Existuje institut pro udělení výjimky z ČSN?

<< < (9/9)

Jan Franěk:
Citace: Kamil Novák  26.10.2011, 22:45

Souhlasím, že pokoušet se o požehnání jakési vyjímky je asi nemožné, ale přes TNI taky cesta nevede.   (no)

To už větší váhu by mělo mít vymyšlení nějakých opatření pro konkrétní místo tak, aby se eliminovalo případné nebezpečí (kvůli kterému je v příslušné normě ono omezení výkonu) a to prohlásit za Místní bezpečnostně-technický předpis. Tím si vlastně provozovatel udělí vyjímku sám a bude-li to řádně zdůvodněno, mohl by se takto problém vyřešit.
Jiná cesta jak z toho vyjít alespoň trochu rozumně a se ctí mne nenapadá.  :-\


Ano, souhlasím. MB-TP dokáže vyřešit mnoho problémů. Často stačí pouze upravit pravidla používání el. zařízení. Podle všeho to bude nejschůdnější a nejrychlejší řešení.

Jinak bych poděkoval za  reakci (ať se nám líbí, nebo nee) TIČRu. To platí havně pro p. Vozobule, za jeho rychlou odpověď. Například UNMZ doposud na dotaz neodpověděl.

Jozef BABJAK:
Citace: Kamil Novák  26.10.2011, 22:23

TNI se nejde řídit jen tak při projektování a při revizích už vůbec ne.
To jsou většinou sice užitečné, ale přeci "jen" příručky.


Kverulantsky by sa dalo namietať - najmä s ohľadom na vyššie uvedené vysvetlenie - o čo sú na tom normy lepšie ako TNI? Sú to iba odporúčania, nemá význam z nich ani udeľovať výnimky, nakoľko sú nezáväzné. Na jednej strane máme pojmy ako VTZ, na druhej strane je právny rámec na dodržiavanie pravidiel postavený na hlinených nohách. Ako si toto všetko asi potom vysvetlí bežný laik - investor, skúpy na každé Euro? To bola rečnícka otázka, nevyžaduje odpoveď, realita je dostatočnou dopoveďou.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana