Jak řešíte CENTRAL a TOTAL STOP ?

<< < (14/14)

Radim Blaťák:
Citace: Jan Hlavatý.  01.01.2016, 16:20

ČSN 33 2130 od edice 3 požaduje používat plný průřez PEN ...


Co přesně myslíte s tím PEN?

Citace: Jan Hlavatý.  01.01.2016, 16:20

Proč ne? Podpěťová je na tuto aplikaci nesmysl.


Už jsem se bohužel setkal s hasičem, který měl proti tomu hrozných připomínek. Ono je totiž pravda, že při výpadku ,  nebo poškození trasy k tlačítku nelze vyxpínač vyhodit a pak při případném znovunahození sítě bude stavba pod napětím. Je to už ale takový trošku extrém.

J Lhava:
Citace: Radim Blaťák  01.01.2016, 18:05

Co přesně myslíte s tím PEN?
Čemu není rozumět na pojmu "plný průřez"?

ČSN 33 2130 ed. 3, příloha C
Citace

C.2 Průřez nulového vodiče, pokud je použit, musí odpovídat průřezu vodičů vedení (fázových vodičů) ...
Taky viz Tabulka C.1

Radim Blaťák:
Citace: Jan Hlavatý.  01.01.2016, 18:50

Čemu není rozumět na pojmu "plný průřez"?

ČSN 33 2130 ed. 3, příloha CTaky viz Tabulka C.1


Jj, pravda, jen mi přesně nedošlo v jaké souvislosti to píšete, protože jsme řešili CENTRAL STOP. Výřez je z výkresu ze začátku roku 2015, kdy jsem ještě ed.3 moc načtenou neměl. Asi je tam opravdu lepší dát hned stejný průřez, než přemýšlet nad tím, zda musím dodržet ustanovení článku C.2.

Honza Veselý:
Když, pozadavek na central stop, total stop, je nutno brát v kontextu.
U velkych objektu, hotelu,fabriky se predpoklada, z tam je kvalifikovana obsluha.
....
Sprinklery,pojedou samy a vyrazi vse zbytecne. Zbyvaji roztahovaci unikove dvere,ty na pero otevrou, ty co ne se otvíraji tlakem ven do bezpecneho prostoru. Vytahy sjedou do evakulacniho podlazi. Požární klapky spadnou. Nouzaky sviti na vlastni baterky,nebo na luminiscenci.
Podstata moji myšlenky je, neřešme na foru vjeci, na které  nemáme. Asi bychom mĕli tuchat,že nĕco takového existuje, Dobrá věc, že vime že to existuju, ale na dojivost našich krav totok mema vliv.





Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana