Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Moze sa HOP pripojit na jednu skusobnu svorku so zvodom bleskozvodu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 9 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Moze sa HOP pripojit na jednu skusobnu svorku so zvodom bleskozvodu?  (Přečteno 85481 krát)
fricoman2000
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 11.01.2013, 22:22 »



Tak opäť sa urážate a ani neviete čo píšete. Som len jeden z tých ktorý má na tieto práce = elektromontáže aj riadenie = nielen vzdelanie ale aj oprávnenie( to už som si neobnovil, mám už skoro sedemdesiat rokov, tak ma to veľmi nebaví),  a naviac som si zabezpečil na stavbu (už tretiu svoju  RD) aj Stavebný dozor = kompetentnú oprávnenú osobu. Pri všetkých prácach o ktorých tu básnite som bol. Tak si naozaj rozmyslite čo a pre koho píšete. Máte pravdu, takým spôsobom, ako ste sa chceli Vy uistiť o správnosti svojho konania sa nedozviete nič.

Aj vam sa pane hlboko ospravedlnujem . s uctou Martin Kravcik
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
fricoman2000
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #55 kdy: 11.01.2013, 22:51 »

dobre vyhrali ste. priznavam ze to ze som sa do toho pustil sam bola chyba. je nejaka legalna a malo bolestna forma ako tu moju nekvalifikovan u kablovacku posvetit bez toho aby mi tahal nove kable niekto kvalifikovany? Je to mozne zlegalizovat tak aby nikto neriskoval zlu povest?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
fricoman2000
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 11.01.2013, 22:53 »

pripominam ze kable su uz pod betonom, ale stierky este nie su nahodene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
fricoman2000
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #57 kdy: 11.01.2013, 22:59 »

zalezi mi na bezpecnosti aj na odbornom posudeni
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #58 kdy: 11.01.2013, 23:05 »

Uvažování ve stylu v nnrmě to není, nemusím svédčí v lepším případě o nevyzrálosti
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Brok
Myslím, tudíž jsem
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #59 kdy: 12.01.2013, 09:43 »

Já už jsem také, podobně jako pan kolega Mařík dlouho nepřispěl do diskuze, ale teď nějak musím. Nedávno jsem slyšel takový nic moc vtip, který ale podle mého názoru vtipně vystihuje situaci:
"Bohatý američan (rus, číňan, čech, slovák, no prostě člověk) se rozhodl, že si zajede na svoji chatu v odlehlé horské oblasti. Mrzlo, jen praštělo, ale klimoška v autě fungovala jako vždy bezvadně a tak cesta probíhala nerušeně až do okamžiku, než to auto z ničeho nic "chcíplo". Všechny pokusy ho znovu nastartovat selhaly a tak nezbylo, než začít uvažovat, jak to vyřešit. Mobilní signál=0 a satelitní telefon doma v garáži. Tak .........nebud u to natahovat, naštěstí američan došel do nedaleké osady ve které šťastnou náhodou žil-byl opravář aut, ten dojel s američanem zpátky k autu, zvedl kapotu, chvíli něco pod ní počudlal, pak vzal kladívko, dvakrát s ním někam ťukl a............n o samo, auto šlo zase nastartovat. Američan zajásal a zeptal se opraváře, co je dlužen. A ten řekl: "Pane, dostanu od vás 1000 dolarů". No to bylo i na bohatého američana trochu moc a tak zaprotestoval, že za dva poklepy kladívkem to je docela drzost a příliš! A opravář mu řekl: Pane, za dvě klepnutí kladívkem od vás dostanu 2 dolary a těch 998 dolarů dostanu za to, že jsem věděl KAM".
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) všechny diskutující a přeji pěkný víkend.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

BrOK
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #60 kdy: 12.01.2013, 09:51 »

... Pane, za dvě klepnutí kladívkem od vás dostanu 2 dolary a těch 998 dolarů dostanu za to, že jsem věděl KAM".
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) všechny diskutující a přeji pěkný víkend.
Palec vzhůru

Tak to vypadá, že je tu další vlákno s jedním výsledkem - zklamaný tazatel, který si z rad nesloží "něco jako projekt" aby ušetřil...
Některé věci nejdou na dálku zodpovědně řešit.
A mnoho "drobností" je lepší mít vyřešeno před začátkem, než je dodatečně zachraňovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #61 kdy: 12.01.2013, 11:34 »

Citace
Tak to vypadá, že je tu další vlákno s jedním výsledkem - zklamaný tazatel, který si z rad nesloží "něco jako projekt" aby ušetřil...
Některé věci nejdou na dálku zodpovědně řešit.

I nablízko !!
Když si tazatel zavolá 3projektanty budou z toho 4 řešení !! Škleb Škleb Škleb Škleb
Každé jiné, a 100% každé dle normy!!!
Také si nic moc nepomůže!!   Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #62 kdy: 12.01.2013, 14:14 »

A co tak dodat nejake voditko, kde se mohl tupy, hlupy a nevzdelany investor, ktory kazde jedno nebezpecenstvo s radostou odignoruje, doinformovat a zobrat na vedomie ake nebezpecenstvo to vlastne odignoroval?
myslim, ze vyjadrim nazor vacsiny investorov, ked poviem, ze ak by nam bolo kazde jedno riziko zodpovedne podane a vysvetlene tak by sme urcite neriskovali vylucenim nejakych dolezitych skutocnosti. Ja teda urcite nie. Pre mna je bezpecnost priorita c.1. A verim tomu ze pre svoju bezpecnost urobim viac, ked si co to nastudujem a urobim sam, ako ked si na stavbu zavolam nejakeho "odbornika s papierom" a slepo mu budem doverovat

Nebojte se, už se na tom pracuje. Tento rok se chystám vydat miniseriál s tématem, který bude investory a laiky jistě zajímat. Vydán bude zatím jen v regionálním plátku a pak se uvidí.
Tak jsem se rozhodl bojovat s lemply, co nám kazí jméno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #63 kdy: 12.01.2013, 14:18 »

  Priznavam nemam uplne vsetky potrebne suvislosti ale na to ste tu aby ste moje vysledky skontrolovali a opravili.

Ale to si tu z nás děláte opravdu prdel, ne?
Je vidět, že nechápete základní principy.
Ach jo  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #64 kdy: 12.01.2013, 14:25 »

Pavle hlásím se o jeden plátek, super
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #65 kdy: 12.01.2013, 14:40 »

Nebojte se, už se na tom pracuje. Tento rok se chystám vydat miniseriál s tématem, který bude investory a laiky jistě zajímat. Vydán bude zatím jen v regionálním plátku a pak se uvidí.
Tak jsem se rozhodl bojovat s lemply, co nám kazí jméno.
Prosím Pavle som ďaľší záujemca na rade. Vážne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #66 kdy: 12.01.2013, 15:02 »

Nebojte se, už se na tom pracuje. Tento rok se chystám vydat miniseriál s tématem, který bude investory a laiky jistě zajímat. Vydán bude zatím jen v regionálním plátku a pak se uvidí.
Tak jsem se rozhodl bojovat s lemply, co nám kazí jméno.

Zřejmě nebudu v dosahu regionálního plátku. Také bych se hlásil o jedno vydání. Jaký bude mít ten miniseriál název? "Rockerův hněv 2013."  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #67 kdy: 12.01.2013, 15:58 »

Rockerův hněv 2013  Smích Smích Smích Smích To není špatné  Smích

Chce to čas a domluvu s vedením regionálního plátku Region Podbořanska. Z jednání, které proběhlo minulý rok jsem moc nadšený nebyl. Nezajímalo je co o čem bude, ale hlavně cena, kolik jsem ochotný zaplatit. Tak já jim zaplním kousek stránky, pravděpodobně přispěji i ke čtenosti a oni chtějí ještě peníze?! Platit za to nikomu nebudu. To ne.

A pro vás kolegáčkové tam žádné novinky nebudou  Smích
Budu se snažit polopaticky vysvětlit jasné postupy montáže jednotlivých etap elektroinstala ce, základovým zemničem počínaje, přes elektroinstala ci a hromosvodem konče.
Pak zájemcům samozřejmě zašlu  Mrknutí tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #68 kdy: 12.01.2013, 17:24 »

V našich diskúziách sú novinkami dotazy charakteru uvedené v tomto vlákne. Ja si vážim váš prístup v tom, že aj napriek nevďačnosti témy sa tomu idete venovať. a rád si to prečítam.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #69 kdy: 14.01.2013, 13:19 »

Tazatel se v první otázce tázal,zda může připojit HOP ke svodu k zemniči pro hromosvod. Můžete prosím uvést v které normě a článku, je uvedené v jakých místech v obvodovém základovém zemniči, se připojují vývody pro hromosvod a pro HOP. Může být napojen vývod pro HOP a pro svod z hromosvodové soustavy třeba 10cm vede sebe na základovém zemniči (pásku)?
V současně platné ČSN 332000-5-54 ed.3 tuto informaci nenajdete pouze je v na straně 28 uvedeno Příloha informativní dle které jsou ze základového zemniče T1 vyvedeny 3 vodiče o vzdálenosti mezi nimi není uvedeno nic.
Možná to bude v ed.4 nebo je to tajemství uvidíme.
V uvedené normě jsou zajímavé informace jako například v příloze C.5.2. uvedeno Beton použitý v základech by měl obsahovat alespoň 240kg cementu na 1m3 betonu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #70 kdy: 14.01.2013, 13:36 »

Zatímco cement patří mezi hydraulická pojiva, kdy poměr záleží na konzisteci výsledné směs, vápno a sádra jsou pojiva vzdušná, kde se výsledná konzistence počítá trochu jinak, takže netuším čemu se divíte.

Proč by měla být v normě každá prkotina, která je snad elektricky vzdělanému člověku jasná ......... nechápu také.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #71 kdy: 14.01.2013, 13:56 »

netuším čemu se divíte.
Nedivím se ničemu jen konstatuji, tato informace v normě není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 9 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.