Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaké jsou vnější rozměry elektroměrového rozvaděče ve zděném sloupku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké jsou vnější rozměry elektroměrového rozvaděče ve zděném sloupku?  (Přečteno 7795 krát)
Ondra sev
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 06.11.2012, 12:05 »

 
Hledám, ale nedaří se mi nikde nalézt schéma s vnějšími rozměry, které má mít sloupek ve kterém umístím el.rozvaděč (plastový ER 112 nebo ER 212).
Jde mi o výšku, resp.umístění samotného rozvaděče, hloubku základů, vzdálenost od připojkové skříně, která je umistěná na hranici mého pozemku - zahrady atd.

Pokud máte takové schéma k dispozici, prosím vás tímto o něj.

 
 
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 06.11.2012, 16:52 »

Tady to máte. Jinak rozměry rozvaděčů jsou na stránkách výrobců, DCK Holoubkov, Elplast, Elzam Bystřany atd.

* Elektroměrový pilíř ER+SP5.pdf (35.33 KB - staženo 411 krát.)
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 06.11.2012, 19:35 »

Koukám, že se Pavel odhodlal udělat dobrý skutek.  tanecek
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Ondra sev
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 06.11.2012, 19:51 »

P.Horský, jak jsem psal jde mi o schema/rozměry sloupku pouze pro elektroměrový rozvaděč. Přípojková skřín již v samostatném pilíři  stojí. Předpokládám že schema pak bude mít jiné rozměry.

Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 06.11.2012, 19:55 »

Ondro nebuďte líný a podívejte se na stránky výrobců ER.   vegeeet
Schémata tam jsou.  angel
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 06.11.2012, 20:12 »

P.Horský, jak jsem psal jde mi o schema/rozměry sloupku pouze pro elektroměrový rozvaděč. Přípojková skřín již v samostatném pilíři  stojí. Předpokládám že schema pak bude mít jiné rozměry.



Ale nebudou. Jen si odmyslete tu přípojkovou skříň. A nebo můžete dát skříň spodní hranou do min. výšky 60cm od země a pak si ty rozměry odvodíte také, nebo ne?
Myslím, že jsem vám pomohl víc než dost, neboť jsem byl v hodně dobrém rozmaru. Teď už mě rozmar dobroty opustil a tak si zbytek musíte dohledat sám. Internet je mocný pomocník, kde se dá najít opravdu vše. Jen se člověk musí snažit. Poslal jsem co jsem měl a na hledání ale opravdu nemám čas ani chuť.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Ondra sev
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 06.11.2012, 20:29 »

Mám tedy štěstí že jsem se zrovna trefil. Obtěžovat jsem vás v žádném případě nechtěl.

P.Hejčí, nemyslím že jsem až tak líný za jakého mne máte, dotaz jsem napsal až opravdu po cca hodinové neúspěšném prohledávání internetu (možná zadavam špatná hesla či neznam ty spravné cesty). Byl jsem dnes na ČEZu (v očekavaní přesných informací v této věci),  ale buhužel u nás v Olomouci mají pouze do 14h, takže sem nepochodil. Nyní sem prohlédl stranky všech doporučovaných výrobců er, ale rozměry pilíře pro er jsem bohužel opět nenalezl.
 

Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 06.11.2012, 20:48 »

http://www.dck.cz/podpora/katalog/Jednotlive%20listy/DCK_rozvadece_ER+ES+EP.pdf
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 06.11.2012, 21:44 »

Asi vím co myslíte. Zkuste projít stránky výrobců ESTA, DCK a hledejte rozvaděč ER 212/NKP7P - elektroměrový rozvaděč, pro elektroměr a HDO, k - kompaktní provedení  - tzn kompletní pilíř.
Ty další písmenka NKP7P - jsou "kódové" značení pro způsob připojení přívodních a odvodních vodičů a materiálu z jakého je skříň vyrobena.

Když si stáhnete katalog od firmy ESTA, tak to tam pohodlně najdete i s rozměry.
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Ondra sev
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 06.11.2012, 22:08 »

V názvu dotazu uvádím: vnější rozměry zděného sloupku pro elektroměrový rozvaděč.
Pokud sem vás svým pozdějším popisem uvědl v omyl, prosím o vrácení diskuze zpět ke VNĚJŠÍM rozměrům. Situace je následující: Chci si postavit z cihel sloupek pro elektroměrovou skříň. Potřebuji tedy znát rozměry, které jsou nutné, tzn. konkretně nejmenší výšku pro výklenek (tu již od jednoho z předřečníků vím),  nutné obložení kolem samotné skříně (ze schematu, který se nejvice blížil mému dotazu sem vyčetl že je nutné míti po stranách kolem skříně 240mm obložení) a další (což jsem se dočetl z již zmiňovaného schematu). Pokud tedy vynecháním SP (tzn. odečtení pouze jeho výšky) dostanu schema použitelné pro samotný elektroměrový rozvaděč vsazený do zděného sloupku, děkuji za radu.
Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 06.11.2012, 23:49 »

Nechci být kverulant, ale nikdo se tady na fóru nejmenuje Hejčí.
Myslím, že moje jméno je dostatečně čitelné.  Mrknutí
Kolega Horský dostatečně navedl...  Úsměv
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #11 kdy: 07.11.2012, 08:05 »

Jak už jsem jednou psal, použijte schéma, které jsem uvedl ve svém příspěvku. Když půjdete na pobočku ČEZ, pak jim tam to schéma předložte s tím, že chcete umístit do výšky 600mm od země elektroměrový rozvaděč. Chtějte kladné vyjádření, která byste měl bez problémů obdržet, pokud nejde o zátopovou zónu.
Pak si zcela běžným způsobem ze schématu odvodíte výšky. Rozměry samotného rozvaděče má na svých stránkách uvedeny každý výrobce.
Nevidím v tom žádný problém.
Pak bude výška sloupku max 1400mm (zaokrouhleno směrem nahoru). Rozměry šířky a hloubky zůstanou.
 
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
IM
« Odpověď #12 kdy: 08.11.2012, 10:54 »

V souvislosti s tímto tématem bych uvedl, že vzhled ulice nových domů, kde se uplatnila "lidová slovesnost" tvůrců elektroměrovýc h a plynoměrových skříní je celkem otřesný. Jestlipak si to tak šušní např. i Němci?  Pláč
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 22 dotazů.