Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Mohou se používat podle 444.6.3. normy ČSN 33 2000-4-444 kovové přepážky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohou se používat podle 444.6.3. normy ČSN 33 2000-4-444 kovové přepážky?  (Přečteno 1565 krát)
Josef Martinec
*
Offline Offline




« kdy: 30.05.2012, 09:00 »

444.6.3 Podmínky nulového oddělení
Oddělení se nepožaduje mezi kabeláží informační technologie a kabely silového napájení (jiné než je požadováno národními nebo místními předpisy nebo HD 60364-5-52) za předpokladu, že
1)výsledná klasifikace z hlediska vnějších vlivů pro kabeláž informační technologie vyhovuje stupni E1 podle EN 50 173-1:2007 a,
2)telekomunikačn í kabeláž je provedena v souladu s návody výrobce....... ....
Předpokládá se, že výsledná klasifikace prostředí pro kabely informační technologie vyhovuje stupni E1 dle 50 173-1, jestliže jsou současně dodrženy následující podmínky:
- jednofázové obvody
- živé silové vodiče obvodu jsou v těsné blízkosti(např pod jedním souhrnným pláštěm nebo jsou zkroucené, opáskované nebo svázané dohromady)
- proud na jeden obvod 20A (max)
- celkový proud 100A (max)  


Když se nad tím zamyslím, tak mi vychází, že by nemělo být nutné používat dělící plechové prvky v parapetních kanálech pro odstínění datové trasy, v případě že to nevyžaduje návod výrobce.Přičem ž je mi toto řešení tak trochu proti srsti. Jak to vidíte Vy z hlediska el. bezpečnosti. Případně i z té datařské části.  
Samozřejmě toto se týká jen čistě kancelářských prostor nikoliv kanceláří na obrobně a podobně kde je vysoké rušení od motorů měničů a podobně, a podle mne by tam mělo být stanoveno prostředí stupně E2 až E3 dle druhu strojů. Samozřejmě asi budeme těžko stanovovat prostředí dokud budova nefunguje, protože v limitech prostředí v 50173-1 jsou uvedeny pouze mezní hodnoty elmg. pole ,  náboje atd. tudíž se podle mne bude vždy jednat o kvalifikovaný odhad založený na komunikaci se zákazníkem.
Zaznamenáno
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.05.2012, 19:30 »

Děkuji moderátorovyi,  že tak krásně upravil otázku. Samozřejmě, že kovové přepážky se používat mohou. Tu mohu použít kdekoliv u datových vedení. Mně jde spíše o stav, kdy onu kovovou stínící přepážku použít nemusím.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.