Řešili byste bezpečnostní systém pohybu osob čtečkou otisků a RFID?

<< < (2/3) > >>

Jan Franěk:
Jednoznačně bych to řešil RFID čipem a přístupovou klávesnicí, nebo videovrátným. Čtečky otisků prstů jsou sice velmi zajímavé, ale myslím že se pro náročný provoz příliš nehodí. Když si uvědomím kolik zpocených a zamaštěných pstů se během jediného dne dotkne čtecí plochy, vychází mi její rychlé znehodnocení a velká chybovost. Tedy ne hned, ale v nějaké dohledné době.

kolejník:
Osobně bych preferoval čip"DAlAS"(je možné ho přidělat na klíče). Zkoušeli jsme i čtečku otisků prstů. Když nám to poněkolikáté napsalo ERROR 3-malá čtecí plocha-otevřeli jsme si klíčem.
Je to ovšem už 11let zpátky a těch zařízení je tu víc a asi v jiné kvalitě.Je to můj názor -neodsuzuji.

Josef Martinec:
RFID není problém ,  výrobců je mnoho - namátkou GACC ,  IKOS, Anet . problém bych ve vašem případě viděl spíše v v řádném zajištění prostoru z hlediska krádeže (pojištění)  - běžný el. otvírač befo nemá certifikaci pro zamčeno(jeho přídržná síla je  150kg). Měly by se používat zámky s certifikací - osobně používám abloy el560, ale ta cena(řádově na jedny dveře 15-20000kč) (zle). Pokud majitel objektu bude akceptovat, že pro uznání plnění bude kancelář v době nepřítomnosti zamykat, tak není problém použít befo.
Dalším problémem jsou únikové cesty - ty musejí být také nějak řešeny.

Miloslav Kazda:
,
tímto oborem se docela zabývám. Je důležité si říct, jakou očekáváte bezpečnost. Takže jen pár postřehů:
RFID - hezké, ale u jednodušších systémů je to stejné jako "tlačítko na otevření dveří". Je tu mnoho technologí s různým stupněm zabezpečení. Ale obecně používat UIN (unikátní číslo karty) jako identifikátor není bezpečné - snadná emulace a čtení i na několik metrů
Dallas - Tam je bezpečnost ještě horší než u RFID. Je to kontaktní technologie, číslo čipu je vyražené na čipu a simulovat to zvládne student střední školy
Čtečka otisků prstů - Záleží na technologii, ale obecně je to dost bezpečné. Vyhnul bych se asi optickým a teplotním senzorům. Dobré zkušenosti jsou s kapacitními a odporovými.
Z hlediska bezpečnosti se ukazuje jako nejlepší kombinace rfid (bezpečně implementované) a pinu - autorizace karta+pin
Z RFID technoligií jen namátkou:
125 kHz - čipy založené na EM4000, Indala, HID Prox atd. jsou hrozně primitivní na kopírování, odposlech atd
13.56 MHz - zde je situace lepší, základní technologie jsou Mifare Clasic, Mifare DESFire, Legic, HID iClass atd. Technologii Mifare Clasic bych se vyhnul (viz Plzeňská karta, je jednoduché kartu simulovat, kopírovat...). Ostatní technologie jsou na tom docela dobře (při správné implementaci).

Na první pohled to vypadá strašně jednoduše, ale jste ve fázi nové implementace. Jděte do něčeho rozumného (nemusí to být jako v NASA - i když o amerických přístupových kartách by se daly vyprávět krásné pohádky),  protože změna v případě napadnutí systému bude drahá.

Martin Novák:
Zase nedelejme z toho centralu CIA. Myslim, ze zajisteni jakehokoli objektu bude VZDY o kompromisu mezi cenou, bezpcnosti a existujicimi technlogiemi. Myslet si, ze nejaky hacker s hardwarem za milion bude resit prave vase dvere mezi WC a skladem je slusne receno paranoia...

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana