Jak připojit HDO k elektrokotli?

<< < (8/9) > >>

Jan Franěk:
To se jako fakt ptáte, jestli můžete do kabelu určenému na malé napětí, poslat potenciál 230V?  :-X :-X :o :o

Dost jste mne zklamal.

Povel po tom kabelu poslat můžete, ale tak že na jeho konci bude relé, kterým ten povel přenesete do elektrokotle

Pavel Horský:
Taková dlouuuuuuhá diskuse o takové pidiprkotině  :D

Správné je použití zmiňovaného relé v rozvaděči, které bude přes své silové kontakty spínat bezpotenciál v kotli.
A protože je zmiňovaný bezpotenciál s propustí N, kotli tak stačí N z HDO připojit na levou stranu svorky J13 (J3).

Patrik Dedík:
Citace: Jan Franěk  13.04.2021, 07:02

To se jako fakt ptáte, jestli můžete do kabelu určenému na malé napětí, poslat potenciál 230V?  :-X :-X :o :o

Dost jste mne zklamal.



Ospravedlnujem sa, ake za mojich 11 rokov som este ani raz nezapajal alebo neriesil HDO asi na SVK konkretne na zapade to neni nejako popularne. A kazdy pise inak a fakt tomu nechapem.
Preto by som chcel vediet co treba a ako nachystat a tak ako to ma byt.
A teda prehnat to cez rele a silový kontakt spinaci dat na svorku j3 hdo alebo to rovno pripojit do kotla?
A nevedel som ze tam bude 230V...

Pavel Horský:
Citace: Patrik Dedík  13.04.2021, 20:13


A teda prehnat to cez rele a silový kontakt spinaci dat na svorku j3 hdo ......



Asi takhle....
Stačí?

Jan Novákkkk:
Citace: Zdenek Hejčl  19.02.2011, 09:40

Dva servisní technici z Prothermu neví kam z nulou z HDO.
Oni nemají scháma zapojení kotle, ani nebyli proškoleni?  (zle)
Schéma je dostupné na NETU a normální elektrikář si s tím poradí bez problémů.
Potřebujete pouze jeden spínací bezpotencionál ový kontakt na relé, které spíná HDO a ten se připojí na svorkovnici J3. Pozice 19.
Viz rada: Václav 3
 


Zajímavé je, že v mém případě to bylo přesně obráceně. Kotel Protherm RAY 12K, připravil jsem bezpotenciálov ý kontakt ze stykače HDO a servisák z Prothermu tvrdil, že je to úplně zbytečné, že stačí řídící N přímo z HDO. Když jsem mu namítal, že jsem to připravil podle schéma Prothermu a popravdě se mi ani nelíbí dávat mu k dispozici N z HDO, když je kotel připojený za proudovým chráničem, tvrdil, že tam prý nic nepoteče, že to bude OK. Nicméně nechal to už zapojené podle schéma.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana