Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Obsahuje elektroměr HXE12T vestavěný přijímač HDO?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Obsahuje elektroměr HXE12T vestavěný přijímač HDO?  (Přečteno 3417 krát)
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 19.01.2012, 22:08 »

Jedna zákaznice zde na severu Čech (ČEZ) má tarif D25d (bojler). V rozvaděči není přijímač HDO, ale elektroměr je evidentně dvoutarifní (dva mechanické číselníky označené VT a NT). Elektroměr nese označení HXE12T. Zřejmě právě to "T" značí dvoutarifní verzi.

Neví někdo, zda má tento elektroměr vestavěný přijímač HDO?

Bylo by to divné, ČEZ zde takové elektroměry nepoužívá.
Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 20.01.2012, 01:26 »

Strejda Google se nějak na šifru HXE12T nechytá. Foto by nebylo?
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 20.01.2012, 07:24 »

http://www.cez.cz/cs/pro-zakazniky/pruvodce-elektromery/hxe12.html
Zaznamenáno

Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 20.01.2012, 07:35 »

Elektroměr vypadá podobně jako typ HXE12 (viz odkaz Vladimíra Rozmahela),  má stejný kryt, v průhledném proužku zhruba uprostřed je vidět shodné uspořádání svorek, akorát má mechanické počitadlo (2x) a ne digitální.

On je to je zřejmě takový obecný "dům hrůzy". Začínám si myslet, že přijímač HDO bude v jiném rozvaděči někde v objektu a bude tam relé. Ovšem do okruhového rozvaděče nic nevede, takže bojler mají puštěný napřímo.

Je to klasická prastará elektroinstala ce, rozvaděče dřevo, elektroměrové desky staré černé, takže bez rozplombování se nedá nic zjistit. Samozřejmě jakmile dojde k rozplombování, musel bych to uvést do stavu odpovídajícímu dnešním požadavkům a paní je tam v nájmu a musela by to vše zaplatit. Majitel koupil dům za pár šlupek před pár lety od obce. Zvláštní shodou okolností je to manžel jedné paní ze zastupitelstva  Mrknutí a nechce investovat ani korunu.
Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #4 kdy: 20.01.2012, 07:40 »

Podle mých informací distributor  ČEZ, nepoužívá elektroměry s vestavěným přijímačem HDO. Před cca 2-3roky jsem to také řešil. U jednoho domu firma postavila pilíř s nevhodným elměr. rozvaděčem, který byl určený pro PRE. Tam se HDO montuje přímo na elektroměr. Pro to mi zde, u  ČEZu,  chyběl druhý kříž na HDO.  zle

Samozřejmě to může dnes už být jinak. Možná se u ČEZu našel někdo osvícený  angel
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 20.01.2012, 17:08 »

Nedávno jsem se s podobnou situací setkal. Elměry bez HDO, dvoutarif. Jištění HDO v rozvaděči společných prostor. Samotné HDO jsem zatím nenašel, ani jsem ho nehledal, zřejmě bude za zaplombovaným krytem rozvaděče pro společnou spotřebu, centrální pro všechny byty používající bojler. Jednotná 8h sazba. HDO, nebo spínačky spínají FÁZI, která prochází všemi bytovými rozvaděči PL přímo do stykače. N pro cívku je přiveden z každého péelka zvlášť. Takže pozor! Napětí je přítomno i při vypnutém hlavním jističi před elměrem. Rekonstrukce instalace v 80. letech, oblast Plzeň.
Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 21.01.2012, 09:33 »

Také jsem se ještě nesetkal s tím, že by ČEZ takové elektroměry používal, ale kdo ví?

Kdyby ČEZ pořádal školení pro revizní techniky ohledně odběrných míst, kde by odborník (a ne spojovatelka u telefonu, která říká pokaždé něco jiného  Smutek ) vysvětlil standardní postupy pro jednotlivé situace, kde by byla k mání brožura s používanými elektroměry a přijímači HDO... tak bych na takové školení jel kamkoli a zaplatil cokoli. Myslím že bych nebyl sám.  Nerozhodný
Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Pavel Barvínek KnO
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 21.01.2012, 17:34 »

HXE12T vestavěné HDO nemá, a opravdu má dvě mechanická počítadla, mám ho doma a HDO mám vedle na malém kříži.
Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 21.01.2012, 17:44 »

Díky  Úsměv
Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.