Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Solarní parková (pouliční, zahradní) lampa s bifaciálním panelem.
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Solarní parková (pouliční, zahradní) lampa s bifaciálním panelem.  (Přečteno 3885 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 30.05.2012, 10:02 »

Solarní parková (pouliční, zahradní) lampa s bifaciálním panelem.
Solarní parková (pouliční, zahradní) lampa s bifaciálním panelem. Vybavena senzorem na pohyb. Během dne solární panel dobíjí akumulátory. V noci nabité akumulátory dodají el. energii. Elektronika zajistí automatické rozsvícení při soumraku. Celoroční provoz. Více na glasspo.cz
Zdroj: zde...





Co vás napadá v souvislosti s touto informací?
Solarní parková (pouliční, zahradní) lampa s bifaciálním panelem.
Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.05.2012, 21:04 »

Docela by mě zajímalo, jak budou mít tyto Solární lampy chráněné proti krádeži... když nepotřebují kabel, tak se vezme pilka, a pak stačí jen chvilka.... Nerozhodný
Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #2 kdy: 31.05.2012, 07:33 »

V souvislosti s fotografií (pokud jsem dobře viděl a pochopil) v původním článku mě napadá, že celá lampa musí být orientována správným směrem, což může způsobovat někdy problém.

Další otázkou je, jak umí solární panel využít rozptýlené světlo podzimního či zimního pošmourného dne. Problém známý už z doby prvních LED zahradních světýlek,  v létě dlouhý ostrý sluneční svit, malá potřeba svítit versus v zimě krátké slabé osvětlení panelu, potřeba dlouhého provozu. Tam byla u lepších typů možnost dobíjení ze sítě, je to řešeno nějak u této lampy?

Pro většinu z nás také podstatná otázka: Co to stojí?

 
Zaznamenáno
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 31.05.2012, 07:34 »

A tiež bude zaujímave ju instalovať do parkov. My máme dosť starý park, kde stromy sú vysoke. Teda budeme musiet vyrubat niekoľko stromov  tanecek.
Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 31.05.2012, 07:42 »

To Václav 3:
Koukal jsem na stránky výrobce těchto lamp a cena se pohybuje okolo 50 tisíc.
Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 31.05.2012, 08:52 »

cena se pohybuje okolo 50 tisíc.

Tak to je docela klada...

Kdyz pocitam s cenou za zemni kabel cca 250-300/metr (zemni prace+material),  zacinam premyslet, kam se to vubec oplati namontovat...
Zaznamenáno
-George
« Odpověď #6 kdy: 31.05.2012, 09:09 »

Myšlenka možná hezká, ale pořád naráží na známý fakt nedokonalosti dvou moderních systémů LED a solárních panelů a navíc cena je taková, že ty peníze neprosvítí RVL nebo SVC za celou životnost a to nebude jen blikat při zachycení nějakého pohybu.
Napadá mně tedy málo byť moderní muziky, za šílený prachy, za zařízení který bude mít bez dozoru tendenci se "samovolně pohybovat pryč z místa instalace".
 Normální člověk si to na zahradu taky nedá, takže to bude pro ekomaniaky, kteří se tím budou mezi sebou chvástat jako majitel třeba mercedesu na majitele třeba trabanta.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 31.05.2012, 18:54 »

Známému jsem instaloval osv. zahrady PK s U 24V za cca.5kč metr (PK se "pohodilo"),  funguje to 8let k naprosté spokojenosti.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.