Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  MICROPEL: Řada M typicky malé automaty určené pro malé a jednoduché aplikace.
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: MICROPEL: Řada M typicky malé automaty určené pro malé a jednoduché aplikace.  (Přečteno 2651 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 07.11.2011, 09:02 »

MICROPEL: Řada M typicky malé automaty určené pro malé a jednoduché aplikace.
MICROPEL: Řada M typicky malé automaty určené pro malé a jednoduché aplikace. Automaty se svou povahou blíží jednoúčelovým regulátorů ovšem s tím, že jsou programovateln é. Programovat se dají pouze ve starší a jednodušší verzi ...
Zdroj: zde...





Co vás napadá v souvislosti s touto informací?
MICROPEL: Řada M typicky malé automaty určené pro malé a jednoduché aplikace.
Zaznamenáno
raj
« Odpověď #1 kdy: 08.11.2011, 07:36 »

Cituji z webu výrobce:

POZOR datová paměť není zálohovaná ! (takže např. parametry regulátorů či jen žádanou hodnotu musím po odladění nahrát do programu - nepoužitelné ani jako termostat ...)
Miniautomat nemá reálný čas ! (budiž)
Vstupy jsou galvanicky spojeny se zemí napájení automatu ! (takže když se mi projde po PLCčku 230, je po něm)
Výstupy jsou galvanicky spojeny se zemí napájení automatu !

PLCčka dnes vyrábí každý, já osobně věřím "prověřeným" značkám.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 08.11.2011, 11:13 »

POZOR datová paměť není zálohovaná !
Datová část paměti se dneska ještě řeší jinak, než technologií flash? To po každém výpadku napájení musím znovu nastavovat parametry?

A to za pouhých 4 840,- bez DPH ...  Šok
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr M
« Odpověď #3 kdy: 08.11.2011, 15:15 »

Datová část paměti se dneska ještě řeší jinak, než technologií flash?
FLASH se právě na data moc nehodí. Je pomalá, má malou životnost, velkou energetickou náročnost při zápisu danou použitím vyššího napětí, zapisuje celý bloky (riziko ztráty dat během zápisu).

EEPROM je podobná, ale dá se zapisovat po bytech. Nemusí se tak mazat celý sektor a přepisují se jenom změněný buňky. Ostatní nevýhody zůstávají.

Klasika je CMOS SRAM s baterkou a blokováním chip selectu. To se hodí v případě, že je v systému zálohovaný RTC. Tam není problém s rychlostí ani odběrem, ale zase se nedají moc zamykat sektory. A když zabloudí procesor, může přepsat všechno.

FRAM je populární v poslední době. Texas Instruments teď začínají prodávat procesory, kde je jenom FRAM a uživatel si ji rozdělí softwarově. Energeticky je nenáročná, neomezená životnost, mnohem rychlejší než FLASH či EEPROM... A i companoin chipy od Ramtronu jsou zajímavý hračky...
Zaznamenáno
raj
« Odpověď #4 kdy: 08.11.2011, 21:20 »

Citace
A to za pouhých 4 840,- bez DPH ... 
PLC Click:
6xDI, 4xDO, 2xAI napěťové i proudové,  2xAO napěťové i proudové ,  2xRS232, 1xRS485 vše do 115200 Bd,
programovací SW zdarma s online režimem, zálohovaná paměť včetně datové,  RTC,
matematika včetně plovoucí čárky, hotové komunikační bloky,
možnost rozšiřovacích karet ...

... za 3500Kč bez daně.

Howgh
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 08.11.2011, 23:07 »

Souhlas... Clicky používám, pohodička, před první aplikací s ModBusem jsem měl docela strach, ale nějak se to rozjelo úplně samo.....

Jen ta cena nějak nekoresponduje s tou za kterou nakupuji já  Jsem v rozpacích Na mě tak hodní nejsou....
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.032 sekund, 22 dotazů.