Jak zapojit motor? NEKONEČNÝ PŘÍBĚH

(1/2) > >>

JIRI VOLVAK:
Pri zapojeni do trojuhelnik vypadne jistic.Nevim jak rozbehnout motor aby nevypadl jistic.

segis:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php?action=keywords_kutil;sa=browse;name=motory

Motor chceme použít na štípačku dřeva. Je možné tento motor - viz. štítek připojit do trojúhelníka na 400V?

dotazovatel:
Rád bych se zeptal ohledně jištění motoru starého,automobilového zvedáku z Polska.
Motor je 3f zapojení do trojuhelníku 380V a výkon 4kW (viz štítek motor v příloze). Mohli by jste mi prosím poradit nějaký konkretní jistič s vhodnou charakteristik ou? Předpokladam, že přetižitelnost při rozběhu by měla být 4-7xIn. A co se týče charakteristik y tak B nebo C?
Ještě jeden dílčí dotaz. V rozvaděči (auto-zvedáku) jsem našel malé ochranné trafo 380V/ 24V a 63VA.
Je nutné aby tam bylo? Mohl bych to kompletně ovladat z 230V AC? Myslim tím stykače, tlačítka, koncáky? Nebude tam nějaký problém?

Jiří Hanousek - hany:
Mame motor ke grilu, ktery lze zapojit jak CW tak CCW, nema nekdo schema jak zapojit prepinač aby fungoval reverzně bez přehazování plechů na svorkovnici

Jan Pašek:


Je to sice jednoduché schéma alespoň co se týče časového spínače CRM - T2 ale při zakomponování do celkového schématu zapojení rozvaděče lisu už mi to tak jednoduché nepřipadá. Mohl jsem při změně zapojení vyblokovat některou z ochran nebo něco zapojit blbě ale tak že se to hned neprojeví. Poprosil bych tedy o kontrolu schématu bo víc očí víc vidí.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana