Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Těšíte se na průkaz bezpečnosti?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Těšíte se na průkaz bezpečnosti?  (Přečteno 60004 krát)
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #72 kdy: 28.02.2012, 21:45 »

Páni kominíci jsou poněkud jednotnější... .
Proto jsou v legislativním snažení  i mnohem úspěšnější .... 

                                                                                               angel

Těch kominíků, je podstatně míň, než elektrikářů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #73 kdy: 28.02.2012, 21:53 »

TO Mirek Vašáků
Koho mají zastupovat svazy v lobingu nové legislativy?
 Mají zastupovat své platící členy?
A nebo to má být národní fronta elektrotechnik ů  zastupující všechny za peníze platících členů?

Ano počty členů jsou velmi   důležití.. Elektrotechnik ů  je asi 50 000 tisíc, Měli by být tedy mnohem úspěšnější než třeba lékaři (20 000)
Komora vymáhající dluhy má pouze asi 140 členů ...   a měla by být zcela neviditelná... A je neviditelná?

V čem je asi příčina|?

Ale to jsme již zcela mimo jakouko-li smysluplnou diskuzi v problému kolegy Rajmonta...  
.                                                                                          angel

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #74 kdy: 28.02.2012, 22:00 »

Když jsme u toho, koho vlastně ten váš svaz zastupuje?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #75 kdy: 28.02.2012, 22:18 »

Vážení těch otázek je na  ČES docela dost.

Nevylučuji  využití  on-line diskuze na našich stránkách k diskuzi s vámi.

Či přímé komunikace na SJYPE v diskuzním Mikrofóru ČES.,  který by jsme v určený den vyčlenily na přímou diskuzi s vámi.
Vedle mně by mohli Mikroforum moderovat i jednotlivý vedoucí krajských asociací ČES..
Rozhodně by jsme se nevyhýbali žádným otázkám, které vás zajímají.
Máte-li o to zájem pište na náš oficiální e-maill či přímo na mně.

                                                              angel  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Krýdl Petr
*
Offline Offline


Elektrika má svoje krásné zákony.


« Odpověď #76 kdy: 28.02.2012, 23:55 »

Vážený pane Valento, dovolte mi abych sdělil svůj osobní názor.
Jste ochoten zde na fóru sdělit, jestli vaše odborná činnost je vykonávána ve formě praktické (montážní realita),  teoretické (akademické debaty ve svazu) nebo administrativn í (vymýšlení dokumentů).
Vrátím-li se úplně na začátek, tak musím souhlasit s p. Hájkem, aby situace došla do absolutního krachu a začalo se poté znova a pěkně zčista. Současná situace v elektro-legislativě mi připadá jako když pejsek s kočičkou pekli dort, od každého dali něco do hrnce a vnitřně byli spokojeni jaký budou mít kulinářský výtvor.
V první řadě musíte vycházet z toho, že elektrotechnic ké zákony, které vynalezli naši předchůdci nezměníte - tudy cesta nevede. Maximálně můžete razit cestu právních podmínek pro provozování této docela pěkné a zajímavé profese, ale já osobně bych v prvé řadě hledal rezervy v dodržování již stanovených podmínek a konečně začít razit cestu represí, sankcí, ale hlavně trestní odpovědností.
Oblast elektrotechnik y je velice široká a obsáhlá. Nelze házet do jednoho pytle problémy a praktiky výroby el. energie, distribučního rozvodu, bytové výstavby, automatiky, MaR a ostatních specifikací.
Ve své podstatě el. zařízení můžete dělit na dvě položky:
A - zařízení musí být bezpečné
B - zařízení musí být funkční
Stará dobrá pravda říká, že v jednoduchosti je krása, kolega Švejkovský také uvedl, že na začátku bylo desatero.
Po všem co jsem ve svém životě zažil se ptám : bude stav el. zařízení lepší, bude-li mít požehnání od osoby s průkazem bezpečnosti?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #77 kdy: 29.02.2012, 00:11 »

Toto téma se tady už probíralo, zkuste si přečíst pane Valento již starší debatu, co zde byla s panem Dobiášem. Tam jste taky nakonec přispíval a osvěžte si paměť co již bylo prezentováno. Začínáme se opakovat s drobnými změnami.  zed
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Josef Pentoda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #78 kdy: 29.02.2012, 00:19 »

Pane Valento.

