Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je správnost příkladu správná ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je správnost příkladu správná ?  (Přečteno 1912 krát)
Rostislav Brabec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 25.07.2011, 02:24 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) vás pánové, potřeboval bych prosím říci, zda uvedený příklad skutečné cívky je správně vyřešený popřípadě, kde je chyba předem děkuji za odpověď. Autor udává, že vyřešený výsledek frekvence má být 52,6 Hz a mě 73,17 Hz viz. obrázek tak bych prosil, jestli jsem udělal chybu já či autor. Omlouvám se za tázání primitivního příkladu a neuspořádanost početních kroků.


* lastscan.jpg (401.69 KB, 1178x1341 - prohlédnuto 451 krát.)
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 25.07.2011, 10:02 »

Ten fázový posun 23 stupňů je v zadání?
Pak by to cosi naznačovalo o chybě v zadání, protože s uvedenými hodnotami nevychází na takovou hodnotu. Zdaleka ne.
váš výpočet by měl být v pořádku.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Rostislav Brabec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 25.07.2011, 21:47 »

Ten fázový posun jsem vypočítal dle vzorce tg fí = Ul/Ur= Xl/R v zadání bylo to co vidíte tj. napětí zdroje, činný odpor cívky atd. oprava: tg fí= 23 fí= 87° omlouvám se nedbalostní chyba, ale nejvíc se mi jedná zda ta frekvence je správná 73 Hz nebo 52 Hz děkuji.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.