Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Mohu jako montážní firma dávat štítek na bytový rozvaděč?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu jako montážní firma dávat štítek na bytový rozvaděč?  (Přečteno 53487 krát)
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #54 kdy: 29.04.2006, 23:51 »

Pane Pavézko, ve své práci - živnosti se zabývám především revizemi a technickou pomocí, elektromontáže pro mne jsou jen menšinová část práce. Setkávám se proto s řadou prací od drobných živnostníků i od větších firem. Mohu srovnávat a úroveň prací je značně rozdílná, některé výtvory jsou bez úprav prostě neschopné bezpečného provozu. Divíte se? Já již né. Vy pokud revidujete převážně po své vlstní firmě, věřím, že nemáte problém (nijak nezpochybňuji vaší pečlivost a odbornost),  že rozvaděče jsou vyrobené dobře. Proto stále nechápu proč nevěnujete chvilku času i tom abyste vlastní výrobu rozvaděčů dotáhl do konce i po "papírové stránce". Opravdu to není tak velký problém, pokud se tomu chcete věnovat. Další diskuse na téma rozvaděče je opravdu zbytečná. Zákazník - laik má právo na bezpečný rozvaděč a má i právo o tom dostat příslušný "papír". Laik ví, že bezpečný výrobek musí být označen značkou shody CE, to mu stačí. Jak má u anonimních výrobků (rozvaděčů) vědět, že od takového výtvoru třeba nevyhoří?


Moje profesní krédo je "pomoct tomu kdo si mne najal" ,  on má technický problém a chce ho řešit, to je moje práce. Pláč nad špatnými zákony a předpisy však problém mému zákazníkovi nevyřeší a mne neuživí. Proto mám asi tak rozdílný pohled na věc než Vy. Zákazníci chtějí pomoct s problémy hned a né až někdo prolobuje změnu zákona. Tisíce živnostníků v našem oboru jsou denně nuceni se do zákony vymezeného rámce vejít, platí to i pro mne a moje zákazníky.


Teprve až budu mít vyděláno, budu se ve svém volném čase moct věnovat politice - tedy snahám o změny problematickýc h předpisů. Proto říkám, pokud vám některé věci tolik vadí, pokuste se o změnu na místech které jsou k tomu určené.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Brejcha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #55 kdy: 30.04.2006, 11:49 »

TO . Karvánku : Souhlasím s vámi.  Já jako RT musím vždy něco překousnout. Rozvaděče vyrábí i elektrikáři, kteří nemají na to opravnění, ale jak jsem již předeslal v mém minulém příspěvku. Záleží kde ten rozvaděč bude umístěn a pro co bude a hlavně pro koho bude sloužit ?? ČSN jsou stejné jako zákony a §. Vždy se dají obejít !!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #56 kdy: 30.04.2006, 12:36 »

Troškou do mlýna -


    Škoda, že nejsme v přímém kontaktu někde v klubu, kde se dá rychle a konstruktivně nastínit správná strategie postupu. Názory p. Milana Karvánka jsou správné a odbornost je z jeho názorů zřejmá. Když jako 3. příspěvek jsem řekl -NE - věděl jsem proč, ale nevěděl,  že osvěta je v této oblasti malá a vyvolá tolik reakcí.Diskuze nabírá na rozměrech. Jistě je plodná a přinese ovoce. Asi by to chtělo trošku shrnutí a nevím, jestli se mě to v krátkosti podaří. Začnu od konce, abych se dopracoval na začátek.


   Demokracie je vhodný prostředek k tomu, jak silná finanční skupina je schopna legálně prosadit své zájmy. U nás máme dokonce liberální demokracii a každý, kdo je na trhu se v tomto smyslu chová. Jinak, platíme li za právní stát ctěme Listinu zákl. lidských práv a svobod, ústavu, zákon, vyhlašky atd. a potom nastupuje vymahatelnost práva.


   Ne každý má přístup k předpisům platným pro rozvodná zařízení. Kdo studuje předpisy zná náročnost a záběr zejména předpisů elektrotechnic kých. Z historie:  norma o jištění, která byla podkladem pro nyní evropskou technickou normu vznikla kdysi u nás, vzpomínáte si, jak byla rozsáhlá a náročná. Vždyt měla vzpomínám snad 120 stran formátu A4.


 Problematika materiálu těla rozvaděčů, dimenzování vodičů, osazených přístrojů, tepelné účinky a zkraty, znalost celé problematiky vede ke správnému navržení rozvaděčů a jejich zkoušení buď jako kusové, anebo typové. Samozřejmě, že je to správné.  Zákazník má právo na bezpečný výrobek.


   Proto legislativa okolo výrobců rozvaděčů. Konkrétní výrobce diskutovaného bytového rozvaděče je firma jistě odborná, myslím těla rozvaděče,  neručí za správné osazení přístrojů svých, natož za osazení jednoho dalšího jističe jiných výrobců, ikdyž přikládá k výrobku nějaký štítek, kde se něco  doplňuje.  (Na okraj mohu uvést, že rozvaděče několika evropských výrobců vznikají v jednom výrobním závodě, v jedné montážní dílně v ČR jen se změní některé pracovní postupy).  Pro úplné začátečníky v branži uvádím, že nákupem plastového rozvaděče, osazení jističi a zapojení obvodů ze sebe dodavatel nesnímá odpovědnost za výrobek, ikdyž se jedná o výrobky renomovaných výrobců.  Právě sestavení dodavatelem musí být zodpovědné a upozorňuji na odpovědnost za dodané dílo v délce trvání  10 ti roků podle platné vyhlášky. Takže všichni dodavatelé si musí být této skutečnosti vědomi. 


   Jako revizní technik při výchozí revizi mohu provést takovou revizi u rozvaděče jako výchozí, splňujícím požadované náležitosti. Pokud provádím pravidelnou revizi,  zařízení posuzuji podle legislativy platné v době výstavby s potřebným upozorněním na skutečnosti, kterým předpisům zařízení nevyhovuje.


Z hlediska sankcí mohu uvést:  není žalobce, není soudce. A např. středočeši jako orgán dozoru se svého času před 5 lety vyjádřili, že budou dočasně tolerovat dozorovaná rozvodná zařízení bez štítku. Dnes orgány technické inspekce v Opavě jistě každému odpoví stejně na 1. diskuzní dotaz stejně - NE -.


   Omlouvám se, rychlost myšlenky někdy nesleduje písmo, bližší jsem schopen vysvětlit telefonickým, anebo osobním kontaktem.


Pro Ty, kteří mě chtějí kontaktovat:  +420 604 244 107 rád poradím. 


 PS: dobrá rada nad zlato


 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #57 kdy: 30.04.2006, 14:23 »

.... jsou lidé nepoučitelní, jsou lidé, kteří zřejmě neumí číst - umí pouze psát! Píší zde všíchni jak odborníci tak neodborníci.  Po tomto skoro Nerudovském problému mne napadá už jen jedno! Elektrikáři celé republiky, zmýlil jsem se ve vás. Jaryn


Každý chcete mít svoji pravdu ,  své předpisy své zákazníky, svoji ženu. To vám přeji! Ale ať chcte nebo nechcte ,máte svoje povinnosti vůči lidem-zákazníkům a ty prosím chraňte před úrazem.  Že to děláte? Ppodle příspěvků některých autorů to bohužel tak nevypadá!


Ještě než jsem se rozhodl přidat pytel do tohoto mlýna jsem šel vyzkoušet to, zde proklamované. Rozdíl v ceně od firmy vyrábějící rozvaděče a rozdíl když to vyrobím sám.


Jak dopadl pokus? Na výrobku od sebe (bez Prohlášení ,revize) jsem "vydělal "  328,-korun!!  Ve finále jsem vlastně nevydělal nic, ještě jsem zaplatil za "legalizování" a byl jsem - 272,- peněz. Pokud si teda zde někteří myslí, že vyhráli, mám za to, že opravdu umí jen ČÍST a počítat se bohužel už nenaučí. TO šetření za kažnou cenu = uštříme ať nás to stojí co to stojí má něco dosebe.  Nejhorší jsou trpaslíci a zalomení obři! Vždy mají ten svůj kompex - bohužel se nechtějí léčit a melou, melou a melou!  Taky melu a plácám leč se vždy snažím vyslechnout i druhou stranu, její názory a myšlenky. Pak, někdy podle emocí reaguji špatně. Pokud to "přestřelím " jsem schopen, jako zde málo píšících, se i za svoji blbost OMLUVIT- jiní však místo omluvy gradují až do svého vlastního bezvedomí! Pak se cítí uraženi a s nikým zde nemluví. Jak doma. Mámo, jsem rád, že jsi se vypnula. Co jsem tím chtěl říct´? Místo blbejch keců přijdte s konkrétním řešením!  Napadat a kritizovat umíme všichni ,  někteří ještě lépe! Nehldám problém kde není !  Jiní jej umí vyrábět přímo mistrně jako třeba že normy jsou nezávazné. I moje vnučky říká ,co to ten člověk píše za hlouposti. Norma je takový návod jak,ale pokud to udělám lépe a hlavně bezpečněji tak je zbytečná, to jo. Pokud to však nebude, musím někde zjistit kde jsou ta pravidla, kde je ta hranice. Mlčím! Zírám, kde to vyčetla. Usmívá se! To víš ! Škola, základ života. Stidím se ! za některé neumravněnce. Tak snad se příště setkáme ve slušnější platformě!


 


 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #58 kdy: 30.04.2006, 20:13 »

Pokud si někdo vyrobí rozvaděč a je dražší,než když jeho výrobu zadá,je vskutku zbytečné je vyrábět.Takové konání se nazývá zoufalstvím.Di vím se jen, že  při takových extra vyvinutých schopnostech, znalostech a přehledu se na takové zjištění dojde ,až na základě nějakého kontroverzního tématu po tolika létech utrpení.V takovém případě je takové zjištění, rovno  objevení Ameriky.

Pokud tady někdo hovoří o něčí hlouposti,doporučil bych mu příště se nad vlastním blábolem když už nic ,tak aspoň zamyslet .Nejste na tomto portále dozor,auditor,autor.

Vážený mravokárče ,hovoří se tady jen a pouze o rozvodnicích do převážně 25 A ,kterých se za více než 50 roků v této zemi vyrobilo snad i desetitisíce přímo při elektroinstala ci RD apod.bez jakéhokoliv štítku(viz také název téma). Pokud vám  už lecos  brání vyrábět tolikrát zmíněné rozvodnice nevyrábějte je,je zde však hodně těch ,co na rozdíl od vás  to umí . Nevidím důvod,proč by si je nesměli vyrobit,když na ně již zmíněný štítek nalepí.

Pro mě je lepší,když se něco koná v souladu s předpisy,jako když kvůli špatným předpisům se koná v nesouladu.Poku d se předpisy porušují neustále po desetiletí ,tak se musí hledat příčina proč a od toho se zde navazují témata. 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #59 kdy: 30.04.2006, 21:26 »

Panove, nepripada vam to chore ?? Nepripada vam nesmyslne narizeni, podle kteryho clovek s elektrotechnic kou kvalifikacii, zkouskami dle vyhlasky a koncesovanou zivnosti na elektroinstala ce muze sice zapojit cely barak nebo fabriku, ale nemuze vrazit par certifikovanyc h jisticu do certifikovany bedny a navzajem je propojit, ponevadz na to potrebuje dalsi papiry? Nepripada vam trochu vedle, ze elektroinstala ce je koncesovana zivost, ale elektroinstala ter nemuze udelat rozvadec a ten muze udelat nekdo s VOLNOU zivnosti a treba i bez kvalifikace, hlavne ze deklaruje "typovou zkousku"? Nepripada vam to jako trafika pro vyvolene? Vzdyt to je stejne absurdni, jako kdybychom cele auto otestovali na STK ( revize ) a pak jeste osobitne na zvlastni STK dali kontrolovat tazne zarizeni (kusova zkouska rozvadece).  

Pripada mi to jako Absurdistan. Na jedne strane jsem dost kvalifikovany a certifikovany na to abych udelal elektroinstala ci, revizak je dost kvalifikovany aby ji posoudil, ale ani jeden z nas neni dost dobry na to, aby posoudil rozvodnici, na tu musi prijit clovek s NEKONCESOVANOU zivnosti, rozvodnici udelat a sam na sebe vydat prohlaseni o shode, kusovou zkousku a CE...

Jo, a pane Karvanku. Znackou zhody CE bych se rasdeji neohanel. Posledni dobou jsem videl tolik zivotu nebezpecnych zarizeni s touto znackou, ze si ji sam pro sebe prekladam jako China Export.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #60 kdy: 30.04.2006, 22:52 »

TO: Milan Karvánek ,  čas: 28.04.2006 08:53


 


Nepodsouvejte mi věci, které jsem nikdy neřekl a nikdy bych neuvažoval tak, jak uvádíte ve Vaší odpovědi na mou adresu. Uvedl jsem pouze to, že každý výrobce je osobně odpovědný za své počínání, nic více, nic méně!


 


Občas mi připadá, že si odpovídáte na svoje myšlenky, o kterých víte jen Vy sám.


 


Pokud vám nestačí výrobní štítek, nevím, co proti tomu chcete konkrétně dělat. Chcete snad kontrolovat všechny výrobce a zjišťovat zda zkoušky provádí nebo ne? A pokud to myslíte vážně, tak vás tedy lituji, protože mi uniká smysl a oprávněnost takového počínání.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #61 kdy: 30.04.2006, 22:58 »

Prosím všechny budoucí diskutující v tomto tématu, aby mne již vynechali. Já jsem podal spolu s dalšími kolegy radu jak se má daná záležitost řešit v souladu s předpisy. Jako RT ani jnou radu než řídit se platnými předpisy dát nemohu. Pokud je zde stále část lidí, kteří chtějí jít vlastní cestou je to jejich volba. Protože jsem na své živnosti RT závislý, rozhodně nehodlám riskovat další existenci kvůli pohodlí nebo neschopnosti neoprávněných výrobců a to jakéhokoli výrobku, který podléhá zák.22/97 Sb. Nad dodržováním oprávněnosti užití značky CE bdí ČOI, máte možnost své připomínky k nebezpečným výrobkům směrovat tam. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #62 kdy: 30.04.2006, 23:38 »

Stalo se, a nekolik krat. Ale holt COI se hoji jen na nas malych a na hyper-super-mega markety si jaxi netroufa... A tak lze znacku CE nalezt treba na vanocnich svetlech, ktere bych za strizliva a pri plnem vedomi ani nevzal do ruky natoz zapajel na 220V nebo na prodluzovacce pripojene kabelem 2x0,5 s nezapojenym kolikem... CE naleznete i na zehlicim prkne se zasuvkou Schuko a dvouzilovym privodem a jak dopadne podnet na COI uz bylo tady na portalu probirano... Ale skratka vy jako revizak CE vyzadujete a tak radeji zrevidujete rozvadec zivotu nebezpecny a zdravymu rozumu odporujici, ale delany nekym kdo ma "glejt",  aby jste nahodou neriskoval s rozvadecem kvalitne poskladanym profesionalem, ale beze vsemocne znacky CE... Taky pristup... Ridit se platnymi predpisy... To je sice hezke, ale pri soucasnem bordelu v zakonech a narizenich to prakticky ani neni mozne. A co ted? Vybereme si predpisy, kterymi se budem ridit, a kterymi ne? Nebo rezignujeme na svou praci? Nebo uz konecne na plnou hubu rekneme, ze tento predpis je volovina a zasadime se o jeho zruseni ?? Jenze jak, kdyz jisti lide si prave na nem postavili zivobyti a ted ho do nekonecna obhajuji?? V nasi republice jsou desetitisice rozvadecu, ktere ac udelane bez vsemocneho glejtu a znacky CE, funguji uz XY let. Co ted s nima? Vybourat? Predelat? Zastrelit autora? Odpojit elektrinu? Nebo uz konecne pohlednout pravde do oci a rict ze cele toto blbnuti kolem rozvadecu je volovina a ze kdyz narvu predepsanym zpusobem certifikovane komponenty do certifikovene krabice a skontroluje to po mne revizak tak je to OK stejne jako je to OK v cele Evrope jen ne v nasem Absurdistanu, kde nekdo chce byt papezstejsi nez papez sam?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #63 kdy: 01.05.2006, 10:12 »

Pane M. Nováku, mluvíte mi z duše. Mám stejný názor. Je to věc každého z nás, zda bude dodržovat nesmyslné předpisy, nebo je ignorovat. Praxe a selský rozum nás nutí spíše je v případě rozvaděčú je ignorovat.
Pokud v našem konkrétním případě náš předpis nás omezuje a vůči EU znevýhodňuje naši konkurenci schopnost tak je to snad na žalobu u Evropského soudu nebo něco podobnýho. Ale nejsem právník, je to jen můj laický názor.
A pokud to nevíte, lze si nechat pod hlavičkou např. nějakého elektro spolku (např. cechu, jehož budete jako firma členem) odzkoušet a schválit výrobu rozvaděčů. Čím víc vás bude, tím to po rozpočítání přijde levněji.Platí to myslím na 4 roky, pak to musíte dávat prodloužovat.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #64 kdy: 01.05.2006, 11:39 »

Víte ono v tomto státě ,ale už i zde na Elektrice  říci nebo prosadit názor na  něco ,co může být  hlavně ku prospěchu dané věci,široké veřejnosti,to se prostě nesmí.

Ve druhé polovině devadesátých let a zvláště pak v posledních létech, vzniklo neskutečné množství různých organizací, školících středisek apod.,  které se rozhodly udělat si z megalománské normalizace  a zákonů, které jsou živené garniturou posledních dvou volebních období výnosný kšeft.Tlaky právě těchto lobistických skupin ,se na vládnoucí garnitůře ve formách finanční  a jiné podpory jejich vládnutí se zpětně dožadují změn a podpory v nových zákonech ,  sloužících následně pak jako jejich snadný zdroj příjmů.(tímto v žádném případě nemíním autory tohoto portálu, časopisu apod. věřím,že každý se zařadí tam ,kam patří).

Jak je patrné z reakcí některých kolegů RT,ktěří jsou napojeni na tuto mašinerii,lze jen těžko očekávat,že se zřeknou něčeho ,když to nějakou sumu také donese a to i přes to,že jsou mnohdy vnitřně přesvědčeni ,že je to zbytečnost. Většina z nich totiž možná už nic jiného dělat nechce,mnohdy také nemohou a jak se říká, lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše.

Myslím si,že podstatné je, zdali má rozvaděč skutečného známého výrobce,jak a z čeho je zhotoven,zda má dostatečně dotaženy všechny svorky ,má  popisy, je pro mě podstatné, než to, zda má uvedenu značku shody,kterou už za 5 roků nikdo nepřečte,když se vůbec ještě najde, štítek.Jistě nejsem sám,co při PR nemohu najít nejeden štítek ale i cokoliv jiného a jen skutečnost, jak v daném čase rozvaděč apod. vypadá, musí být pro mě dostačující k provedení revize.Kdyby tomu tak nebylo,většina objektů po návštěvě některých zde RT by byla odpojena ,  ještě štěstí ,že jim zákonodárce takovou pravomoc do rukou nevložil.Dnes ,kdy je 1A zpoplatněna 500,-Kč by tyto objekty zůstaly  i na věky odpojeny.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Moravec
*
Offline Offline




« Odpověď #65 kdy: 01.05.2006, 19:54 »

To Pavézka, Sedlmajer a ostatní.
Považuji vás za odborníky a chápu vaše pohnutky.
Ovšem po přečtení příspěvku
p. Beláně a pana Mrvy. .
Nechápu váš silný odpor proti p. Karvánkovi.
Ale již zde někdo, (nechci už hledat kdo) uvedl.
Chymu. napěz. hlho kopni .
Jde to doufám rozšifrovat. .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #66 kdy: 02.05.2006, 23:57 »

To: Moravec
Doufám ,že ten odpor nemyslíte proti osobě p.Karvánka. Úsměv

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #67 kdy: 03.05.2006, 18:44 »

Navazuji na nápad pana Sedlmayera s tím, že to už tady bylo. Firma Hensel před cca 12 roky vyráběla takovéto malé rozvodnice a dávala k tomu osvědčení. Každý si doplnil potřebné přístroje sám. Po zásahu pracovníka ITI (nechci pana Třísku jmenovat) bylo toto zrušeno. Tudy asi cesta nevede.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #68 kdy: 04.05.2006, 09:23 »

Nápad pana Sedlmayera fungoval cca 12 roků nazad, kdy firma Hensel v Roudnici toto provozovala. Potom zakročil nejmenovaný pracovník ITI (pan Tříska) a vše skončilo.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Pípal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #69 kdy: 22.07.2006, 18:56 »

Jestli jsem to spravne pochopil, tak po pridani noveho moduloveho pristroje do rozvodnice, musi rozvodnice znovu projit zkouskou?

Muze nekdo napsat co se vsechno zkousi pri kusove zkousce rozvadece nebo rozvodnice. Zatim jsem zaznamenal pouze zkousku izolacniho stavu, napetim 2.5kV.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #70 kdy: 22.07.2006, 21:34 »

To: Pípal
Špatně jste to pochopil.
Přidáni jednoho prvku do rozvaděče schváleného typu, nezavdává příčinu pro novou kusovou zkoušku.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #71 kdy: 23.07.2006, 01:05 »

To:Bernard
Třeba tam už nejmenovaný pan (Tříska) nepracuje :grin:

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde je v normě uveden požadavek na umisťování štítků ?
 Kde má byť správne umiestnený výrobný štítok a ako musí byť prichytený?
 Je absence výr.štítku na rozvad. důvod k negativnímu závěru výchozí rev.zprávy?
 Jaky štítek má mit motor 500V 60Hz?
 Je výrobní štítek koupené a sestavené rozvodnice ze supermarketu platný?
 Je nutné vlastnit certifikaci na vylepování výrobních štítků rozvaděčů?
 Bude svítidlo funkční na 230V, když má na štítku 250V?
 Štítek suchého transformátoru obsahuje mimo jiné i třídu prostředí. Co představuje označení třída E1
 Štítek suchého transformátoru obsahuje mimo jiné i klimatickou třídu. Co představuje označení třída
 Co představuje označení na štítku transformátoru Y/D?
 Proč jsou na štítku motoru dvoje hodnoty?
 Co znamenají hodnoty značení na štítku rozvaděče?
 Jak má vypadat tabulka "Jen pro odbornou osobu"?
 Jak obnovit výrobní štítek na spotřebiči?
 Jaký údaj příkonu napsat na štítek stroje?
 Ako pri vyrobe rozvadzaca urcit InA?
 Jak získat pro svůj rozvaděč jednoúčelového stroje výrobní štítek?
 Co vše musím splňovat jako výrobce svítidel?
 Jak rozumět kolonce topení na štítku myčky nádobí?
 Čím tvoříte výrobní štítky v souladu s ČSN 61439-1 ed.2 čl.10.2.7?
 -
 Jak zlegalizovat rozvaděč bez výrobního štítku?
 Jaká mnou vyvíjená zařízení musí splňovat normu ČSN EN 61010-1?
 Co přesně je stanovený výrobek?
 Potřebuje prázdný elektroměrový rozvaděč výrobní štítek?
 Jakým způsobem řešíte úpravy ER rozvaděčů pro FVE a dáváte své štítky?
 Jaké způsoby používáte při výrobě výrobního štítku k domovnímu rozvaděči?
 Lze u nás použít výrobek, který má na výrobním štítku údaj 220/380V AC?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.089 sekund, 22 dotazů.