Patřím  k zastáncům profesních sdružení. Je jedno jak je názvem.  
Ve vašich příspěvcích, které nechci citovat a dělat z nich nekonečný příběh uvedu pouze datum a čas : « Odpověď #38 kdy: Dnes v 00:35 »,  následně můj komentář.
Je dobře když ostře diskutujete a hlavně máte o čem. Není to zas tak dlouho co se na tomto portále probírala nejen UE ČR  a ČES. S dosti negativní reakcí účastníků. Ke shora uvedeným spolkům. Rozhodně se připravte na předpokládané jednání se státním aparátem! Sice nevím s kým a za koho budete jednat, ale řekněme, že je to zatím nepodstatné! Hlavně neškoďte!
Zkuste se inspirovat od starších / dnes již není mnoho pamětníků  na prvorepublikov é svazy / A dělaly to dobře!

« Odpověď #56 kdy: Dnes v 17:13 »
Jaké dnešní nastartované změny myslíte? Korupci ? Odvoláte ministra, necháte padnout vládu? Seženete podporu vlivných lobistů? Navrhnete
některé zahraniční vzory (známé např.. z Francie...),  včetně aktivních hromosvodů, nebo rozpuštění TIČRu? Smekám před vaším vlivem za podpory významných výrobců elektro z ČR. Někteří si ztěžují ,  že neznají ČES. To je čí chyba?
« Odpověď #64 kdy: Dnes v 19:46 »
Ano máte pravdu, že v předpisech a úrovní legislativy jsme neměli prakticky v Evropě konkurenta. Některé ČSN dodnes není možné zrušit - Evropa nemá odpovídající alternativu. A máte jasno!  Uvádíte, že máte nesledovanější stránky z elektrosvazů působících v ČR a jste zapojeni do mnoha projektů.  Např. máte unikátní denně aktualizovanou nabídku pracovních míst v elektrotechnic e. Připraveno exkluzivně se zahraničním partnerem....
 Nepopíráte sám sebe /viz výše/.
« Odpověď #70 kdy: Dnes v 21:07 »
No a jste opět vedle s kominíky.  Legislativní  změnu mají na svědomí záchranáři. Proč asi?
« Odpověď #75 kdy: Dnes v 22:18
O čem ještě chcete diskutovat. Snad jenom o vaší vizy jak přesvědčíte státní aparát?  podivej angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #79 kdy: 29.02.2012, 06:40 »

Dovolím si malé shrnutí:
Máme zde jakousi organizaci, toužící lobovat u státní správy za své členy. O své činnosti toho moc prozradit nechce, tak aspoň co nám píší oni sami a živnostenský rejstřík:
Sídlo je v místě bydliště p. Valenty ( což znamená, že p. Valenta je buď doživotním předsedou, či se sídlo této organizace  bude vždy měnit s volbou předsedy nového).
Prostřednictví m v současné době již mrtvé organizace - Unie Elektrotechnik ů ČR se chtějí dostat do Hospodářské komory, aby tam, získali vliv v elektrotechnic ké sekci. V současné době má právo zastupovat elektrotechnic ký obor pouze Elektrotechnic ký svaz Český. Unie má mít letos na jaře volební zasedání a ČES vysílá do těchto voleb nového vedení svého kandidáta - Jana Fraňka.
Další člen sdružení ČES - Milan Karvánek zakládá v Praze diskusní vlákno, patrně s cílem konkurovat zdejšímu.

Je zajímavé, že se výše uvedené celebrity tohoto diskusního fóra aktivně vyjadřují pomalu ke všem příspěvkům a zde - mlčí.
Buď tedy
-nesouhlasí s názorem svého předsedy  a bojí se to zde uvést
-nebo to mají zakázané
-anebo s celým tímto nesmyslem  - bohužel - souhlasí

Jak vyplývá z příspěvků p. Valenty, v jednom jasno mají - my - "organizovaní členové" chceme a budeme mít jiná pravidla, než Vy - ostatní plebs.

Jaký k tomu mají asi důvod? Proč tolik utajení?
žádná věc se (a lobing zvlášť) se nedělá jen tak. Cílem je získat prospěch. Chtějí se tedy dostat k lukrativním zakáznám ? Zde končím, protože vše další by byla jen spekulace.

Nicméně jsem si sjednal schůzku s vlivnými lidmi státní správy, kteří mi snad řeknou více.

Zatím  - z několika telefonických rozhovorů vím, že se svého průkazu bezpečnosti asi jen tak nedočkám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #80 kdy: 29.02.2012, 07:03 »

...
Máme zde jakousi organizaci, toužící lobovat u státní správy za své členy.
...
Když "odbory" cokoliv prosazují, za cokoliv bojují, je to pro všechny, i pro tu, co nejsou členy odborové organizace.
I když je to jen jedna odborová organizace a dohodne se zaměstnavatele m cokoliv v rámci kolektivní smlouvy, je to pro všechny, i pro nečleny.

Jestli to ČES "myslí upřímně" a chce vybojovat něco dobrého pro všechny, nebylo by to špatné. Ale myslí to "upřímně",  jsou jejich cesty a cíle "čisté"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #81 kdy: 29.02.2012, 07:17 »

A když to bude jinak ?
Třeba chce ČES získat na vydávání průkazů bezpečnosti "výhradní" zastoupení v ČR... Škleb Škleb Smích Mrknutí Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Petr M
« Odpověď #82 kdy: 29.02.2012, 09:01 »

Z naší reality jsem pochopil toto:

Pokud chce tlačit nějaká tlupa zazobaných dacanů na legislativu tak, aby měla v něčem výhodu nebo exkluzivitu, založí dceřinnou společnost nebo odbornou společnost. Jednak aby se maskovali a nebyla zřejmá souvislost, druhak vypadá líp, když je ve zdůvodnění změny, že si to přáli sami odborníci. Pak se jde za příslušným hlavounem, co to má na starosti, naváže se přátelský kontakt a v transparentněj ším případě "náhodou" "vyhraje v tombole na plese spolku" auto či zájezd...  zle A o návrhu je rozhodnuto.

Ona odborná společnost samozřejmě nemá zájem, aby se vědělo, co má skutečně prosadit a kdo za tím stojí, proto mlží jak může. Spolupracuje s vlivným / zahraničním / velkým partnerem a neřekne s kterým, někoho zastupuje a neřekne koho, s někým jedná a neřekne s kým...

Co mi to jenom připomíná?  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #83 kdy: 29.02.2012, 09:07 »

Vážení těch otázek je na  ČES docela dost.

Nevylučuji  využití  on-line diskuze na našich stránkách k diskuzi s vámi.

Či přímé komunikace na SJYPE v diskuzním Mikrofóru ČES.,  který by jsme v určený den vyčlenily na přímou diskuzi s vámi.
Vedle mně by mohli Mikroforum moderovat i jednotlivý vedoucí krajských asociací ČES..
Rozhodně by jsme se nevyhýbali žádným otázkám, které vás zajímají.
Máte-li o to zájem pište na náš oficiální e-maill či přímo na mně.

                                                              angel  

Však počkejte, až se tuto nabídku dozví M.K.,  být Vámi, vždy na diskuzi připravím jednoho náhradníka moderátora tanecek tanecek tanecek tanecek tanecek tanecek tanecek tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #84 kdy: 29.02.2012, 13:39 »

Však počkejte, až se tuto nabídku dozví M.K.,  být vámi, vždy na diskuzi připravím jednoho náhradníka moderátora tanecek tanecek tanecek tanecek tanecek tanecek tanecek tanecek


Stačí zavést vlákno "plovající ženy" a bude klid.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #85 kdy: 29.02.2012, 15:17 »

V současnosti tu je systém, který kdyby někdo po investorech/vlastnících vyžadoval, tak by investoři/vlastníci brali elektroinstala ce vážně (jako komíny a plynové trubky) a byla by pohoda. Jenže například projektové dokumentace odpovídající skutečnému stavu nebo provádění pravidelných revizí nikdo s pravomocí udělovat sankce nekontroluje. Proto to nefunguje, proto je na trhu elektro firem guláš a každý si dělá co chce.

Dobře, někdo říká že současný systém je špatný, dobře "průkaz bezpečnosti". Problém je ale úplně stejný:
Kdo bude kontrolovat průkazy bezpečnosti?
Jaké budou proti provozovateli/vlastníkovi elektroinstala ce sankce v případě že ho nebude mít?



Protože vážení přátelé, systém můžeme změnit třeba tisíckrát, možností je nekonečně, ale POKUD tu nebude síla, která bude tvrdě a nekompromisně daný systém vymáhat po všech majitelích nemovitostí s elektroinstala cemi pod hrozbou tvrdých pokut a také okamžitým odpojením od sítě el.en. nazdar, tak pak bude vážení přátelé KAŽDÝ SYSTÉM ÚPLNĚ K NIČEMU. Čím složitější a náročnější bude, tím složitější a dražší bude práce poctivých firem a ti nepoctiví budou vesele fungovat dál a v domech bez jakéhosi průkazu bezpečnosti, nebo revizí, nebo projektových dokumentací... ... se bude dál svítit a topit.... a bohužel také s větší pravděpodobnos tí i hořet.

Každý princip, každé pravidlo bez vymahatelnosti je k ničemu a nebude fungovat. Je nesmysl vymáhat cosi po elektro firmách, je nutné vymáhat dodržování pravidel po investorech/vlastnících. Takový investor/vlastník pak vždy sáhne po solidní firmě, ne po fušerech. Tak by mohl i trh fungovat tak jak má. Poctivý práce - podvodník bezpráce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #86 kdy: 29.02.2012, 15:22 »

Se slovy kolegy Jindry se nedá než souhlasit!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #87 kdy: 29.02.2012, 17:26 »

Jen se musím smát. Celé toto vlákno, bylo evidentně založeno s jediným úmyslem. Je to zřejmé už jen z toho, jak snadno se to celé stočilo tam, kam si to p. Rajmont přál. Stačilo pouze naznačit a mnozí se chytli. Pak to jen trochu přiživovat a je hotovo.

Ok. Také si dovolím malé/ velké shrnutí.

1, Předseda svazu ČES, ani jeho vedení, nikomu nezakázalo, žádný způsob reakcí v diskusích a je jen na každém jednotlivci, jestli je ochoten diskutovat, nebo ne. Kdyby tomu tak bylo, nebyl bych členem ČES. Jenže zde to vypadá spíše jak hon na čarodějnice a ne diskuse, proto ani já nemám chuť se zde více projevit. Navíc jsem právě dost zaneprázdněn a nemám čas se zde častěji vyskytovat.  Kdyby opravdu šlo o diskusi, bylo možná i víc příspěvků nejen ode mne.  Navíc i přes tvrzení p. Rajmonta, že máme zakázáno mluvit,  jsem zde jasně svůj názor řekl a k danému tématu se v původním vláknu už v minulosti vyjádřil více než jasně, proč to tedy znovu opakovat.
Každý má možnost si to přečíst.

2, Mnoho kolegů nejprve hlásí, že nechtějí aby za ně nějaký svaz mluvil (ti to nedělají, ani nemohou) a hned vzápětí se diví, když se svaz snaží získat výhody jen pro své členy. Mě to přijde naprosto normální. Už máme několik slev na předplatném časopisů i nákupu materiálu. Připravují se další bonusy pro členy. A že se snažíme lobovat za  další výhody pro členskou základnu, je snad normální a logické. Navíc každý má možnost tyto výhody čerpat.

3, Z činnosti svazu nic netajíme. Naopak. Všechny aktuality jsou obratem na našich stránkách vystavené široké veřejnosti. To děláme jako jedni z mála. Navíc  členové svazu dostávají pravidelně informace pomocí mailové pošty. A to v dost pravidelných intervalech. I proto jsem tím pádem snadným terčem, na rozdíl od svazů, které takto nedělají, nebo nemají ani vlastní webové stránky. Ostatně ty nemá ani ESČ. Jejich web, je pouze na stránkách HK v Praze.

4,Příspěvek kol. Dobiášem, na našich webových stránkách, je příspěvkem v diskusi a k diskusi. Nikoliv tím, co by svaz prosazoval na ministerstvech ani jinde. To si zde mnoho kolegů spletlo. To ovšem neznamená, že bych nesouhlasil úplně se vším, co kol. Dobiáš napsal. Naopak. Navíc jsem s ním mohl mluvit a diskutovat přímo a mnohé mi vysvětlil. To zde ani nemůže udělat, protože má BAN a tím pádem je velmi jednoduché ho mít za terč.
Kam se bude svaz ubírat a jaká témata má řešit, to je vždy otázkou pro jednotlivé členy.  To si neurčuje pouhý jedinec. Navíc je jasné, že to co kolega Dobiáš předložil, není průchodné a zjištění p. Rajmona, že se toho teď nedočkáme, mě nepřekvapilo ale pobavilo.

5, Předseda svazu p. Valenta, je navíc jediný představitel svazů, který se byl ochotný pustit  zde do diskuse. Dále těm, kteří opravdu mají zájem diskutovat a ptát se na podrobnosti o svazu nabídnul i tuto možnost. Podle mne mu za to patří spíš obdiv, než posměch. Než někoho  odsoudím, měl bych si nejprve zjistit jestli to co je předkládáno, je opravdu tak, nebo ne. Mnoho informací zde je spíše podsouváno, nebo vysvětlováno zcela jinak.

6, Mnoho kolegů jakmile slyší slova svaz, nebo sdružování, vidí hned rudě. Nechápu proč. Nikdo je nenutí a vše je dobrovolné. Navíc již od pradávna tato potřeba vznikala. I dnes je mnoho různých svazů, proč tedy nemít i ten profesní, když mají svaz i včelaři, houbaři, rybáři, nájemníci bytů, zahrádkáři, chovatelé všeho možného, .............. ..atd.

7, Že se chystají změny v legislativě je už jisté a je jen otázkou jestli se nám vůbec podaří do tohoto již rozjetého kolotoče naskočit a zkusit zalobovat za elektrikáře, aby jsme pak nebyli všichni nemile překvapeni, až nám to prostě předhodí úředníci. Těmto snahám se divíte a bráníte se jim.  Naopak když  jedinec napíše do diskuse, že si domluvil schůzku s vlivnými, nikdo nekřičí, že lobuje jedinec za svoje soukromé záležitosti.


Zpět k tématu:

Souhlasím s kol. Jindrou. I podle mě se musí nejprve začít dodržovat stávající zákony a předpisy, jinak další změny budou opět k ničemu, když se stejně dodržovat nebudou. V tomto duchu jsem reagoval i na některé příspěvky jak na svazových stránkách, nebo i zde ve starších diskusích.


Jinak si opět více vážím všech kolegů, kteří se snaží spíš věcně diskutovat a tímto jim chci i poděkovat.

Pro mne je tímto toto téma již uzavřené. K průkazu bezpečnosti jsem své řekl a k tomu ostatnímu v podstatě také. Nehodlám hrát dále tuto hru. To ovšem neznamená, že se bráním já, nebo p.Valenta diskusi. Jen by to opravdu měla být diskuse. Kontakty na nás máte a máte možnost se ptát přímo.

Všem se omlouvám za tento předlouhý příspěvek, ale položených otázek i obvinění bylo mnoho. Asi jsem ani na všechno neodpověděl. Všichni, kteří mají opravdu zájem, mají možnost se na jednotlivé věci informovat přímo.

Příjemný večer všem.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #88 kdy: 29.02.2012, 18:19 »



7, Že se chystají změny v legislativě je už jisté a je jen otázkou jestli se nám vůbec podaří do tohoto již rozjetého kolotoče naskočit a zkusit zalobovat za elektrikáře, aby jsme pak nebyli všichni nemile překvapeni, až nám to prostě předhodí úředníci. Těmto snahám se divíte a bráníte se jim.  Naopak když  jedinec napíše do diskuse, že si domluvil schůzku s vlivnými, nikdo nekřičí, že lobuje jedinec za svoje soukromé záležitosti.


Příjemný večer všem.  Mrknutí
Honzo nerozumím, ty změny chystáte (iniciujete) Vy (ESČ),  tak proč máte mít problém s naskočením na kolotoč, který sis sám dobrovolně roztočili?

Co se týká vyhl.50, dle mého názoru by se mělo zkoumat IQ.,  je to jistě důležitější parametr, než vyučení v oboru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #89 kdy: 29.02.2012, 18:28 »

Milane, jsi takový provokatér, ignorant nebo snad neumíš číst? Změny v legislativě připravují ministerští úředníci, možná jsou v tom namočení někteří členové HK, možná někteří zasloužilí důchodci ze starých cechů, co já vím, ale tohle je přeci známý fakt. ČES se jen snaží, aby k tomu také mohl něco říct a plánované změny mohl aspoň nějak připomínkovat, možná i pozměnit? ve prospěch běžné elektrikářské obce, která zde řve jak protržená pana, že o žádné zastupování vůbec nestojí. Tak fajn, proto zcela férově Štěpán Valenta říká, že se ČES snaží lobovat hlavně za své členy. Vždyť je to zcela legitimní, zvláštěpak v situaci kdy ostatní elektrikáři o žádné členství v žádném spolku nestojí. Jistě, vždyť je to svobodná volba každého z nás.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 4 [5] 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Nevědomost nebo hazard? Jsou u možných vstupů do nebezpečného prostoru na vagónu výstražné cedulky?
 Proud opět zabíjel!
 Jaký je váš názor na bezpečný způsob ovládání strojů?
 Jak dodatečně zvýšit ochranu před úrazem el. proudem? Jen proudovým chráničem?
 Tolerovali byste u elektrikáře při práci hodinky, prstýnek či řetízek?
 Ako často sa musia skúšať bezpečnostné tlačidlá strojov?
 Splňuje 24V vánoční řetěz zásady bezpečnosti ?
 Neznáte někdo nějaký dobrý program pro bezpečnost práce?
 Jsou 4m bezpečná vzdálenost korby náklaďáku od vn?
 Co nového ohledně lékárniček a výstražných vest?
 Není zamýšlený průkaz bezpečnosti krok zpět k totalitě?
 Četli jste článek o bezpečnosti domácích instalací v EU?
 Lze bezpečně vyměnit jistič na DIN liště s hřebínkem pod napětím?
 Líbí se vám tato výživná přednáška o bezpečnosti?
 Má pásová pila vypínat při obnovení napětí po výpadku?
 Existuje norma EU, která přikazuje používat bezhalogenové instalace?
 Kdy budeme mít štítek bezpečnosti budov?
 Kde čerpat informace o tématu bezpečnosti na strojích?
 Využití prvků Eaton v pracovních strojích s ohledem na aktuální bezpečnostní normy
 Pracovní úrazovost na elektrickém zařízení
 Jaký použít klíč pro otevření tohoto světla?
 Jak zabezpečit bezpečnost lidí v chladícím boxu kde je stále -20C?
 Jaký stav představuje hustá mlha?
 Je bezpečné stáť vo vode pri zapnutom čerpadle?
 Poznatky inspektora práce z kontrolní činnosti
 Jak by asi vypadala elektroinstalace podle šamana?
 Jak dodržujete bezpečnost práce u svých prototypů?
 RITTAL: Průvodce konfigurací skříní - elektrická bezpečnost je již zajištěna
 Vaše bezpečnostní samolepka do rozvaděče
 TURCK: Bezpečnostní závory Banner Engineering s vylepšenými výkonovými vlastnostmi.
 Bezdotykový indikátor vysokého napětí HSA 205 zachraňuje hasiče!
 Může být přehnaná ochrana nebezpečná?
 Chcete se před víkendem zasmát a poučit zároveň?
 TIP na kompaktní bezpečnostní modul
 V loňském roce došlo téměř k 45 tisícům pracovních úrazů
 Jak byste se zachovali, kdybyste zjistili nebezpečný stav cizí elektroinstalace?
 Je i v dnešní době nebezpečné používat koupelnu za bouřky?
 Při jakém napětí je nebezpečný elektrický proud?
 Státní úřad inspekce práce poukazuje na nebezpečí práce ve výškách
 Je bezpečné použití ovladače LED pásku na principu detekce dotyku LED profilu?
 Lze provozovat jeřáb s nefunkčním koncákem zdvihu směr dolu?
 Jaké může být napětí na vidlici?
 Hager: Bezpečnost přístrojů tkví v detailech
 Srovnání nelegálně zaměstnaných osob v ČR
 Jak dalece dnes přihlížíme k nejnovějším poznatkům vědy a techniky?
 Jak se detekuje maso?
 Bezpečná elektrotechnika Václava Honyse
 Inspekce práce bude dohlížet na pracovní podmínky ukrajinských uprchlíků
 Jak spolehlivé a bezpečné byly staré elektroinstalace v době svého vzniku?
 Hranice dozoru Státní báňské správy a orgány Inspekce práce
 Myslíte, že jsou rozbory pracovních úrazů užitečné?
 SOLID 63: Miroslav Záloha o bezpečnosti práce za poslední období
 jaká jsou opatření pro zajištění bezpečnosti při práci bez napětí, pod napětím ?
 Upozorňujete obyvatele bytových domů při práci na elektroinstalaci?
 Jak se dnes v dílně uklízejí kovové špony?
 Co dělat, když ti někdo podkopne žebřík?
 Ještě narážíte na provozovatele bez potřebné provozní dokumentace?
 Máte přehled o pracovních úrazech za období roku 2023?
 Jak si udržujete své nářadí vy?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.072 sekund, 22 dotazů.