Proč nemá automobil dynamo místo stávajícího alternátoru?

<< < (2/3) > >>

Jirka Š. Svejkovský:
Citace: marek987  29.01.2012, 13:56

A když zapojím do zapalovače měnič z 12v na 220v ,tak těch 220v je už střídavý proud?



Měniče z 12V stejnosměrných vyrobí 230V střídavých. Zdroj u vašeho noťasu pak z těch 230V střídavých vyrobí cca 19V stejnosměrných . Nebo můžete zakoupit napájecí adaptér přímo do auta. Mám ale dojem, že to bude totéž. Střídač 12V -> trafo -> usměrňovač a stabilizace na 19V.

Jiří Schwarz:
Citace: Pavel Horský  29.01.2012, 14:01

Jestli myslíte PC laptop, pak ten samozřejmě "běží" na stejnosměrné napětí, stejně jako nabíječka na telefon, napájení navigace, konvice na kafe atd.

Tak teď nevím, jestli jste si s tazatelem rozuměli!

Uvedené spotřebiče mají malý zdroj stejnosměrného napětí (AKU baterii),  ale pokud tazatel píše něco o měniči 12/220V, tak na výstupu měniče je střídavý proud (měl by být jako v zásuvce, prakticky záleží na konstrukci měniče, jak moc je to sinus nebo "schody").

Napájecí zdroje pro notebooky, mobily,... jsou konstruovány zpravidla tak, že mohou fungovat z 220V (dnes by se mělo uvádět 230) stejnosměrných i střídavých.
Stejnosměrný zdroj 230V je v praxi dost vyjímka.

Juraj Rojko:
Citace: Jirka Š. Svejkovský  29.01.2012, 14:35

Mám ale dojem, že to bude totéž. Střídač 12V -> trafo -> usměrňovač a stabilizace na 19V.


To si myslím že nebude, na toto se používají DC-DC měniče, které jsou s použitím moderních součástek konstrukčně jednodušší (=levnější) a mají větší účinnost.

Jirka Š. Svejkovský:
Citace: Juraj Rojko  29.01.2012, 20:17

To si myslím že nebude, na toto se používají DC-DC měniče, které jsou s použitím moderních součástek konstrukčně jednodušší (=levnější) a mají větší účinnost.


A jak vyrobíte z 12VDC napětí 19VDC pomocí moderních součástek? Myslím levně.

Drábek Martin:
třeba takto:
.... berte to jen jako ukázku principu
 cenově se to nechá postavit za cca 100 kč s jinou verzí řídícího IO

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana