Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  U které organizace mohu reklamovat elektroinstalaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: U které organizace mohu reklamovat elektroinstalaci?  (Přečteno 43523 krát)
tatahub
« Odpověď #18 kdy: 13.11.2010, 20:14 »

Na vypínače tento požadavek nebyl,jsou použity WAGO ,  byl pouze na zásuvkové okruhy u nichž pokud to jde (šroubové zásuvky) to takto dělám vždy zcela automaticky (ano je to piplačka a je třeba  předem dohodnout se zákazníkem s ohledem na cenu.
Na tento požadavek byla také montážní fa. předem upozorněna nad rámec informace poskytnuté v projektu,přičemž také navýšila cenu (jedná se o 17ks zásuvek,cena byla navýšena cca o 2000kč,osobně bych tyto peníze navíc investoval do věci od které chci aby mě sloužila až do konce života - míněno mého,když si dělám uzemnění "pro sebe" taky ho udělám z nerezu abych to měl na věky).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Přibyl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 13.11.2010, 20:40 »

Me osobne je jedno co je v tom projektu, ja mam na to svuj nazor, ale zajimala by me jeste odpoved ohledne tech machru elektrikarich ,  takto provedenych instalacich a bezpecnosti snad dle normy. Osobne jsem to videl vijmecne u hodne starych instalaci provedenych jednotlivymy vodici v husich krcich s nepruchozima zasuvkama, v 90 procentech to resili rozbocnyma krabicema. A toho blazna bych chtel videt Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 13.11.2010, 20:44 »

Na tento požadavek byla také montážní fa. předem upozorněna nad rámec informace poskytnuté v projektu,přičemž také navýšila cenu (jedná se o 17ks zásuvek,cena byla navýšena cca o 2000kč,osobně bych tyto peníze navíc investoval do věci od které chci aby mě sloužila až do konce života - míněno mého,když si dělám uzemnění "pro sebe" taky ho udělám z nerezu abych to měl na věky).

Zvláštní původně jste uvedl "Požadavek na celistvost vodičů byl uveden i v projektu,  takže ani revizák to pořádně nezkontroloval a do revize uvedl „odpovídá projektu“." Nepřerušit obvod je sice dobré ale zrovna v tomto případě to asi bude zbytečné. Jsou případy kdy je to dobré, třeba když máte 120 zářivkových svítidel v řadě ale v případě 17ti zásuvek?

Takže pokud to byla zvláštní dohoda nad rámec projektu tak RT správně uvedl že odpovídá projektu, takže on to vlastně asi zkontroloval pořádně a do dohody bokem mezi investorem a dodavatelem mu vlastně nic není. Pokud ten požadavek investor nemá písemnou formou tak si myslím že by měl zaplatit jinak bude mít problém.
Občas se taky snažím prosadit nějaký krajní názor ale dávám si bacha aby to nebylo v reálném provozu ale na fóru jako je třeba toto, vždy pouze teoreticky aby se dalo podiskutovat a zjistit co si o problému myslí jiní a třeba si i opravit vlastní názor. Jak do toho zatáhnete peníze tak končí plodná diskuze.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 13.11.2010, 22:15 »

Tak teď mám dilema co je menší "zlo"

Když střihnu vodič a dám pod každý šroub jeden konec, je to špatně?

A když jen oholím izolaci a udělám očko, to taky není ideální stav, protože není využita "samosvorná funkce" šroubu.

Nebo mám vodič oholit, "přeložit" (ostře ohnout) a dát pod šroub jen z jedné strany? Jenže to by nebyly dost "dobře" připojeny pod šroub obě části vodiče, před i za ohybem.

Pořád se mám co učit...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
tatahub
« Odpověď #22 kdy: 13.11.2010, 22:55 »

TO Schwarz
pokud uděláte oko,je třeba použít přesnou podložku a pružící prvek spolu s okousek delším šroubem
pokud  zapojuji průběžný vodič pod hlavu jednostraně,tak ho ostře nepřehýbám, nýbrž postupuji stejně jako by se jednalo o ustřežený vodič s tím,že "jeho pokračování" pouze odehnu od svorky
pokud je zásuvka vybavena pro kontakty dvěma šroubky dávám vodič bez přerušení přes oba
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 13.11.2010, 23:34 »

A když jen oholím izolaci a udělám očko, to taky není ideální stav, protože není využita "samosvorná funkce" šroubu.

