Jaký přívodní kabel zvolit pro bytový dům se 14 byty?

(1/9) > >>

Janca B.:
Jako Sdružení vlastníků bytových jednotek plánujeme rekonstrukci elektrické přípojky bytového domu se současným navýšením příkonu všech bytových jednotek na 3x25A (v domě je 14 bytů). Většina přípojky je vedena pod zemí. V návrhu, který nám prováděcí firma zaslala, je navženo vedení v zemi kabelem CYKY 4x35. Je tento kabel dostatečný vzhledem k požadovanému příkonu? Dle dokumentace výrobce je maximální proudová zatížitelnost kabelu v zemi 161A. Elektřině nerozumím, ale jsem za rekonstrukci elektroinstala ce našemu SVJ zodpovědná.

Původní otázka: Jaký kabel zvolit při rekonstrukci elektrické přípojky?

Oliver Mička:
V prvom rade slovo ma projekt.! Pripojiť 14 bytov nie je sranda.
Kábel CYKY-J 4x35 je možne zaťažiť až 161A to je pravda ale tu zaťažiteľnosť ovplyvňuje veľa faktorov. Stačiť to môže ale aj nemusí.

Rozumná zaťažiteľnosť toho kábla je okolo 125A v zemi. (opieram sa o posledný projekt v ktorom to bolo takto navrhnuté)

Vít Rotrekl:
Odpověď najdete v ČSN 33 2130 ed.2 Příloha C - Minimální průřezy HDV v bytových domech. Aji bych vám tu část normy postnul, ale někam se mě zatoulala ta příloha :)

Martin Šedivý:
Z praxe z rekonstrukcí nájemních bytů: CYKY 4x35, nebo CYA 4x35mmq dostačuje dle projektové dokumentace, jištěno v SP 3x80A, takže je tam ještě velká rezerva. Soudobost je soudobost, ale nedá se samozřejmě paušalizovat ve všech případech, zvláště při přímotopném vytápění.

petrrr:
,já osobně bych na to šel selským rozumem 14x25=35OA ve fázi.soudobost nějakých O,5,to mi vychází 175A a to je kabel Cyky 3x70+50 zatížitelnost 197A ve vzduchu a 238 v zemi,ale do budoucnosti bych se spíše sychroval 3x95+50 ve vzduchu 238A,v zemi 284A.4lověk nikdy neví co bude za pár let.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana