Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Poradite mi z rekonstrukcí instalace na chatě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradite mi z rekonstrukcí instalace na chatě?  (Přečteno 29410 krát)
Přišlo poštou ...
« kdy: 20.11.2004, 09:40 »

Jedná se o starou chatu, která má připojení elektriky napojené ze sloupu vzduchem - 1 fázový, dva dráty, izolace takový ten hadr. Tento přívod vedl přímo do chodby chaty do porcelánových pojistek. Nechal jsem si vyměnit elměr. desku a místo pojistek mi dal elektrikář jistič ( před jistič dal ještě hlavní vypínač). Teď na to potřebuji revizi a RT mi řekl, že to nevyhovuje z těchto důvodů: Přívod ze sloupu dva dráty AL 2,5mm - prý to je malý průřez a špatný drát; Elektrom. deska s hodinama umístěná v chodbě - tedy volně nepřístupná - to nevadí RT, ale prý to bude vadit elektrozávodům; rozvody v Elektrom. desce (napojení z hlav. vyp. do jističe a pak do elektroměru drát C 4mm černý a modrý) prý má být černý a zž.
Jinak celková chata ponechána beze změn v instalaci - 2 dráty hliník, izolace takový ten hadr. Nechci revizi na objekt, ale pouze na ten přívod, jen kvůli plombě od elektrozávodů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 20.11.2004, 15:19 »

Pane Zelený,ono trochu záleží na tom pod jaké EZ patříte.Ono totiž i v tomto případě platí staré známé-jiný kraj,jiný mrav.
U SČE jasně platí-umístění nových nebo rekonstruovaný ch odběrných zařízení musí být volně přístupné pro pracovníky SČE(to ve vašem případě není)Na elektroměrové desce smí figurovat vodiče průřezu nejméně 4mm2Cu.Do elektroměru jsou zavedeny dráty černý a modrý(nikoly zž-ten je vyveden vedle elektroměru,kde u starších plechových elektroměrů slouží jako ochranný vodič a připojuje se na kostru elektroměru)
Ne elektroměrové desce smý být umístěno pouze-hlavní jistič,nulový můstek(alespoň ve vašem případě)O hlavním vypínači před hlavním jističem není nikde ani zmínka a myslím si,že tam nemá ani žádnou funkci.
Přívod ze sloupu musí být nejdříve zaveden do pojistkové skříně a pak teprve do vašeho elektroměrovéh o rozvaděče(záleží ovšem na tom jak to máte opravdu zapojené-nachází se poj.skříň někde jinde?)Ve vašem případě bych ovšem doporučoval navštívit příslušnou pobočku rozvodných závodů a tam vám na 100% řeknou co a jak ve vašem kraji.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Slávek Spring
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 21.11.2004, 12:07 »

Vámi popsaný současný stav celé el.instalace je zralý na celkovou G.O.
Jak výše uvedeno staré známé-jiný kraj,jiný mrav-možná nad něčím některý RT přimhouří oči,ale myslím že jde hlavně o Vaši bezpečnost na zdraví i majetku.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Šulc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 21.11.2004, 17:42 »

Každá energetika má svojí internetovou stránku na které jsou uvedeny PPDS(dříve připojovací podmínky)a podle toho se můžete informovat a prohlédnout si schémata přípojek a dozvědět se i nejnižší požadované průřezy.Je to tak ,že jiný kraj jiný mrav
ten elektrikář asi pravděpodobně uviděl starou chatu tak si řekl že to,co popisujete, stačí.Nevím sice jak je ta chata stará a veliká ale na jednu žárovku umístěnou v chatě by to asi stačilo.V našem kraji (mluvím z mé zkušenosti)se provádí zřízení nebo rekonstrukce přípojky až po konzultaci s pracovníkem rozvodných závodů třeba i na místě.Prosím vás kolik vás to stálo,nebo to byla jen protislužba?.Zjistěte si, zdali vám nenainstaloval komponenty které zrušil u sebe.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 22.11.2004, 01:26 »

