Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak přepínat fáze zásuvek pro spotřebiče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak přepínat fáze zásuvek pro spotřebiče?  (Přečteno 54393 krát)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 30.12.2012, 09:40 »

To jako fakt? To je hezký.... A na základě čeho? To jako, že jsem si sám vypěstoval kousek obilí, z něj vymlel mouku a upekl chleba, tak zaplatím ušlý zisk zemědělcům, mlýnům  a pekárně? Jo a ještě zaplatím jejich účetní že mě museli vystavit fakturu za to?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
raj
« Odpověď #37 kdy: 30.12.2012, 09:45 »

To jako fakt?
To jako fakt.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #38 kdy: 30.12.2012, 09:58 »

Není všechno zlato co se třpytí ...

* FVE.pdf (215.02 KB - staženo 731 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 30.12.2012, 10:24 »

Není všechno zlato co se třpytí ...

Prepáčte off-topic k bodu 4 zmluvy, ale vŕta mi to v hlave.

Za nevyžiadanú dodávku jalovej energie sa platí. Ale ako sa dá cielene dodávať resp. nedodávať jalová energia? Ako sa dá odoberať, to je jasné: pripojí sa spotrebič s cos(fi) blízko nuly. Ale v tomto prípade je spotrebič je mimo dosah dodávateľa.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 30.12.2012, 11:46 »

Není všechno zlato co se třpytí ...
Konečne pane, že ste to napísali takto pekne polopatisticky . Ja by som sa bol zle a nesprávne rozčuloval a bol by som mohol dostať nejaké mínusy. Je to od vás krajšie. Dotácie dostávali hlavne veľkí a zaujímaví  investori FVE, ktorí mohli spätne tzv aj sponzorovať nejakú reklamu. Ale to je zasa už o inom a nateraz to sem nepatrí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #41 kdy: 30.12.2012, 11:52 »

Jako vždy máte na výběr:

a) Platit v ceně elektřiny nesmyslnou podporu obnovitelných zdrojů,
nebo
b) platit v ceně elektřiny nesmyslnou podporu obnovitelných zdrojů a něco z toho dostat nazpátek.

Zvolil jsem "b".

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Štemberg
*
Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 04.01.2013, 00:37 »

Čtyřkvadrantní elektroměr funguje tak, že pokud do jedné fáze nějaký výkon dodáváte a z jiné fáze stejný výkon ve stejnou dobu odebíráte, naměří nulu. Nezáleží tedy na tom, jak máte spotřebiče rozdělené na jednotlivých fázích, musíte mít pouze zajištěno, aby proud (odebíraný ani dodávaný) v žádné fázi nepřekročil 25 A (hodnota hlavního jističe). Jakékoliv přepínání fází tedy nemá smysl.
Pokud mi nevěříte, proveďte následující jednoduchý pokus: V době, kdy svítí sluníčko, vypněte všechny spotřebiče na fázi, kde máte připojenou elektrárnu. Na ostatních fázích některé spotřebiče zapněte, aby tam byla nějaká spotřeba, ale menší, než je okamžitý výkon elektrárny. Potom zaznamenejte stav elektroměru výroby (v rozvaděči elektrárny) a u čtyřkvadrantní ho elektroměru spotřebu (registr 1.8.0) i dodávku (registr 2.8.0). Po určité době, např. po hodině, zaznamenejte opět všechny tři stavy. Spočítejte (odečtením koncového a počátečního stavu) výrobu, spotřebu i dodávku. Uvidíte, že bude výroba větší než dodávka a spotřeba bude nulová.
V případě, že by připojené spotřebiče měly větší příkon, než je okamžitý výkon elektrárny, bude nulová dodávka a spotřeba bude větší než výroba. Musíte ovšem zajistit, aby připojené spotřebiče měly po celou dobu měření příkon buď menší, nebo větší, než je okamžitý výkon elektrárny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #43 kdy: 05.01.2013, 20:44 »

h f musíte mít pouze zajištěno, aby proud (odebíraný ani dodávaný) v žádné fázi nepřekročil
Pokud mi nevěříte, proveďte následující jednoduchý pokus: V době, kdy svítí sluníčko, vypněte všechny spotřebiče na fázi, kde máte připojenou elektrárnu. Na ostatních fázích některé spotřebiče zapněte, aby tam byla nějaká spotřeba, ale menší, než je okamžitý výkon elektrárny. Potom zaznamenejte. Spočítejte (odečtením koncového a počátečního stavu) výrobu, spotřebu i dodávku. Uvidíte, že bude výroba větší než dodávka a spotřeba bude nulová.
V případě, že by připojené spotřebiče měly větší příkon, než je okamžitý výkon elektrárny, bude nulová dodávka a spotřeba bude větší než výroba. Musíte ovšem zajistit, aby připojené spotřebiče měly po celou dobu měření příkon buď menší, nebo větší, než je okamžitý výkon elektrárny.
Toto ste tak krásne polopatisticky napísali, že mi blbci tomu určite nerozumieme a mám obavy, že ani Vy neviete "co chtěl básnik říci". To čo som ja napísal ,ako laik samouk je jasné aspoň mne a viem to kedykoľvek obhájiť. Ale Vaša automatika by bola určite drahá skoro ako FVE
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #44 kdy: 05.01.2013, 20:56 »

