Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jaké jsou možnosti rekonstrukce instalace v panelákovém bytě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké jsou možnosti rekonstrukce instalace v panelákovém bytě?  (Přečteno 61628 krát)
Jan Loučka
« Odpověď #18 kdy: 16.06.2011, 08:20 »

,  zvažuji ten samej problém, s tím, že mě by nevadila lišta přes celou halu, kde vlastně jsou všechny místnosti skoro okolo ní. A pak to tahat skrytě s pomocí starých dutin? (byt 3+1) S tím, že bych nechtěl jít podlahou ale jen vrchem, mezi jednotlivými zásuvky jsem myslel provést drážkou mezi stěnou a podlahou, tam si myslím, že bych to udělal i já sbíjecím kladivem. Jelikož je to poslední patro, tak bych to nechtěl řešit sadrokartonem, poněvadž na stropě jsou vidět stopy po zatečení.
Je třeba na každou výměnu byť i ve strarých trasách povolení? Revize tu chápu. Pokud je vlastník družstvo je potřeba povolení od něj nebo stavebního úřadu?Dala by se dát cena třeba i do mailu? Řada lidí sem zavítá ,  tak když dáte cenu sem mohou si udělat představu.
Ještě dotaz na životnost hliníkových kabelů?
Dík Honza

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Loučka
« Odpověď #19 kdy: 16.06.2011, 09:09 »

Pro lepší orientaci vám sem přikládám přibližnej půdorys bytu
http://imageshack.us/photo/my-images/10/schmamstnost.jpg/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Loučka
« Odpověď #20 kdy: 16.06.2011, 09:11 »

http://imageshack.us/photo/my-images/10/schmamstnost.jpg/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Loučka
« Odpověď #21 kdy: 16.06.2011, 09:14 »

Koukám, že to jde i jinak tak snad takhle :


* Schéma místností.jpg (34.91 KB, 960x720 - prohlédnuto 1577 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
koledník
« Odpověď #22 kdy: 16.06.2011, 09:22 »

- Jedno téma = jedna otázka
- Tento portál nesupluje projekční kancelář
- Tento portál nesupluje rozpočtovou kancelář
- Tento portál nesupluje věštírnu, zkuste TV Barrandov. Jinak vám těžko někdo řekne cenu podle barevných   
   čtverečků, co jste zaslal

Oslovte projektanta, nechte si zpracovat projektovou dokumentaci, k ní výkaz výměr a s výkazem výměr oslovte elektroinstala ční firmu. Pak budete mít představu o ceně naprosto přesnou. Cenové rozmezí u bytu 2+1 počítejte někde od 50 000 do 250 000, přičemž horní hranice je "pouze" orientační, záleží na tom, co v bytě budete chtít za technologie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Loučka
« Odpověď #23 kdy: 16.06.2011, 09:30 »

Otázka na cenu byla, poněvadž si myslím, že je tu řada odborníků, kteří už něco takového dělali.
Nevím jestli mám zakládat nové téma, když už je to tady ? Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 16.06.2011, 19:44 »

A na tento obrázek chcete dát nějakou cenu? To opravdu nelze.

Nevíme počet okruhů, počet zásuvek, a tak mohu pokračovat dál. Pokud vás zajímá cena, nechte si udělat projekt a jistě se najde mnoho firem, kde vám rádi udělají cenovou nabídku. NEní problém ani s tím, aby jste si vše sám vysekal a připravil. TO dnes bývá velmi běžné.



Myslím, že téma je vyčerpané.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří_W
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 16.06.2011, 22:15 »

Rekonstrukci v panelovém bytě 2+1 jsem si dělal před rokem. Celkem mám 8 zásuvkových a 2 světelné okruhy plus 2x FI. Zásuvkové okruhy jdou bezproblémově táhnout podlahou v původních trasách pouze se pak udělá krátká drážka a díra na krabičku - někdy je to fuška se trefit mezi armatury, ale jde to.
   Světla se daly někde využít stávající krky, jinde se muselo řezat (jak již tu někdo psal, vrták ve vrtacím kladivu udělá dostatečnou trasu pro CYKYLo i když se narazí na armaturu tak se snadno podvrtá). Trasy ve stropě se dělaly hůře, ale na ten plochý kabel stačí opravdu málo (nebo umístěte světla třeba na stěnu). Jedinou horizontální trasu ve stěně jsem musel udělat v kuchyni nad pracovními plochami, ale armatury jsem neřezal. Trochu drbačka bylo betonové jádro, kde do zdi o šířce 4cm dát 3,5cm krabici bylo téměř nemožné. Pokud ale budete předělávat umakartové jádro na SDK nebo Itong, tak to nemusíte řešit.
   Co se týče ceny, tak mohu říct, že pouze materiál mě vyšel na cca 16000. Projekt a přípravu tras jsem si dělal sám, pouze na jedno dopoledne mi přijeli chlapy s pořádným nářadím a dodělávky některých tras v beznapěťovém stavu, připojení nového přívodního kabelu od hlavního jističe k rozvaděči a pokládku kabelů. Kompletaci jsem si taktéž dělal sám. Práce s tím bylo dost a leckdy dosti nepříjemné. Cenu práce, projektu a pod. nedokážu odhadnout (možná kolem 20000?) a navíc se to asi hodně liší byt od bytu. Rozhodně nedoporučuji šetřit, protože když jsme viděl v jakém stavu ta původní instalace byla, tak nelituji jediné koruny. 

Každopádně je dobré si zvolit takové vypínače a zásuvky, co mají nízkou montážní hloubku (např. ABB Swing). Hodně štěstí při výběru firmy 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #26 kdy: 16.06.2011, 22:57 »

A co takhle přejít u světel na 12V a LED, dráty ponechat a vrtacímu kladivu dopřát klid?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Loučka
« Odpověď #27 kdy: 17.06.2011, 07:55 »

Led světla a 12V by znamenalo někde mít trafo.  Tím by se, ale ušetřilo sekání jen světelného okruhu. Upřímně nemám zkušenost jak ostré je světlo z led na oči - podle mého pořád nejlepší se mi zdála klasická stará žárovka.
Stačí u LED rozmístěění jen jak to je- jeden na střed?
Ohledně rekonstrukce bytového jádra, dávám právě přednost rekonstrukci vedení elektřiny, poněvadž si myslím, že pozdější rekonstrukce koupelny už nebude na obytnost a prašnost takovej nápor.
Tím by se to rozdělilo na dvě etapy:
První tři obytné místnosti + rozvodná skříň a pokud je nutné i přívod do bytu?
- tady nevím jestli to má takovej smysl, poněvadž tady se zatíží hliník maximálně vysavačem s 2000w.
jaká je životnost hliníku? Je jasné, že předěláním, bych se vyhl utahování povolenejch drátu u hliníkovém vedení. další mínus je, že když už se něco montuje, tak ten starej hliníkovej drát se zlomí  Úsměv
Druhá etatpa: by se svezla s předěláním bytového jádra (tak do 3 let) tzn. výměnu elektroinstala ce do Kuchyně a koupelny s Wc.
Nevím jak by se to dalo realizovat přes stávající bytové jádro, a jestli to není  dvojí práce. Ale pravdou je, že spotřebiče z kuchyně zatíží síť nejvíc...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 17.06.2011, 08:46 »

To Jan Loučka:
Ohledně rekonstrukce bytového jádra, dávám právě přednost rekonstrukci vedení elektřiny, poněvadž si myslím, že pozdější rekonstrukce koupelny už nebude na obytnost a prašnost takovej nápor.
Tak to jste asi nezažil rekonstruci jádra. Tam je nejvíce rozvodů a v podstatě zablokování kuchyně, chodby a WC minimálně na týden až 14 dní.. A že se prach natahá do dalších místnosti....
Podle mého nejdříve právě tyto s přípravou vedení pro zbytek místností. Ktreré můžete dle nákresu pohodlně rekonstruovat po jedné a kdykoliv bude čas, chuť a peníze.
Rekonstruce jádra bude  nejdražší a zároveň největší práce v bytě.
Přeji dobrou volbu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jan Loučka
« Odpověď #29 kdy: 17.06.2011, 09:01 »

Nejsem v situaci, kdy bych musel při rekonstrukci koupelny ještě byt užívat, tam je možnost být u rodičů přes ten čas anebo v současném bytě 1+1, kterého se nechcem zbavovat. Tam by se to ale odvíjelo od toho jakej by byl stav. Zda by tu byl někdo v dlouhodobějším pronájmu.
Rekonstrukci bytového jádra jsem zažil, také nevím jak bude vybavena firma co bude dělat rekonstrukci . Aby nepřišla na řadu flexa to už jsem viděl taky, tam je pak to jádro proti tomu čistá práce  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Slanina
*
Offline Offline



Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik


WWW
« Odpověď #30 kdy: 18.06.2011, 14:59 »

Rekonstrukce elůektroinstal ace v paneláku re ku*evská řehole.
Sekat do panelu, těch šutrů, zníčené vykružovačky o roxory, o drážkování v nosné zdí, kde je samé železo a ty nejtvrdší šutry co našli.
Zrovna jeden takový byt předělávám. Vysekával jsem díru pro krabici a zjistil jsem, že asi 3 cm v panelu je zabetonovaný nějalý plech o průměru 3 mm a velikosti 30 x 25 cm. Vysekávat jej ven byla opravdu paráda. Výsledek sice stojí za to, ale nadřete se jak prasata. Bohužel to je práce, kterou málo kdo ocení a ještě ktomu chce zaplatit. Bohužel je to byt příbuzné, tak to dělám za děkuju.
Ale panelák už nechci nikdy vidět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik
Čistá 216
Čistá u Rakovníka
Tel: 608420957
email: slanina.j@elektrosoftservis.cz
web: http://www.elektrosoftservis.cz
Michael Tejčka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #31 kdy: 18.06.2011, 18:32 »

2kol. Slanina: kolego proc jste nepouzil nizke krabice? tyto rekonstrukce delam tez, krabice do panelu je prace pro uchylneho masochistu, takze co nejvice vyuzivam pro tyto ucely krabice s hloubkou 2,5cm, je to tak na hrane ale da se (pro zasuvky ktere jdou pekne za sebou, rozvetveni v takoveto krabici pro nedostatek prostoru nehrozi),  vypinace se do nosnych nedelaji takze no problem s klasickyma KU a je to i pohodlnejsi, vestoje se clovek o kladivo opre a jede. Jadro samozrejme jiz pripravene z ytongu nebo SDK a podhled v predsini, nejcastejsi a nejjednodussi pripad. Pro trasy kabelu volim podlahu (zas.+sta/dat+ostra svetla),  rozbombim ji vetsinou kolem dokola mistnosti podle potreby 3-6cm od kraje az do rohu, zednici se pak postaraj, privod nekde krajem v rohu, staci tam zapichnout kladivo a vetsinou je od stropu az na podlahu takova guma, kterou staci vyrvat a mista na kabely je dost, osvetleni take jak jiz nekdo zminil - zjistit jak jdou dutiny, v miste svetla bumbac dira, kouknu kam dutina a tam v rohu dalsi a je protazeno, kabel od vypinace nahoru a po vnitrnim panelu - ta je taky na pricce ta guma a trocha malty- par ran kladivem a drazka je jak vino.
Kazdopadne nic to nemeni na tom z prace je to nevdecna a je to tezka pakarna a drina a kdyz pak na investora zhotovitel vybali rozpocet tak kouka jak tele na vrata. V takovych pripadech lidem rad rikam, ze se muzem domluvit ze drazky a diry na krabice si dotycny muze zhotovit svepomoci za soucasneho upraveni vyse rozpoctu, vetsinou nikdo nema zajem ale jednou se mi stalo ze investor souhlasil a na jeden slic si to vyzkousel. Pri placeni pak jeste dekoval a pochvaloval si ze za takovou praci dostal jeste krasnou cenu a on by to za ty penize nedelal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

.... taky už se tak často šroubovákem v uchu nešťourám, ale punk poslouchám pořád ....
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #32 kdy: 19.06.2011, 11:08 »

Při použití vhodného nářadí, vhodných pracovních ochranných pomůcek a s předchozími zkušenostmi je rekonstrukce panelového bytu dobře proveditelná.

