Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Na kolko ohmov má byť uzemnená samostatná EPS?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Na kolko ohmov má byť uzemnená samostatná EPS?  (Přečteno 7452 krát)
Tomáš Gardoň
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 01.02.2013, 14:22 »

Je možné, že táto téma tu už bola, ale nepodarilo sa mi ju nájsť.
Ak pri výpočte rizika vyjde, že objekt nevyžaduje bleskozvod, kolko ohmov má mať samostatné uzemnenie objektu?

Zaznamenáno
Miroslav Revús
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 01.02.2013, 23:35 »

Podľa STN 33 2000-4-41 je to 15 Ohmov (čl. 411.4.2, Národná poznámka 2).
Je to iba uzemnenie pre ochranné účely vo vzťahu k ochrane pred dotykom neživých častí v sieťach TN.
Zaznamenáno
Tomáš Gardoň
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 04.02.2013, 07:35 »

  za odkaz na STN.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 04.02.2013, 07:46 »

...
Ak pri výpočte rizika vyjde, že objekt nevyžaduje bleskozvod, ...

U objektu, kde je elektroinstala ce, vyjde, že nemusí být hromosvod?
Podle čeho je to vyhodnocované? Podle souboru 62305?
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Tomáš Gardoň
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 04.02.2013, 08:03 »

Napr. pri objekte verejné WC (výška budovy 3m) obklopená 10 poschodovými budovami to v programe Hakelsoft vychádza. No a Hakelsoft vychádza z 62305-2.
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 04.02.2013, 08:13 »

Vychází tak i některé RD. Že nemusí mít hromosvod, ale neznamená, že se nedělají jiná opatření proti blesku a přepětí. Většinou mě u RD vychází největší riziko nikoliv z přímého úderu do stavby (a z toho souvisejících jevů, ale z toho co přijde po síti odjinud.....

Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Tomáš Gardoň
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 04.02.2013, 10:12 »

Ano, tiež to aj mne vychádza pri niektorých RD, ale musí byť v RD prepäťová ochrana (bez nej to nevychádza),  pre príslušnú triedu ochrany.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Z které normy prosím vychází požadavek viditelného popisu požárního detektoru EPS?
  Jak se liší aktivní hlásič rozbití oken od pasivního?
 Lze připojit EPS také na pult centrální ochrany jako například EZS?
 Zapezpečuje se nějak vedení EPS proti poškození?
 Jak je to s nutností montáže požárních čidel v rodinných domcích?
 Jak má být zapojena požární siréna?
 Platí nějaký předpis na instalaci čidla na požár do rodinného domu?
 Co je to EPS a jak bych ho měla udělat?
 Je nutné při instalaci EZS a EPS v rozvodně 22kV použití vyšší izolace kabelů?
 Jak sï vysvětlit pojem autonomní požární hlásič?
 Jaké máte zkušenosti z instalací EZS, EPS po optickém vlákně?
 Kam je nejvhodnější umístit požární hlásič?
 Kdo, jak a v jaké lhůtě má provádět revizi EPS?
 Je možné do kancelářských prostor použít autonomní hlásiče?
 Musí se provádět revize na EZS, EPS a CCTV?
 O problematice elektrických instalací z hlediska požární prevence a bezpečnosti
 Jakým typem kabelu mohu připojit ovládané zařízení systémem EPS?
 Kdo múže revidovat el. požární signalizaci?
 Která norma řeší požadavky na provedení vypnutí rozvaděče VZT od EPS?
 Musí být kabely pro hlásiče a tlačítka EPS oheň retardující, tedy -R?
 Jak propojíme xComfort s EZS nebo klimatizacemi?
 LIVE EATON: Požární a signalizační jednotky
 EATON ONLINE TOUR: Elektronická a požární signalizace
 Je možné napájet zdroje EPS kabelem bez funkčnosti při požáru?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.