Toto ste tak krásne polopatisticky napísali, že mi blbci tomu určite nerozumieme a mám obavy, že ani Vy neviete "co chtěl básnik říci". To čo som ja napísal ,ako laik samouk je jasné aspoň mne a viem to kedykoľvek obhájiť. Ale Vaša automatika by bola určite drahá skoro ako FVE
Jaká automatika?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 05.01.2013, 21:22 »

Keď som písal, že môj ideálny tzv. mnou nazývaný hybrid je: dve zásuvky vedľa seba, jedna pomaľovaná tá z FVE a druhá klasika od e-on(čez, alebo iný) a takých mám niekoľko min 3. Prepnem si to kedy chcem. Pán záujemca na začiatku písal a manuálnej obsluhe. To je tá jednoduchá manuálna obsluha. Ale bol som odsúdený za to, že to je treba manuálne prepínať. Tak to čo napísal pán Štemberg(dúfam,že som neskomolil meno) si vyžaduje buď stráviť celý deň sledovaním a prepínaním a veľakrát zbytočným, lebo to aj tak nestihne nikdy včas. Alebo automatiku, alebo naozaj všetko dať tzv e-onu a zobrať si niečo ale to nechcel takto riešiť už v začiatku. To si píšeme stále dokola to isté.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #46 kdy: 05.01.2013, 21:50 »

Pan Štemberg píše, že nemá smysl něco přepínat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #47 kdy: 05.01.2013, 22:40 »

A jak to tedy je s měřením?:

Dva názory v předchozí diskuzi mluví o tom, že elektroměr zaznamenává pro každou fázi zvlášť, tedy pokud po jedné fázi teče z domu (FVE) do sítě 4kW a po dalších dvou do domu 2kW na každé, tak mě naskakuje počítadlo výroby o 4kWh (a to stejné zelený bonus) za hodinu a počítadlo spotřeby o 4kWh za hodinu.
Ekonomicky spotřebovávám 4kW * 4,5Kč/kWh  a prodávám 4kW po 6 (5+1) Kč čili jsem v plusu 6Kč.

Poslední názor mluví o tom, že je to jedno, čili ve stejném případě mě nenaskakuje žádné počítadlo na elektroměru, ale jen elektroměr zeleného bonusu, takže zjednodušeně jsem 4x5 v plusu 20Kč.

Poznámky pro šťouraly:
- značně jsem to zjednodušil
- uvažuju cena spotřebované kWh 4,5Kč, cena za prodanou energii do sítě 1Kč, cena za výrobu FVE (zelený bonus) 5Kč.
- zjednodušuji to o položky uvedené výše v diskuzi - poplatky za fakturaci a podobný sr***.
- Jen mě zajímá jak to je, ideálně něčím podloženo - např. dokumentem čezu s touto metodikou...

Závěr z tohoto by měl být: v 1. případě má smysl tlačit spotřebu na fázi s FVE
                                     v 2. případě je celé toto vlákno o ničem (resp. o tom, že původní dotaz je o ničem)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 06.01.2013, 08:36 »

alebo naozaj všetko dať tzv e-onu a zobrať si niečo ale to nechcel takto riešiť už v začiatku. To si píšeme stále dokola to isté . Pán Lukáš Rotrekl. Keď to napíšem ja - viď váš bod 2. dostanem mínus, ako v škole. Asi som v mínuse u niekoho. Tak o čom to je? Naozaj toto vlákno je o nesmrtelnosti chrústa.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #49 kdy: 06.01.2013, 11:09 »

A jak to tedy je s měřením?:

Poslední názor mluví o tom, že je to jedno, čili ve stejném případě mě nenaskakuje žádné počítadlo na elektroměru, ale jen elektroměr zeleného bonusu, takže zjednodušeně jsem 4x5 v plusu 20Kč.
Samozrejme, že p. Štemberg má pravdu a tak ako píšete dole, "celé toto vlákno je o ničem (resp. o tom, že původní dotaz je o ničem)"

4Q. elektromer samozrejme počíta výkon v každej fáze zvlášť, ale ten sa následne sčítava zo všetkých 3 fáz do jedného registra. Neviem o tom že by existovali registre pre elektr. prácu po fázach. Po fázach existujú napr. registre prúdu napätí a pod.,  tie vám však nič o dodanej, resp. odobranej elektrine nepovedia.
   
To Garaj: nepochopil ste správne príspevok p.  Štemberga.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #50 kdy: 06.01.2013, 12:07 »

Pokud mi nevěříte, proveďte následující jednoduchý pokus: V době, kdy svítí sluníčko, vypněte všechny spotřebiče na fázi, kde máte připojenou elektrárnu. Na ostatních fázích některé spotřebiče zapněte, aby tam byla nějaká spotřeba, ale menší, než je okamžitý výkon elektrárny. Potom zaznamenejte stav elektroměru výroby (v rozvaděči elektrárny) a u čtyřkvadrantní ho elektroměru spotřebu (registr 1.8.0) i dodávku (registr 2.8.0). Po určité době, např. po hodině, zaznamenejte opět všechny tři stavy. Spočítejte (odečtením koncového a počátečního stavu) výrobu, spotřebu i dodávku. Uvidíte, že bude výroba větší než dodávka a spotřeba bude nulová.
V případě, že by připojené spotřebiče měly větší příkon, než je okamžitý výkon elektrárny, bude nulová dodávka a spotřeba bude větší než výroba. Musíte ovšem zajistit, aby připojené spotřebiče měly po celou dobu měření příkon buď menší, nebo větší, než je okamžitý výkon elektrárny.

Tento  pokus sa robí, ako prosím ? Manuálne, Automaticky alebo len tak sám od seba? Už ma to nebaví zabíjať touto témou čas. A naviac, pán Štemberg je nesvojprávny, ak sa ho tak vehemente zastávate a jeho sa to netýka ? Prečítajte si aspoň trošku aj dozadu o čo sa už popísalo? Pán dolac alebo kto ste?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #51 kdy: 06.01.2013, 12:27 »

To Garaj: nepochopil ste správne príspevok p.  Štemberga.
To Garaj: nepochopil jste vůbec příspěvek p. Štemberga.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #52 kdy: 06.01.2013, 12:41 »

Samozrejme, že p. Štemberg má pravdu a tak ako píšete dole, "celé toto vlákno je o ničem (resp. o tom, že původní dotaz je o ničem)"

4Q. elektromer samozrejme počíta výkon v každej fáze zvlášť, ale ten sa následne sčítava zo všetkých 3 fáz do jedného registra. Neviem o tom že by existovali registre pre elektr. prácu po fázach. Po fázach existujú napr. registre prúdu napätí a pod.,  tie vám však nič o dodanej, resp. odobranej elektrine nepovedia.
   
To Garaj: nepochopil ste správne príspevok p.  Štemberga.

Ten elektroměr změří přesně to, co chce dodavatel. Takže dokáže změřit elektrickou práci v jednotlivých fázích. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #53 kdy: 06.01.2013, 17:21 »

To je zase diskuze... to cumim
Nebo si to můžete ověřit a řídit jako kamarád: disponuje s programem (od ČEZ) a na Pc vidí kolik vyrábí a kolik spotřebovává v reálném čase. Přípíná mu to spotřebiče: akumulačky, bojler atd...
V zimě to ureguluje tak, aby nedodával ČEZU.  tanecek
V létě neví co s tou nadbytečnou výrobou přes den....  zle
Je to ovšem relativně drahá hračka....  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Ako kontrolovať chod čerpadla?
 Exisuje levné zařízení pro dálkové elektrické ovládání domovních dveří?
 Jaký je rozdíl mezi PIR s relem a tyristorem?
 Jak správně zapojit vypínač na šňůře?
  Jak se odborne nazyva takovy spinac ktery se zamyka na fabkovy zamek?
 Existuje na trhu stmívač s možností ovládání dálkovým ovládáním TV?
 Dá se ovládat vypínač na dálku?
 Co připojit ke světlu s detektorem pohybu aby zhasínalo postupně?
 Jake pouzit s vetsi citlivosti PIR cidlo nad garaz?
 Nemáte někdo popis nastavování stmívače svítidel STEINEL?
 Dajú sa zapojiť dve pohybové čidla, aby ovládali jedno svetlo?
 Jak ovládat topné rohože v celém domě?
 Jakou zvolit zásuvku a spínač na dálkové ovládání?
 Existuje diaľkovo ovládaný spínač do exteriéru pre osvetlenie záhrady?
 Jak ovládat střešní okna Velux?
 Kde koupit bezdratový ovladač venkovního svítidla?
 Jak spínat svítidlo 100W/230V malým napětím?
 Jak nejlepe pripojit ovladani zaluzii bez systemove instalace?
 Jaký je originalní jistič/spouštěč pro cirkularku HOP70?
 Jak dálkově ovládát akumulační kamna?
 Jak zapojit ovládání relé aby horní část spínala a spodní vypínala osvětlení?
 Jak ovládat dálkově LED svítidla pod linkou?
 Jak nezávisle ovládat jedním tlačítkem dvě světla?
 Jak ovládat ručně světlo s pohybovým senzorem?
 Jaký použít spínač řízení pro ventilátor v koupelně?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 22 dotazů.