Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Myslíte, že využíváme všech našich vodních toků dostatečně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Myslíte, že využíváme všech našich vodních toků dostatečně?  (Přečteno 4624 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 30.09.2011, 08:02 »

Řízení malých vodních elektráren (MVE)
Řízení malých vodních elektráren (MVE) - Zvláštní postavení ve výrobním programu IVAR zaujímají aplikace v oblasti malých vodních elektráren, kterými se zabývá divize v Brně. V součinnosti s firmou ČKD Blansko engineering realizovala dodávky elektrovýbavy vodních elektráren do ...
Zdroj: zde...





Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
Myslíte, že využíváme všech našich vodních toků dostatečně?
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 30.09.2011, 09:03 »

Hlavně, aby to nedopadlo jako s fotov.,  navíc jsem přesvědčen, že vodní elektrárny škodí rybám.
Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 30.09.2011, 11:25 »

Hlavně, aby to nedopadlo jako s fotov.,  navíc jsem přesvědčen, že vodní elektrárny škodí rybám.

Já jsem zase přesvědčen, že vodním elektrárnám škodí zelení ekoteroristé.

Taková vodní elektrárna Dlouhé Stráně ( i když to není malé vodní dílo ) by měla být zapsaná na seznam divů světa, protože dnes něco podobného s dnešní legislativou už v této republice nikdo nikdy nepostaví.
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 30.09.2011, 11:46 »

Já jsem zase přesvědčen, že vodním elektrárnám škodí zelení ekoteroristé.

Taková vodní elektrárna Dlouhé Stráně ( i když to není malé vodní dílo ) by měla být zapsaná na seznam divů světa, protože dnes něco podobného s dnešní legislativou už v této republice nikdo nikdy nepostaví.
Dlouhé stráně jsou krásný, to souhlasím, leč rybou bych tam nechtěl být.
Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 30.09.2011, 12:05 »

Oni to pak pod turbínou chytají do síta a dodávají to do Lídla jako Tuňáka  Smích Soudě podle té drtě, co Lídl v těch konzervách prodává  Škleb
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 30.09.2011, 12:23 »

Dlouhé stráně bohužel neznám, ale takové Hracholusky jsou taky krásné, jen tam nejsou vidět "žádné dráty". Že by tam nebyly?
A Nýrská přehrada je snad ještě krásnější svým umístěním, ale tam je jiný režim, včetně zákazu koupání, protože to je zdroj pitné vody pro část plzeňského kraje.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 30.09.2011, 16:32 »

Oni to pak pod turbínou chytají do síta a dodávají to do Lídla jako Tuňáka  Smích Soudě podle té drtě, co Lídl v těch konzervách prodává  Škleb
Lídl je obchodník roku, Minia je stále kupovaná, Tango je beznadějně nejpoužívanějš í, do země se dává pozink, chrániče se montují obyčejné místo spolehlivějšíc h, lidi jsou ochotni zaplatit za lejstro, které říká, že nemusí mít hromosvod, přepěťovky jsou stále bižuterií, nikoli standartem, nějakej vůl mě každý druhý den nabízhí aktiváky,nevím jak vy, já jdu na pivečko, pokud někdo z vás má cestu stejnou, z plného srdce přeji správnou míru, hustou pěnu, správnou teplotu a řádný návrat do domácích peřin.
Zaznamenáno
garaj
« Odpověď #7 kdy: 01.10.2011, 07:58 »

Vidíte pán Hudec,ako správne ste to pochopili.Atom ové elektrárne zrušme lebo sú najnebezpečnej šie.Parné elektrárne zrušme lebo škodia ovzdušiu.Vodné elektrárne zrušme lebo škodia rybám.Ľudí... lebo škodia všetkému.Z každého niečo ale nechajme pre ochranárov,aby mali do čoho vrtať.Nech si o tomto urobí každý svoj názor.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 01.10.2011, 08:05 »

Lídl je obchodník roku, Minia je stále kupovaná, Tango je beznadějně nejpoužívanějš í, do země se dává pozink, chrániče se montují obyčejné místo spolehlivějšíc h, lidi jsou ochotni zaplatit za lejstro, které říká, že nemusí mít hromosvod, přepěťovky jsou stále bižuterií, nikoli standartem, nějakej vůl mě každý druhý den nabízhí aktiváky,nevím jak vy, já jdu na pivečko, pokud někdo z vás má cestu stejnou, z plného srdce přeji správnou míru, hustou pěnu, správnou teplotu a řádný návrat do domácích peřin.
Milane prosím tě nepropadej skepsi.
Občas mám podobný globální vztek, ale procházka po čerstvém vzduchu to spraví! :-)
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 01.10.2011, 15:16 »

Mirku, děkuji za starost, nicméně mohu říci, že po propláchnutí jsem opět ve formě. Úsměv
Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 01.10.2011, 16:41 »

Taková vodní elektrárna Dlouhé Stráně ( i když to není malé vodní dílo ) by měla být zapsaná na seznam divů světa, protože dnes něco podobného s dnešní legislativou už v této republice nikdo nikdy nepostaví.
Dlouhé Stráně jsem měl to štěstí navštívit:) Nýbrž nejvíce se mi líbil "Les Království" nedaleko Dvora Králové. Úsměv


* Fotografie0743.jpg (371.38 KB, 1055x791 - prohlédnuto 287 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.