Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak vytápět česlice na MVE?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vytápět česlice na MVE?  (Přečteno 2471 krát)
Jurečka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 04.11.2011, 20:13 »

Chtět bych použít česlici (mříž  v řece před turbínou, která zamrzá) jako topnou spirálu.  Napájení trafo 400/24 V asi přes nějaký měnič pro regulaci proudu a výkonu nebo regulovat napetí odbočkama (tak daleko jeste nejsem). Zajimalo by me co na to bezpečnost . Nenapadá mě moc rizik. Objek je laikum nepristupný. Topný kabel nelze pouzit- vse je mechanicky velice namáhané.
Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 04.11.2011, 20:42 »

Zkusil jste si hodit na papír kolik tepla potřebujete? Pokud to bude ve vodě? Na ohřátí jednoho kg vody o jeden stupeň budete potřebovat 4200J. Na rozpuštění 1 kg ledu 334 000J To jsou hrozný čísla, pokud to bude v proudící vodě, která vám skoro všechno teplo vezme s sebou tak se nedoplatíte.
Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Ján Pitoňák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 04.11.2011, 20:57 »

A čo tak vháňať vzduch pod mrežu (česlicu) nejakým menším kompresorom. Určite to vyjde lacnejšie a myslím že to pomôže.
Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 04.11.2011, 21:08 »

Staří mlynáři vždy před mrazy zvedli vodu v náhonu o něco více a až zmrzla nahoře, tak používali vodu, která pod tímto ledem klidně proudila.
Záleží na podmínkách náhonu.
Zaznamenáno

Jurečka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 05.11.2011, 00:27 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!). Ohrev ma slouzit pro udrzeni vyroby. Nejde o to ohrivat vodu, ale česlice na kterych vznika namrazek. Prijde mi lepsi dat cast vyroby na ohrev  nez vyrobu zastavit ( vedeni je veselejsi kdyz se kola tocí  Úsměv ). Je to reseni pro silne mrazy nebo pro odmrazeni česlic aby na nich nevznikal namrazek
Zaznamenáno
Linhart Jarda
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 05.11.2011, 01:41 »

Řešení je jednoduché, ať si "vedení" koupí MJE (malou jadernou elektrárnu),  ta svým výkonem na ohřátí česlí aby proudící voda neochlazovala česle aby nenamrzaly možná bude stačit. Takovou blbost může vymyslet jen ekonom, který neví nic o fyzice.
Pracoval jsem jako montér a servisák u firmy dodávající a montující elektročást MVE, nikde jsem se s tímto nepotkal. Ani v zahraničí. Řeší se to vhodně navrženými hrabacími stroji na odstraňování nečistot na česlch. Pokud je ve vodě takové množství ledové tříště, že dochází k ucpávání česlí a hrabadla jej nestíhají odstraňovat, MVE se odstaví. Oni i ty malé krystalky ledu dokážou urychlit opotřebení turbíny. Více by vám k problému mechaniky řekli spíše strojaři z firem zabývající se MVE, moje znalosti jsou pouze elektro.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.032 sekund, 22 dotazů.