Pod zásuvky používám i v panelu krabice KU 68-1901 protože jen tak lze kvalitně zapojit dva kabely 3x2,5.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #33 kdy: 19.06.2011, 11:24 »

To já zase považuji za úchylné používat krabice s hloubkou 2,5 cm. Touto krabicí degraduji celou instalaci o dvě kategorie níž.

Přitom stačí při práci přemýšlet a instalaci navrhnout tak, aby se co nejvíce využilo stávajících dutin a lůžek po krabicích v panelu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Josef Slanina
*
Offline Offline



Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik


WWW
« Odpověď #34 kdy: 20.06.2011, 12:45 »

To já zase považuji za úchylné používat krabice s hloubkou 2,5 cm. Touto krabicí degraduji celou instalaci o dvě kategorie níž.

Přitom stačí při práci přemýšlet a instalaci navrhnout tak, aby se co nejvíce využilo stávajících dutin a lůžek po krabicích v panelu.

V tom paneláku byly právě tyto krabice s hloubkou 2,5 cm. Bohužel, byt si vymysleli kompletně přestavět, takže změny místností atd.,  tudíž vypínače atd budou úplně jinde, než byly původně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik
Čistá 216
Čistá u Rakovníka
Tel: 608420957
email: slanina.j@elektrosoftservis.cz
web: http://www.elektrosoftservis.cz
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #35 kdy: 20.06.2011, 18:35 »

Téma jak vyšité, zrovna mě dva panelákové byty čekají Kroutím očima
Jinak taky moc nejsem zastáncem plytkých krabic.. nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Máte někdo zkušenost s rozvody v celobetonovém bytovém domě?
 Jak řešit rekonstrukci rozvodů osvětlení na chodbě paneláku, kde je CHÚC?
 Nemate nejake tipy na firmu, ktera mi udela drazky do panelu?
 Poradíte mi s plánem rekonstrukce instalace v paneláku?
 Ako postupovať pri revízii panelákového jadra?
 Kde je provedeno spojení vodičů v bytových jádrech panelových domů?
 Kde zoženiem projekty starých panelákov?
 Jaké je zapojení elektroinstalace umakartového jádra v panelovém domě?
 Jakým způsobem vést vodorovný rozvod v paneláku?
 Jak nenavrtat elektrické rozvody v paneláku?
 Jak by mělo být řešeno ovládání osvětlení ve společných prostorách v paneláku?
 Opravdu se nesmí sekat do panelu?
 Jakou zvolit přepěťovou ochranu do paneláku?
 Jak často a čím provádíte rekonstrukce vedení v panelácích?
 Lze provést rekonstrukci elektroinstalace v panelákovém domě postupně?
 Kde mohou být rozbočovací krabice světelného okruhu v panelákovém bytě ?
 Má smysl realizovat ochranu proti přepětí jen pro jeden byt v bytovém domě?
 Jakým způsobem byl ukládaný anténní koaxiální rozvod ve starych panelácích?
 Lze posunout stropní osvětlení v panelu o 50 cm?
 Je nějaká norma na hloubku drážky v panelu?
 Jak zrevidovat panelákové chodbové jádro (PEJ) po rekonstrukci?
 Jakou doporučujete lhůtu u pravidelné revize společných prostorů bytových domů?
 Jak rekonstruovat elektroinstalace v nástavbách a panelácích?
 S čím u rekonstrukce staršího domu počítáte již od počátku?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 21 dotazů.