nominovali na Mystifikaci roku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Které dva produkty byste nominovali na Mystifikaci roku?  (Přečteno 58315 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 13.08.2013, 18:15 »

Jistota úspory za teplou vodu je sprchovat se studeno
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #37 kdy: 13.08.2013, 18:26 »

Milane  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
raj
« Odpověď #38 kdy: 14.08.2013, 16:09 »

Chvíli jsem počkal co bude ... a ono (překvapivě) NIC!
Čekal jsem odpověď typu "přece vám nedáme naše know how či podobnou výmluvu.
Žádná odpověď taky odpověď a tak mám nyní morální právo vyjádřit svůj názor.
Ten nápad se studenou vodou je asi jediné řešení, jak celý systém používat tak, aby se kýžená úspora dostavila ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #39 kdy: 14.08.2013, 18:33 »

....
Ten nápad se studenou vodou je asi jediné řešení, jak celý systém používat tak, aby se kýžená úspora dostavila ....
Proč tak radikální přístup?
Dobře zaizolovaný bojler s menšími ztrátami může něco uspořit proti starému.
Menší ztráty mi přinesou možnost mít menší teplotu a to je další úspora.

A WO TOM TO JE...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #40 kdy: 14.08.2013, 21:45 »

Ten nápad se studenou vodou je asi jediné řešení, jak celý systém používat tak, aby se kýžená úspora dostavila ....
Mám lepší a kromě zachování tepelného komfortu by se dala uspořit i voda:
Mokrá žínka nahřátá v mikrovlnce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #41 kdy: 14.08.2013, 21:50 »

Případně se mýt jen v létě, to studená nevadí a ještě by se ušetřila i ta voda....  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 14.08.2013, 21:50 »

Mám lepší a kromě zachování tepelného komfortu by se dala uspořit i voda:
Mokrá žínka nahřátá v mikrovlnce.

No vida, když se dají hlavy dohromady, lze vymyslet lecos, tento nový spořič by mohl nést název Elektrofakt tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #43 kdy: 14.08.2013, 23:46 »

To jsem zvědav, kdo s tím zítra zaběhne na Phu 6, Ant. Čermáka 2a.

P.S. kdybyste nevěděli, kdo byl Ant. Čermák, tak 44. starosta Chicaga.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 15.08.2013, 05:00 »


P.S. Kdybyste nevěděli, kdo byl Ant. Čermák, tak 44. starosta Chicaga.

Ano, za dob Al Caponea. Také ho chudáka zastřelili, chtěl se mafii dostat na kobylku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #45 kdy: 15.08.2013, 09:16 »

A nešlo by to zkusit úplně bez vody?
Kdo žije v pouštních oblastech, nemá moc možnosti se mýt. Takže se nemyje, jak tam všude poletuje jemný písek, nalepuje se na tělo a zase odpadává a v podstatě tak tělo čistí od produktů potu...

Pak tihle lidé mají problém, když přijdou nějak, kde jsme zvyklí na "vodní hygienu".  Když se nemyjí, je to problém pro jejich okolí, když se začnou mýt, tělo může zareagovat nějakou alergií nebo nečekanou reakcí...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #46 kdy: 15.08.2013, 23:36 »

Případně se mýt jen v létě, to studená nevadí a ještě by se ušetřila i ta voda....  Škleb

K návrhu bych připnul ještě "a na Vánoce" ... ať si užijeme vonící stromeček  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
kbulda
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 16.08.2013, 00:13 »

Jiří Schwarz
MK to tak praktikuje již pár let a nemusí žít ani v poušti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
trucker
« Odpověď #48 kdy: 16.08.2013, 00:42 »


  Aktiváky by to mohli být, v případě že by to někdo vymyslel u nás v Kocourkově.

Pravděpodobnos t že by někdo prosadil pitomost (francie) a navíc zkoušel štěstí ještě v zahraničí, je mizivá.

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #49 kdy: 16.08.2013, 01:26 »

Pravděpodobnos t že by někdo prosadil pitomost (francie) a navíc zkoušel štěstí ještě v zahraničí, je mizivá.
Přesto se takové věci dějí, viz např. Contergan.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Tomáš Bláha 3
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #50 kdy: 18.08.2013, 21:36 »

Pokusím se spojit s někým z Plzeňské firmy Replast a udělám "sondu" jak to funguje.
Nejsem obchodník, takže mě ani tak moc nezajímá subjektivní dojem a spokojenost zákazníka ovlivněného reklamou, ale nějaké technické podklady, ze kterých by se dala vyčíst skutečná úspora, změna,...