Na toho elektrikáře, co vám to dělal, raději zapomeňte. Od něho bych si asi nenechal ani rozsvítit světlo vypínačem. Je to chodící přírodní katastrofa!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 22.11.2004, 14:29 »

Ale,no tak?! Zas to nepřehánějte!Mindráky se dají léčit i jiným způsobem,než osočovat lidi na Elektrice.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Roman Šulc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 22.11.2004, 15:51 »

Ale pane Horský,nikdo nikoho neosočuje a nikdo nikoho nenapadá jmenovitě.Já jsem to jednou udělal a dostal jsem vynadáno a za to jsem se omluvil. Každý si pouze píše svůj názor (kromě toho jednou jste mi to také napsal) a nikdo si neléčí mindráky.
Jestli máte na výše uvedený diskuzní příspěvek jiný názor,tak ho napište.Panu Zelenému bylo pouze řečeno že byse měl obrátit na odborníky a né na nejmenované kutily.Jsem i pro trochu ostřejší diskuzi ale ne pro vulgární projevy.Od toho to tu je a trocha kritika snad snese každý.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #7 kdy: 22.11.2004, 23:48 »

V našem kraji (JM) musí být přípojka nn provedena min. kabelem AYKY 4Bx 16 nebo CYKY 4Bx 10 (i jednofázová). Elektroměr musí být zvenku na objektu, přístupný, pokud je pozemek oplocený, musí být např. zabudován do oplocení. V elektroměrovém rozvaděči musí být pouze prvky pro měření popř. HDO. Přívod na elektroměr musí být proveden vodiči CY 10 u ochrany nulováním nebo CY 6 u ochrany chráničem (pokud je chránič před elektroměrem),  bez ohledu na jistič před elektroměrem. N vodič pro elektroměr musí být pouze jeden, nesmí být průběžný. V připojovacích podmínkách JME se pro tento vodič u ochrany nulováním uvádí Z/Ž barva, podle mého názoru by měl být modrý, protože nemá ochrannou funkci.
Pro připojení na síť je nutné předložit revizní zprávu přípojky i připojené elektroinstala ce.
Nemám sice moc zkušeností z jiných krajů, ale řekl bych, že se to tak moc lišit nebude...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #8 kdy: 23.11.2004, 13:12 »

,  všem vám děkuji za názory. Zeptal jsem se přímo na rozvodných závodech, popsal jsem jim situaci a měli připomínku jen jednu. A to že přívod musí vést nejdříve do pojistek, ne do jističe, prý z důvodu vyhoření jističe. Tak ještě jednou díky

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #9 kdy: 23.11.2004, 13:30 »

No a proto platí již zmíněné:jiný kraj,jiný mrav.U nás v Ústeckém kraji platí-odbočka k ER min.10mm2 AL nebo 6mm2Cu(i jednofázová)Umístění ER je stejné jako v JM kraji.V ER je povoleno pouze-elektroměr,příjmač signálu HDO,jistič před elektroměrem a jistič pro příjmač HDO,ochranná(nulová)svorkovnice(můstek),ovládací relé-pouze při skupinovém ovládání(i když dnes již platí,že co elektroměr ,to vlastní HDO),měřící transformátory,zkušební svorkovnice.
Pro přívody a vývody z elektroměrů musí být nejmenší průřez 4mm2 Cu nebo 6mm2 Al.Největší průřez vodičů může být 16mm2 Cu,Al.
Pracovní vodič N pro elektroměr musí mít min.průřez 2,5mm Cu a musí být napojen z ochranné svorkovnice.Oc hranný vodič PE pro připojení kovových částí musí být vyveden rovněž z ochranné svorkovnice s min.průřezem 4mm2 Cu.
Potřebné doklady pro připojení jsou stejné jak v JM kraji.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Slávek Spring
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 23.11.2004, 13:46 »

Uvedené pojistky by se měly nacházet v plombovatelné tzv.hlavní domovní (přípojkové) skříni (HDS)ve které je na těchto napojen přívod ze sloupu.Tuto funkci dříve nahrazovaly pojistky z Vašeho popisu na chodbě chaty a které vám uvedený elektrikář nepromyšleně k dalším souvislostem nahradil vypínačem na elektroměrové desce.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #11 kdy: 23.11.2004, 16:32 »

Plombovatelné?A proč?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 23.11.2004, 18:52 »

Dle mého názoru hlavní vypínač být nemusí - zastupuje ho jistič před elměrem a dle zkušeností s PRE a STE není vždy vyžadováno umístění měření ve sloupku v oplocení. Zvláště u chat je umístění" za součinnosti odběratele" tj nepřístupné RZ bezproblémové. Plombovat pojistky na přívodu je alespon´v rámci výše jmenovaných RZ nesmysl. Přívody: AZ 16, CY 10.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #13 kdy: 23.11.2004, 19:15 »

No ty blomby na pojistkách jsou asi fakt blbost!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jaroslav Ferst
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 23.11.2004, 20:43 »

Plomby? Není to tak úplně blbost: jde o ztížení nedovoleného odběru, stejně jako podle přechozích zákonů. Pojistky sice mohou zůstat přístupné, ale, pokud ve skříni SIL bude zaplombovaný vnitřní kryt, nelze nic namítat (viz rubrika Hrobař...,  kap."Přípojka pro potlachy"). V přípojkových skříních RIS, DCK a podobných ani plombovat nelze, přesto do nich leze kdekdo a přitom se vlastně jedná o vstup do neměřené části zařízení. Proto VČE zásadně trvá na umístění těchto skříní na přístupných místech (sloupy, pomníčky přístupné z míst mimo pozemek odběratele, vnější stěna budovy). Když je na ně vidět, zmenší se šance se nelegálně napojit. Jak je vidět, dochází zde ke střetu předpisů.
Mimochodem - na ústecku neplatí ČSN 33 2000-4-41:2000, zejména ustanovení o nejmenších dovolených průřezech vodičů v sítích TN-C?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #15 kdy: 23.11.2004, 21:58 »

Pojistky na přívodu jsou podle mě hlavně kvůli zkratové odolnosti jističe. Běžné jističe musí být předjištěné max. 100A.
Jinak ideální stav přípojky nn je podle mě u venkovních přípojek (dráty na sloupech)- kabel pro připojení na dráty AYKY 4Bx 16 do přípojkové skříně na sloupu (PS 63) dále v zemi (z estetických důvodů) kabelem CYKY 4Bx 10 do elektroměrovéh o rozvaděče. Toto platí samozřejmě pro běžné připojení (RD - jistič před elektroměrem 3x25A) a do určité vzdálenosti (úbytky napětí).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 24.11.2004, 01:06 »

Přeji panu Zelenému,
aby se nestal hříčkou názorů  značně rozdílných co do fundovanosti a podařilo se mu dokončit svůj záměr vyměnit starou elektroměrovou desku bez dalších s tím souvisejících víceprací.Plat í, že el. zařízení musí být provedeno odborně a odpovídat nařízením předpisů a norem.A to umí jen kvalifikovaný pracovník.Není vůbec důležitý dodavatel, zda ČEZ nebo EON i Ti musí ctít předpisy v oblasti elektrotechnik y, ale rozhodující je jakými odborníky jsme ve svých profesích.K předešlým názorům mohu říct, že jsou pravdivé, ale jen ve své subjektivitě.J e mnoho povolaných,ale málo vyvolených, kteří dovedou kvalifikovaně poradit, protože musí znát nejen odbornost, ale mít znalosti i z předpisů, což stojí nejen čas a peníze, ale značnou dávku zkušeností a erudovanosti.
vám pane Zelený s velkou pravděpodobnos tí může pomoci revizní technik, který je schopen s rozvodným závodem celou záležitost dotáhnout do konce, přesto vás to bude stát nějakou investici do el. zařízení, vždyt jde o vás. Jedná se ale o to za kolik, protože i dodavatel energie se zatím nemusí podbízet svým zákazníkům a mnohdy si vynucuje úpravu zařízení podle svých představ bohužel i na úkor zákazníka.
S přáním hodně úspěchu Ing.Molák
P.S.:
Protože výměna elektroměrové rozvodnice může být i komplikovaná záležitost, pokusím se celou záležitost zpřístupnit veřejnosti prostřednictví m tohoto servru v nejbližší době, zřejmě v prosinci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slávek Spring
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 24.11.2004, 06:49 »

Ve výtahu z ČSN 333320 uvedeném v „Elektro  v Praxi 1“ (strana 78) od SET Olomouc se uvádí:
Elektrická přípojka - začíná směrem k odběrateli odbočením od zařízení pro veřejný rozvod.Odbočen í od vzdušného vedení končí hlavní domovní pojistkovou skříní,odbočení od kabelového vedení končí hlavní domovní kabelovou skříní.Pojistk ové skříně mají být plombovatelné (pojistkové skříně z důvodu odpojení odběratele,např.při neplacení) nebo s uzávěrem na klíč pro rozvodná zařízení (domovní kabelová skříň).Před uvedením nové nebo rekonstruované skříně nebo přípojky musí být provedena výchozí revize.
Ve svém příspěvku jsem použil uvedeného,pokud se toto v dané normě nenalézá,tak se omlouvám že jsem si uvedené neověřil přímo v příslušné ČSN.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak provést instalaci ve zděné kůlně, která nemá strop?
 Kolik by přibližně stálo předělání rozvodu elektřiny?
 Jsou vlastníci bytů povinni rekonstruovat el. rozvody v bytech, když bude rekonstruováno hlavní domo
 Co je potřeba k nové elektroinstalaci v bytě 2 nebo tři vodiče?
 Je opravdu nutné vyměnit staré hadrové vodiče?
 Poradíte mi prosím co se starými hliníkovými vodiči?
 Víte o dostupné a přehledné odb. literatuře?
 Jak z PEN získám PE a N pro správnou funkci chrániče?
 Mohu v rozvodnici vodič PEN rozdělit na PE a N?
 Je nutné při navýšení příkonu z 1f na 3f rekonstruovat i vnitřní rozvody?
 Jak zrekonstruovat elektroinstalaci koupelny?
 Může spotřebitel vyměnit tělesa v chodníkovém osvětlení?
 Musíme při rekonstrukci vyměnit hlavní rozvodnici ve sklepě za jinou?
 Mohu při rekonstrukci ponechat původní kovové trubky?
 Na kolik by cca vyšla rekonstrukce elektroinstalace bez materiálu?
 Jak se vypořádat s rekonstrukcí rozvaděče při zachování starých obvodů PEN?
 Co udělat s neznámým zelenožlutým vodičem v zemi?
 Jakým způsobem zapojit lustr pokud mám krátké vývody?
 Jak si poradit s vedením ještě v rákosovém stropě?
 Jak zapojit třífázový jistič?
 Jak posunout zásuvku v kuchyni o čtyři metry dál?
 Jaká bude přibližná cena rekonstrukce bytového jádra?
 Aký priemer vodičov pre úpravu existujúcej inštalácie?
 Jak spolehlivě najít vodiče pod omítkou?
 Je hlučná vibrace elektroměru opodstatněný důvod k jeho výměně?
 Proč nelze připojit starý 2-vodičový rozvod na nový 3-vodičový?
 Jak provést rekonstrukci starého hliníkového jádra?
 Jakým zpusobem mám postupovat při výměně elektroměrové rozvodnice?
 Je nutná technicka dokumentace po rekonstrukci, když instalace zůstává stejná?
 Je nějaká možnost dát na panelákový byt s TNC chránič?
 Mohu použít pro instalaci starý kabel 4x1,5 abych nemusel kupovat nový?
 Jak mám dokončit rozpracovanou instalaci v garáži?
 Je nutné při výměně pojistek za jističe použít také proudový chránič?
 Je možné v chatě při výměně elektroměru zanechat původní instalaci?
 Do kdy musí být provedena rekonstrukce el.instalací, které nesplňují normy EU?
 Jak postupovat při výměně svítidel v panelovém domě?
 Jaký postup zvolit při rekonstrukci dom. přípojky?
 Vysvětlí mi někdo kam vedou ve starém domě všechny fáze?
 Jak provést rekonstukci rozvodu elektřiny nejlevněji, nejrychleji a nejčistěji?
 Jakým způsobem obnovit elektroinstalaci v bunkru CO?
 Mohu ponechat i v rekonstruované instalaci v kuchyni dvouvodičové zapojení TN-C?
 Co říct na profesionální bastlíře rekonstrukcí jader?
 Je vadná elektroinstalace nebo revizní zpráva?
 Nakolik je potřebná nová instalace ve starším panelovém bytě?
 Vyplatí se rekonstrukce elektroinstalace v 35 let starém bytě 3+1?
 Lze vyměnit elektroinstalace v bytě bez sekání do zdí?
 Lze udělat z 1fáz. okruhu 3 fázový?
 Co zajistit pro rekonstrukci elektroinstalace rodinného domu?
 Projde mi kvůli novým hodinám revizí starý dvoužílový okruh?
 Jak správně postupovat při rekonstrukci elektroinstalace bytu?
 Co potřebuji k výměně hl. jističe stejné ampéráže a elměrové desky?
 Jak má spotřebitel postupovat pokud si usmyslí třeba rekonstrukci?
 Budem musieť inštaláciu v drevenej prerobiť pre novu reviziu?
 Jde na stávající rozvod v hliníku připojit nový rozvod v mědi?
 Kolik stojí výměna hlavního jističe a předrátování rozvaděče?
 Jak skloubit nové a staré rozvody v hl. rozvaděči při použití proud.chrániče?
 Jak správně předělat osvětlení ve staré koupelně?
 Vyměnit hliníkovou elektroinstalaci z roku 1975 nebo neměnit?
 Co je potřeba pro rekonstrukci elektroinstalace?
 Jak odpojit stykač od napětí v rozvodné skříni?
 Jaké je nutno podniknout kroky při výměně tech. zařízení ve starém rozvaděči?
 Lze při výměně hliníkových rozvodů nechat hliník pro světla?
 Nechat přívod AYKY 2x6 z ER po rekonstrukci el. instal. v bytě?
 Mohu zachovat část elektroinstalace při částečné rekonstrukci koupelny?
 Myslíte si, že si z těchto úrazů vezmou zedníci nějaké ponaučení?
 Co vše mám požadovat při rekonstrukci rozvodu elektriny?
 Víte jak taky může vypadat byt po rekonstrukci?
 Jak dočasně zachránit stav bytové elektroinstalace?
 Je možné vyměnit Al za Cu pouze ve dvou místnostech a pozdeji dodělat ostatní?
 Jak sehnat schopného elektrikáře pro pomoc s rekonstrukcí elektroinstalace?
 Je potřeba předělat starou elektroinstalaci pro revizi na třívodičovou?
 Mám kupovat byt se starým Al rozvodem?
 Co vše je potřeba při rekonstrukci elektroinstalace u rodinného domu ?
 Kdo z vás bydlí v bytech s rozvody TN-C?
 Jak zapojit zásuvky 230V sériově?
 Ako správne rekonštruovať starý rodinný dom?
 Jak řešit rekonstrukci instalace místnost po místnosti?
 Lze ponechat TN-C u kompletní rekonstrukce?
 Je při rekonstrukci elektroinstalace v paneláku nutné povolení úřadů?
 Jak postupovat při chybné instalaci kabelu?
 Mohu použít místo původního hliníkového měděný CYKY stejného průřez?
  Existuje standardni postup pro zjisteni puvodniho zapojeni dratu v byte?
 Nebudou problémy se starými rozvody elektřiny v bytě?
 Nejde mi zásuvka, můžeš přijet?
 Je nutné při rekonstrukci vyměnit i starou elektroměrovou skříň?
 Kde je hranice mezi opravou a rekonstrukcí?
 Jak jednoduše rekonstruovat starou instalaci schodiště bytového domu?
 Lze při rekonstrukci el.rozvodů použít pro světla kabel YDY 3x1,5?
 Musím nechat udělat revizi pokud jsem přidal do bytového rozvaděče jistič?
 Jak připojit v bytě nové rozvody TN-C-S na staré TN-C?
 Opravdu se nesmí sekat do panelu?
 Jak spojit hliníkové a měděné vodiče před zalitím betonem?
 Jak zapojit jističe a chrániče v bytě?
 Proč když proběhla rekonstrukce, jsou světla na starých vodičích?
 Jak rekonstrujete rodinný dům za provozu?
 Jak najít ve staré instalaci krabici pod omítkou?
 Je možné zapojit nový obvod v rekonstruované kuchyni?
 Doplníte toto doporučení rekonstrukce o další konstruktivní poznámku?
 Co je potřeba pro výměnu elektrických rozvodů v bytě?
 V jakém pořadí rekonstruovat? Rozvody první a pak až koupelnu?
 Mohu v panelovém bytě zrušit zásuvku s plochými kontakty a napětím 8-15V AC?
 Lze provést rekonstrukci elektroinstalace v panelákovém domě postupně?
 Kde mohou být rozbočovací krabice světelného okruhu v panelákovém bytě ?
 Jaká je priblizna cena vymeny el. rozvodu v rodinnem dome?
 Co dělat když nefunguje starý závitový jistič? Nahradit pojistkovou patronou?
 Jaká je orientační cena za rekonstrukci el. rozvodů panelákového jádra?
 Jak nahradit přerušený PEN od hlavního rozvaděče do bytu?
 Jak vyřešit novou elektriku ve starém paneláku?
 Mám si dělat starosti s dvouvodičovým Cu rozvodem v bytě?
 Musím v družstevním bytě souhlasit s rekonstrukcí elektroinstalace?
 Je potřeba pro rekonstrukci elektroinstalace starého domu povolení statika?
 Čím skrýt starý nezvhledný rozvaděč v panelákovém bytě?
 Co si počít se starým rozvaděčem a rozvody v rodinném domě?
 Ako postupovat pri obnove chalupy?
 Co byste vytkli takové pěkné retro rekonstrukci panelového bytu?
 Mám jako nový nájemník nárok na kompletní výměnu elektroinstalace?
 Jaké se používaly kabely v bytových domech kolem roku 1968?
 Musí být při opravě elektroinstalace v BD přemístěn elektroměr na chodbu?
 Je vhodné řešit rekonstrukci instalace páteřním rozvodem na stropě sklepa?
 Lze posunout stropní osvětlení v panelu o 50 cm?
 Jak zapojit nový rozvadeč místo starého rozvaděče?
 Jak často se v domovní instalaci mění stykače?
 Čím nahradit vadný starý jistič J1K63?
 Jak vysvětlit vlastníkům domu nutnost výměny rozvodů v domě?
 Musí se při přechodu na tři fáze přesekávat elektřina v bytě?
 Jak probíhá výměna stoupacího vedení v BD?
 Jak byly v hliníku dělané zásuvkové okruhy?
 Jaká jsou kritéria pro rekonstrukci elektroinstalace?
 Má smysl předělat obvod TN-C na TN-S bez přizemnění bodu rozdělení?
 Jak na první pohled poznám rozvody v mědi nebo hliníku?
 Jak složitá bude náhrada starých porcelánových pojistek za nožové?
 Doporučíte rekonstrukci pokud je instalace provedená vodiči CYSY?
 Vydrží staré rozvody zapojení více spotřebiču najednou?
 Vadí elektroinstalace za krbovými kamny?
 Lze vyměnit domovní rozvaděč, a zachovat starou elektroinstalaci?
 Kdy se PEN vodič nezapojoval na kolík?
 Je rekonstrukce elektroinstalace v bytě na etapy dobrý nebo špatný nápad?
 Mohu provést selektivitu jištění stejnou hodnotou jističe?
 Jaké jsou možnosti navýšení hlavního jističe?
 Síť TN-C-S, ale část stále TNC, jak řešit po rekonstrukci na TNS?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.069 sekund, 22 dotazů.