Samosvorná funkce šroubu je důležitá u Al vodičů.
U měděných vodičů vydrží normální očko mnoho desetiletí bez problémů. Ale pokud byste přece jen chtěl samosvornit - všechno jde, když se chce. Jen malé dítě se musí nosit  Smích
(ukázka provedení s Cu 2,5 mm2 - ten PE se tam u této zásuvky vejde, byť to vypadá šíleně)


* contwire1.jpg (148.45 KB, 600x800 - prohlédnuto 689 krát.)

* contwire2.jpg (151.75 KB, 600x800 - prohlédnuto 556 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
František Sichinger
*
Offline Offline



Jsou věci mezi fází a nulou


« Odpověď #24 kdy: 13.11.2010, 23:39 »

Tak to tu tak čtu a připadá mi to že vychcanost investora je podporavaná nějakým přemoudřelím chytrolínem. Pro tatahubu - zásuvka je schálená bez podložek a pružích prvků. Chtěl bych vidět někoho jak připojuje průběžně bez přerušení  vodiče 2.5mm2 zásuvku přes oba šroubky a ještě s podložkou a pérovkopu. Přijedu se podívat. A jak by se v poraxi tahala instalace??Už vidím jak elektrikář běhá s klubkem kabelu po stavbě. A co když klasický 100m klubko bude krátký na 10 zásuvek? Pak by se chodilo na stavby s bubnama!! zed to cumim piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromotáže, alarmy, kamery, ovládání GSM, servis plyn kotlů, MaR pro všechny typy vytápění, tepelná čerpadla, kompenzace jalového výkonu, převíjení elektromotorů, RT E2A
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 14.11.2010, 08:56 »

(ukázka provedení s Cu 2,5 mm2 - ten PE se tam u této zásuvky vejde, byť to vypadá šíleně)

A vyrobit to ze smyčky kabelu který kouká z krabičky cca 20 cm nad podlahou, nepoškodit izolaci ani vodič a ještě se nesnažit svorky zásuvky vyvrátit sice jde ale to už není Elektrikařina ale Gynekologie. Po poškození zásuvky člověk také riskuje prokletí dalším elektrikářem který zásuvku musí po pár letech vyměnit.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #26 kdy: 14.11.2010, 11:17 »

To : tatahub

No a co takové zásuvky, kde nejde šroubek s příložnou podložkou úplně rozebrat ?
Takovou zásuvku prostě nejde zapojit vaším způsobem  zed

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Aleš Hrabal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 14.11.2010, 11:36 »

Pro tatahub:
Prosím mohl by jste přesně popsat jak takovou elektroinstala ci provádíte. Myslím všechny technologické postupy. "Přijdu na stavbu a udělám to,to,to.... a namontuji kryt zásuvky." Děkuji, připádá mi tohle všechno jako pořádný úlet. Co se týká bezpečnosti a spolehlivosti, proč vymýšlíte tak komplikované technologie a radši nevěnuje svou energii do způsobů práce z první poloviny minulého století, kdy se používala metoda odbočných krabic pro každou zásuvku? Popřípadě doplněného o další možnost nedávno diskutovaného obousměrného napájení obvodu.
    Sice plný dům kabelů, ale naprostá spolehlivost.. . Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 14.11.2010, 11:55 »

A což teprve bezšroubové svorky v zásuvkách?     pomoc   dabel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
tatahub
« Odpověď #29 kdy: 14.11.2010, 12:28 »

No vidíte,mne ani nikdy nenapadlo při šroubové zásuvce vodiče střihnout,takto mne to naučili a takto to dělám,jedna průběžná zásuvka mne trvá zapojit odhaduji hodinu za využití pomůcek vyrobených z tvrdé gumy abych nepoškodil izolaci vodiče při jeho tvarování.
Děkuji všem za jejich názory k danému
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 14.11.2010, 12:37 »

No vidíte,mne ani nikdy nenapadlo při šroubové zásuvce vodiče střihnout,takto mne to naučili a takto to dělám,jedna průběžná zásuvka mne trvá zapojit odhaduji hodinu za využití pomůcek vyrobených z tvrdé gumy abych nepoškodil izolaci vodiče při jeho tvarování.
Děkuji všem za jejich názory k danému

Aha, tak to se taky k něčemu přiznám. Věřím že kluky nosí čáp, holky vrána a dárky pod stromeček Ježíšek. Tak a je to venku.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #31 kdy: 14.11.2010, 12:42 »

No vidíte,mne ani nikdy nenapadlo při šroubové zásuvce vodiče střihnout,takto mne to naučili a takto to dělám,jedna průběžná zásuvka mne trvá zapojit odhaduji hodinu za využití pomůcek vyrobených z tvrdé gumy abych nepoškodil izolaci vodiče při jeho tvarování.
Děkuji všem za jejich názory k danému
No, to si děláte legraci, ne? Za to vás někdo platí? Tak u toho bych chtěl být.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Vladimír Přibyl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 14.11.2010, 12:45 »