Uspořit se dá různě. My jsme doma také ušetřili na ohřevu TUV. Ovšem bez "chytré krabičky v přívodu".
- po mnoha létech a po spoustě oprav se s námi definitivně rozloučil bojler a museli jsme koupit nový.
- ty staré trubky už byly skoro neprůchodné, tak jsme je vytrhali, nahradili plastovými a "lépe" zaizolovali (Mirelon asi bude lepší než to, co se dávalo před 40 léty...)
A je to poznat, že se alespoň něco ušetřilo na nákladech za elektrickou energii.

Děkuji.
Poskytuji referenci, kde je zákazník spokojený a přiobjednává další Eltricky po jeho vlastním ověření.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Šipeky Michal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #51 kdy: 18.08.2013, 21:59 »

Pán Bláha, toto je seriózne fórum. Prosím prestaňte si tu robiť z ľudí srandu.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #52 kdy: 18.08.2013, 22:01 »

Jakýkoli spořič nejvíce mnohdy spoří bezděčným spořením spořivého majitele spořiče nechtícího si přiznat nespoření ve spořícím režimu spoření
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Bláha 3
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #53 kdy: 02.09.2013, 00:09 »


Pane B,  jediný důvod proč jsem vás nepozdravil, byl proto, že jsem již dostal upozornění na nedodržení podmínek fóra, tedy za pozdrav, nebo poděkování za komunikaci, objektivitu a pod..

Nejsem "fórař".  Nejsem denně na elektrika.cz, vím že občasným  pícháním do téma Eltrick urychlím neodvratné - zde uveřejněné, někým z profíků ověřené výsledky.

Pojďme neřešit má pochybení týkající se podmínek fóra, pozdravy a děkování.

Jsem si jistý, že nejeden z vašich kolegů zde z fóra jede po stopě funkce - funkčnosti rezonančního zdoroje vynalezeného v ČR.  Kdybych zde prezentoval  čínský výrobek za 500,-kč tak mi uřízněte hlavu, ale poskytuji dostatek referencí.
Mám Eltrick doma se dvěma přímotopy.
Přijeďte, prosím, můžeme se na měřeních vyřádit, co hrdlo ráčí.
Kdo zde z přítomných chce, přijeďte.
 Vezměte infrakamery, analyzátory sítě, všechno, co byste potřebovali. Měření, která budeme dělat, prosím, předem konzultujte s lidmi, kteří vám řeknou jasně, co je třeba udělat. Můžeme izolovat skelnou vatou třeba garáž, je mi jedno, jak náročné budou technické požadavky.
Nejde o měření objemu tepla ve vodě vypuštěné z bojleru, ale o měření na dvou 1500 W přímotpech.
Můžeme přepínat mezi topením přes Eltrick a bez Eltricku.
Připravte si co budete potřebovat, dám vám tolik času, kolik budete potřebovat, mám to doma.
Podmínkou je uveřejnění přesných informací, jak jsme měření prováděli.
Můžete zde přespávat. Jeden zde z účastněných navrhoval to samé, jen jsem ho nyní nenalezl na fóru/za což se omlouvám/ ale buďte vítán. Určitě se ozvěte.

Když nestačí reference, pojďme měřit. Už se na mě zde přestává plivat, což je dobré.


nikoho nezdravím a neděkuji
TB



Pane Bláho, myslím, že jsem psal, že nedodržujete pravidla diskusí. Dobře. Ale pokud už všem děkujete a zdravíte je, pak u příspěvku směřovaného mě díky a pozdrav hezkého dne chybí. Bude asi  lepší, když tyto zdvořilostní fráze necháte na osobní setkání a ne do off-linové diskuse.

Vy jste obchodník. Obchodník se chová tak aby prodal. Skutečnost, že se "vynálezce" nemá k tomu aby to sám od sebe uvedl na trh je zavádějící. Nechává to na vás? To je podezřelé. Toto chování výrobce produktu tak úžasné novinky jsem ještě neviděl.
Pokud to opravdu funguje, proč nemá alespoň český patent? Už jsem se dotázal na Patentovém úřadě ...

Zjednodušeně řečeno osobně si myslím, že pokud by to bylo tak jednoduché, tak už to minimálně Číňani patentovali sami. Mezitím to nikoho nezajímá. Ptal jsem se kolegů co plánované testy na VUT. Odpověď byla, že o prázdninách tam nejsou všichni důležití.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.