Ako elektricky spojiť pilu s vysávačom?

<< < (2/2)

Jiří Schwarz:
Citace: Jakub Sedláček  28.11.2012, 22:30

Některé vysavače, se kterými jsem pracoval mají na sobě zásuvku a dva vypínače. Jeden z vypínačů na vysavači je právě na to, že když se spustí nářadí tak automaticky se spustí i vysavač... Ale to je spíše OT  ;)

Pokud je to řešeno výrobcem, považuji to za správné.
Ale v žádném případě nedoporučuji pokoušet se o nějakou amatérskou, kutilskou úpravu spotřebiče nebo dokonce ručního nářadí!
Jako "ne úplně špatné řešení" bych si uměl představit napájecí panel s více zásuvkami, kde by nemuselo jít pouze o funkci master-slave, jak již bylo uvedeno, ale mohl by se použít i nějaký časovač pro zpožděné vypnutí vysavače (princip jako na WC - rozsvítím, zapne se ventilátor, zhasnu, ventilátor ještě chvíli běží než se zastaví)

Lukáš Malík:
Citace: Rastislav Krupa  28.11.2012, 18:57

Akým spôsobom je možné prepojiť elektrické náradie napr. okružnú pílu s vysávačom aby sa vysávač zapínal a vypínal spolu s náradím?


Nejlépe nijak.
Zakupte nářadí (vysavač) k tomu určený a mající patřičnou zásuvku. Jakékoliv bastlení je u tohoto mimo..
Jak prosté, Watsone...

Radek Červený:
Všechny profi vysavače vesměs tuto zásuvku mají, viz příspěvek kolegy Malíka. Kupte vysavač, který je k danému účelu určený. Vysávat piliny vysavačem pro domácí použití je minimálně stejně úsměvné jako pro stejný účel koupit nějakou no name krabici v baunesmyslu.
Ze zkušeností mohu potvrdit, že například u obou Metab tato zásuvka funguje celé roky bez jediné chybičky. Není nad tovární řešení, bezpečné a spolehlivé  ;)

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana