Jak připojit stmívač s otočným ovládání pro regulaci jasu světla?
(1/1)
Luboš Zelinka:
Jak zapojit stmívač s otočným ovládání pro regulaci jasu světla? Existuje nějaký stmívač přímo připojitelný na CIB? Nebo se musí napojit přes měření odporu (intenzita) a binární vstup (zapnuto/vypnuto)?
Jindra_K:
Otočný prvek na bázi potenciometru má jedno velké omezení - je to místní ovládání bez rozumné možnosti ovládat z více míst ("kolečko" např. dálkově ovládáním tabletem neotočím). Pro to podobné řešení nemáme (hovořím zde za firmu Teco a. s.).
Je možnost použít inkrementální snímač s kolečkem - pak nemám viditelnou absolutní polohu kolečka, ale mohu měnit např. intenzitu osvětlení z více míst. O tomto řešení uvažujeme.
Jindra Jezek:
V této situaci používám RCM2-1. Má kolečko (reguluje se třeba po 10%, ale může být i jiný krok) a je přímo zapojen na CIB. Na displeji nad kolečkem svítí čas, nebo teplota. Ovládat světlo lze z více míst současně, poloha koleček se vypočítá v hlavní jednotce. Funguje to.
Luboš Zelinka:
.
Měl jsem na mysli právě něco na způsob RCM2-1 ale bez displaye, tj. jen "otočný element + stisk". Opravdu pro CFox žádné takové řešení neexistuje?
Jaká je tedy "oficiální metoda" Teca pro ovladač intenzity jasu pomocí CFox? RCM2? Klasický spínač, kde se měří délka stisku?
(poklona) .
Jindra_K:
Pro stmívání se obvykle používají tlačítka (ovladač na zeď bez aretace), vlastní stmívání se řeší buď jednotlačítkov ým nebo dvoutlačítkový m ovládáním - tj. rozlišení krátký stisk, dlouhý stisk atd... Způsobů řízení je několik, k dispozici pro Mosaic je např. knihovna LightsLib, která mj. stmívání řeší - více bych vás odkázal na dokumentaci této knihovny TXV 003 67.
Navigace
[0] Index zpráv