Mohu připojit k výbojce kompenzační kondenzátor který je na 400V?

<< < (2/5) > >>

Martin Kurka:
Trochu off topic:
Citace: Jirka Š. Svejkovský  14.04.2012, 18:07

Kondenzátor je navíc dokonalé "kurvítko".  V okamžiku, kdy třeba umře jeden z deseti svítidel, pak máte o zábavu postaráno. Hodinu hledáte zkrat s rukama nad hlavou. Zubaři mají svoje osmičky, já kondíky ve svítidle.

Tak použijte laboratorní zdroj v proudovém režimu třeba 1A, voltmetr, metodu půlení intervalu a typicky u třetího svítidla je jasné, na kterém svítidle je závada (zkrat). Touto metodou se dá rychle najít například zaseklé otvírací tlačítko v paneláku, prohořelé stop tlačítko, nesvítící žárovička na vánočním stromečku a podobné závady a nechutnosti v rozlehlých sériových nebo paralelních sítích.
 

Khun Václav:
Citace: Martin Kurka  14.04.2012, 19:55

Tak použijte laboratorní zdroj v proudovém režimu třeba 1A, voltmetr, metodu půlení intervalu a typicky u třetího svítidla je jasné, na kterém svítidle je závada.


Trošku drahá metoda hledání závady řekl bych, laboratorní zdroje nejsou známé svou nízkou cenou:-(

Martin Kurka:
Citace: Khun Václav  14.04.2012, 20:01

Trošku drahá metoda hledání závady řekl bych, laboratorní zdroje nejsou známé svou nízkou cenou:-(

?
1200 Kč s daní je drahé? To máte za úsporu za poloviční dobu zápůjčky plošiny už na první zakázce, když zkrátíte hledání výbojky na polovinu.

Jirka Š. Svejkovský:
Citace: Daniel Hudzík  14.04.2012, 18:13

Ale niet nad poistku v kazdom svietidle...

Nejsem ten, kdo světla navrhoval, ani není jistota, že ta trubička bude rychlejší než jistič. Kondík většinou bouchne při startu.

Citace: Martin Kurka  14.04.2012, 19:55

Trochu off topic:Tak použijte laboratorní zdroj v proudovém režimu

Obyčejně s sebou dva až tři vozívám, ale jako na potvoru ... ;D

Martin Kurka:
Citace: Jirka Š. Svejkovský  14.04.2012, 22:01

Obyčejně s sebou dva až tři vozívám, ale jako na potvoru ... ;D

Šikovný elektrikář si s menší přesností pomůže s baterkou do auta a náhradní žárovkou do světlometu, nebo baterkou z UPSky či akuvrtačky a žárovkou ze stopky nebo blinkru. Nebo při troše obezřetnosti vřazením do série s přívodem k výbojkám teplomet, horkovzdušný ventilátor, žárovkové lampičky či podobný tepelný spotřebič.
Ten druhý si to musí odmakat a budou ho bolet ruce dvojnásob za stejné penízen a za delší čas v práci.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana