Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Které normy, vyhlášky a směrnice se vztahují k lovu ryb elektrickým agregátem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Které normy, vyhlášky a směrnice se vztahují k lovu ryb elektrickým agregátem?  (Přečteno 8825 krát)
Josef Martinec
*
Offline Offline




« kdy: 01.06.2011, 08:45 »

Potřebuji si nastudovat problematiku lovu ryb el. agregátem.
K této problematice s vztahuje zákon 99/2004 o rybaření kde je v poznámce uvedena pouze vyhláška 50/78 a jiné dokumenty nejsou uvedeny. Najde se tu nějaký znalý tohoto problému?

Zkusil jsem vyhledávání ve fóru ale na lov ryb mi to vyhazuje jen kabelové žlaby Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 01.06.2011, 09:13 »

Citace
§13

Citace
(2) Při lovu v rybářském revíru a v rybníkářství se zakazuje
 
c) užívat k lovu ryb elektrického proudu, lovit ryby pod ledem.

Citace
(5) Příslušný rybářský orgán je oprávněn povolovat výjimky z odstavce 2 písm. b) a c) a z
odstavce 3 písm. a) a b),  k chovu ryb, jejich záchraně při mimořádných situacích, k vědeckým
účelům nebo v jednotlivých zvlášť odůvodněných případech. Zásady pro udělování výjimek ze
zakázaných způsobů lovu stanoví prováděcí právní předpis.

Takže bych dotaz směřoval na obecní úřad obce s rozšířenou působností, který je oprávněn vydat povolení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 01.06.2011, 10:04 »

Jistě tuto výjimku má naše organizace udělenou pro odlov pstruha obecného v chovných potocích.
Jde mi spíše o to že pravděpodobně bude existovat norma pro zdroj (el. agregát) použitý k tomuto účelu - máme agregát cca z 85. roku (samozřejmě za těch více než 20let se někam ztratila dokumentace takže se nemůžu podívat kterou normou se řídí)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 01.06.2011, 10:35 »

361040   ČSN EN 60335-2-86      Bezpečnost elektrických spotřebičů pro domácnost a podobné účely - Část 2-86: Zvláštní požadavky na elektrická rybářská zařízení
Sice neplatí, ale pro inspiraci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #4 kdy: 01.06.2011, 11:42 »

Také by mě docela zajímalo, jak to je. Minulý rok se mi na to ptal kolega z rybářského svazu a já mu neuměl odpovědět.
Musí být osoba obsluhující toto zařízení přezkoušena z vyhlášky 50?
Jaký paragraf by měla mít osoba obsluhující toto zařízení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 01.06.2011, 11:57 »

Vyhl. 50/78 je citována v zákoně, proto jí obsluha mít musí. A protože je to práce na zařízení pod napětím, viděl bych to na §6.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 01.06.2011, 14:31 »

S potřebným paragrafem je to tak že pro tyto způsoby lovu je každoročně vypsáno školení kde účastník získá po složení zkoušky paragraf 4 a osvědčení s platností tuším 3 roky.
I pokud jste osobou znalou musíte toto školení absolvovat( jedná se o specifické využití el. zařízení a návaznost reakce ryb na působení el. proudu).
 Při samotném lovu musí být přítomni tři proškolení lidé (strojník ,  obsluha lopatky a vedoucí lovu)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 01.06.2011, 14:51 »

jinak ještě podle zákona 99/2004 hlava III. par 13

4) Ministerstvo je oprávněno na základě žádosti uživatele rybářského revíru nebo rybníkáře povolovat výjimku z odstavce 2 písm. a),  neexistuje-li žádné jiné uspokojivé řešení pro odstranění negativního vlivu vodního prostředí.

(5) Příslušný rybářský orgán je oprávněn povolovat výjimky z odstavce 2 písm. b) a c) a z odstavce 3 písm. a) a b),  k chovu ryb, jejich záchraně při mimořádných situacích, k vědeckým účelům nebo v jednotlivých zvlášť odůvodněných případech. Zásady pro udělování výjimek ze zakázaných způsobů lovu stanoví prováděcí právní předpis.

(6) Lov ryb pomocí elektrického proudu je povolen pouze při splnění bezpečnostních předpisů. Osoba obsluhující elektrické zařízení musí mít u sebe povolení k takovémuto lovu a doklady opravňující použití elektrického zařízení, stanovené zvláštním právním předpisem.12)

(7) Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek, povolenku k lovu, nejde-li o uživatele rybářského revíru, popřípadě doklad o udělení výjimky podle odstavce 4 nebo 5 a na požádání je předložit rybářské stráži, rybářskému hospodáři, popřípadě jeho zástupci nebo osobám pověřeným příslušným rybářským orgánem nebo orgánům Policie České republiky.

kde 12 je odkaz na vyhlášku 50/78

Děkuji pane Doležal
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 01.06.2011, 14:57 »

Těžko hádat u starého zařízení, jaká je úroveň ochrany obsluhy. Rozhodující je návod výrobce k obsluze takovéto udice. U takovéhoto zařízení je jeho existence velmi důležitá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 01.06.2011, 17:54 »

Také by mě docela zajímalo, jak to je. Minulý rok se mi na to ptal kolega z rybářského svazu a já mu neuměl odpovědět.
Musí být osoba obsluhující toto zařízení přezkoušena z vyhlášky 50?
Jaký paragraf by měla mít osoba obsluhující toto zařízení?
Pouze bych doplnil, že ponejvíce záleží jaký paragraf budou mít dotyčné ryby, aby se jim něco nestalo Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 24 dotazů.