Jak regulovat otáčky vrtačky externě?

<< < (7/7)

Wrobel Josef:
No zajímalo by mě jakou technologii je proveden spínač  s /primitivní/regulací jelikož u mé vrtačky od hechtu model 1065  ta nejlevnější verze  přestala regulace fungovat ,po rozdělání spínače zjistil že se v něm nachází jen mechanické pružinky s kontakty ,je jasné že se nejedná o elektronickou regulaci v tom pravém slova smyslu nýbrž o nějakou levnou náhražku.
Nic nebylo uvnitř opálené či poničené jelikož je vrtačka téměř zánovní a velice málo použitá.
Ze servisu mi pouze sdělili obj, č. nového spínače a mezitím zjistil že se jednoduše nedá po elektrické stránce použít spínač s el. regulací jelikož je to zřejmě dáno koncepcí vinutí statoru motoru .Zajímalo by mě co je či může být příčinou nefunkčnosti tohoto spínače a zda spíše nemá na svědomí nefunkčnost regulace třeba to vinutí samotné ,jinak ale po úplném zmáčknutí  spínače jede vrtačka naplno jak má.

František Ševčík:
Regulace je v tom spínači. Rozsah otáček se nastavuje kolečkem na čelní straně vypínače. Podle popisu je s velkou pravděpodobnos tí buď přerušený triak nebo součástka v okolí řídící elektrody v regulaci, Zmáčknutím spínače na doraz, kontakty mechanicky překlenou regulaci a vrtačka jede na plné otáčky a výkon. Stator má jednoduché vinutí.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana