Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Může se konvice prodávat bez vypínače?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může se konvice prodávat bez vypínače?  (Přečteno 3126 krát)
Tomáš Valový
« kdy: 15.01.2011, 22:53 »

Podobný dotaz zde již byl, ale odpověď na něj ne:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,9102.0.html

Tedy, je dle českých norem povoleno prodávat rychlovarnou konvici bez vypínače (automatického či manuálního)?

Vysvětlení - jednu takovou jsem narychlo koupil a chtěl bych ji vrátit, protože se mi její používání zdá nebezpečné...
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 18.01.2011, 07:51 »

Tedy, je dle českých norem povoleno prodávat rychlovarnou konvici bez vypínače (automatického či manuálního)?
Obecně - podle "českých norem" je jednou z možností za jistých okolností "vypínat" spotřebič vytažením síťové vidlice.
Z funkčního hlediska musí být u elektrické rychlovarně konvice nějak zajištěno, že se spotřebič vypne při dosažení bodu varu, jinak se voda vyvaří, spotřebič přehřeje, poškodí se nebo zapálí něco v blízkém okolí,...

Museli bychom zapátrat po výrobkové normě.
Pokud existuje, mohlo by se tam najít co musí nebo nemusí být součástí elektrické rychlovarné konvice, jak musí být řešeno provozní a jak poruchové odpojení napájení.
Možná by to mohlo být v ČSN EN 60335-2-15, ed.2

Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Tomáš Valový
« Odpověď #2 kdy: 24.01.2011, 09:31 »

Díky za odpověď.

Já jen upřesním že se jedná o cestovní konvici Unold 8210 / 8218. Nedoporučuji kupovat.

Má jen "ochranu proti chodu naprázdno". Sama tedy vypne až po té, co všechnu vodu vyvaří.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 24.01.2011, 09:42 »

Já bych tak přísný nebyl. Asi každý znás si pamatuje spirálku, která se šoupla do hrnku s vodou a do zásuvky. Žádný bimetal, žádný vypínač. Neznám nikoho, kdo by vyhořel.

V poslední době je tendence vyrábět zařízení maximálně blbuvzdorné. Lidi si pak zvyknou, že to za ně bude přemýšlet. Důsledky v případě selhání bezpečnostních udělátek (nebo jejich absence) si domyslete sami.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 24.01.2011, 09:54 »

Tu cestovní konvici mám také doma.....je to bez vypínače!...Výrobce nějaká CHINA.. zle
Kdysi to nějaký podomní /černý spoluobčan/ prodal rodičům!Za výhodnou cenu...Zapomín ají často vypnout i vypínač osvětlení, ne tak konvici...Pro důchodce je to přímo hazart!...Je výhoda že má malou spirálu cca 500W.

Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.