Ako vyriešiť prestup skrytého zvodu cez horľavé (drevené) obloženie fasády?
Milan Hudec:
Nezapomínejme, že základě výpočtů rizika tam taky nemusím žádný hromosvodní systém mít.
Jestlipak v tomto případě nějaký výpočet existuje?
U hromosvodů obecně vídám většinou opačný postup, až se to nějak natáhne, tak se to nějak přizpůsobuje, a je to škoda, vždyť si lze s touto problematikou krásně "vyhrát", zvláště v jednoduchých případech, jakým je zřejmě i stavení na fotu.
MiraP:
Citace: Pavel Horský 21.04.2011, 06:54
Jak psal kolega Mudra, ke svedení svodu ke zkušební svorce se běžně používá okapové roury, ke které se drát přichytí pomocí velice praktických svorek od firmy DEHN+SOHNE.
,
tady by mě zajímalo, jaké použít svorky na spojení FeZn svodu s Cu okapem? Firma, bohužel jak jsem později zjistil velmi pofiderní, mi udělala (připravila - sádrou přilepili husí krk se svodem k cihle) hromosvod pod fasádu a k přichycení FeZn svodu použila na měděný okap FeZn svorky, navíc mi svod udělali tak, aby mi případná dešťová voda krásně stékala po tomto svodu přímo pod fasádu... Naštěstí jsem před zateplováním domu procitl, svod vythrhl od zdi, zateplení a fasádu nechal provést pod ním a svody budou připevněny svorkami k okapům nebo, kde nejsou, budou přichyceny do zdi. Takže ještě jednou dotaz, existují nějaké (např. plastové) svorky ke spojení dvou kovů s rozdílným standardním redoxním potenciálem (rozdílnou pozicí v elektrochemick é řadě napětí kovů) ? Nerad bych, aby se měď v místě spoje "rozpouštěla".
(poklona) za odpověď a jestli jsem něco napsal neodborně, dopředu se omlouvám ;)
Patrik Augustin:
to MiraP: Jediným řešením pro spojení čehokoliv s mědí jsou nerezové svorky. Ideální stav je kontaktovat někoho kdo ví co dělá. Bohužel nevím odkud jste.Pokud by to nebylo daleko tak jsme schopni vám s opravou pomoci.
Navigace
[0] Index zpráv
[*] Předchozí strana