To bych chtel videt toho vola co vas to ucil i vasi praci ,  klidne si udelam volno to musi stat za to, ja mam pocit ze se tu nekdo po vecerech nudi a drazdi kobru bosou nohou. Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 14.11.2010, 13:01 »

No vidíte,mne ani nikdy nenapadlo při šroubové zásuvce vodiče střihnout,takto mne to naučili a takto to dělám,jedna průběžná zásuvka mne trvá zapojit odhaduji hodinu za využití pomůcek vyrobených z tvrdé gumy abych nepoškodil izolaci vodiče při jeho tvarování.
Děkuji všem za jejich názory k danému

Toto je provokatér.
Anonymní neověřený účet dokáže tvrdit cokoliv. To je zde již známá pravda.

P.S. Asi vás taky někdo naučil nedělat mezery za tečkami a čárkami, že? Přidáváte mi práci.
 podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Pentoda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 14.11.2010, 14:15 »

Toto je provokatér.
 podivej

tatahub asi požil lisohlávku a všechno se mu plete. Provokace je to od samého začátku. Hlavně když nás přesvědčuje jak se to má dělat a elektriku si nechá udělat !
V soustavě NT- C se pen vodič připojoval na kolík a pravou zdířku zásuvky bez přerušení. S chráničem NT- C - S je to o něčem jiném. Díky zvýšené bezpečnosti.
Na závěr doporučuji tazateli „tatahub“ reklamovat, reklamovat a případně se soudit !
On se důvod najde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
tatahub
« Odpověď #35 kdy: 14.11.2010, 15:22 »

TO Pentoda
Lysohlávky mě moc nechutnají
Instalace není moje ,  jen jsem se náhodou o tomto dozvěděl
Že je způsob bez přerušení časově náročný jsem již psal
Že způsob bez přerušení není na uživení ,  pokud to investor nezaplatí s tím také souhlasím
Že jsou dle norem možné oba způsoby souhlasím s tím, že způsob bez přerušení je prostě lepší (předpokládám ,  že s pravidlem "co nejméně spojů budou všichni kritici souhlasit)
Původně zněl dotaz takto:
pokud je na přání investora v projektu uvedeno "bez přerušení vodičů" ,  přičemž tento požadavek byl dále ještě připomenut a dohodnut mailem ,  montážní fa. s tímto souhlasila a navýšila původní cenu za "piplačku" a výsledek je nyní ,  že dráty jsou přerušený ,  není to asi v pořádku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Koho z vás zajímá sjednocování elektrikářů?
 Jaká může být kvalita revize, při které si revizní technik nevšimne závady?
 Je blikání světel při spínání motoru 5kW zapříčiněno špatným uzemněním?
 Jaká je kvalita a úroveň výrobků a výrobců elektromateriálu na našem trhu?
 Kam to naše řemeslo spěje, keď kvalita práce nieje na programe dňa?
 Lze za 190Kč/hod ještě pracovat jako živnostník?
 Jsme jako elektrotechnici schopni vyvést elektrotechniku z chaosu?
 Co říct na profesionální bastlíře rekonstrukcí jader?
 Je to u nás s kvalitou bytové výstavby tak špatné?
 Kdo zodpovídá za provedení elektroinstalace?
 Už jste někdy nárokovali náklady spojené s vyřízením reklamace?
 Máte také ISO a platné certifikáty na vaše výrobky ?
 Jak může montážník-flákač zaškodit?
 Jaké máte zkušenosti při reklamacích u různých výrobců?
 Kdo nese zodpovědnost za chybu v nové elektroinstalaci ?
 Som náročný zákazník, alebo normy benevolentné, či dotyčný elektrikár prasa?
 Jste rádi, že je Made in Czechoslovakia zpět?
 Máte zavedenu mezioperační kontrolu řízení jakosti?
 Jakou zvolit ochranu při kolísání napětí v síti?
 Má dodavatel elektřiny odpovědnost výpadku za elektroměrem?
 Víte, kdo odpovídá za stavbu a jak vypadá typicky česká geneze stavby?
 Nemáte u svých zakázek problém se žloutnutím plastů u různých přístrojů?
 Jaké máte pro a proti Aliexpressu?
 Aké máte skúsenosti s firmou Vybo Electric predávajúcou elektromotory?
 Jak má spotřebitel poznat, že si najal atrapu místo elektrikáře?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 23 dotazů.