Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Revizní technik a kulaté razítko ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Revizní technik a kulaté razítko ?  (Přečteno 10166 krát)
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 09.03.2005, 07:27 »

Dovoluji si zaslat dotaz na téma kulaté razítko a revizní technik. Provádím revize od roku 1977. Tuším v roce 1981 došlo ke změně evidenčních čísel a co se pamatuji, tak na IBP Praha byli dost nerudní a razítka nám zabavili. Potom se ujalo tvrzení, že kulaté razítko může být, ale do průměru 3 cm. Teď jsem absolvoval školení a přezkoušení, kde nám nikdo s jistotou neporadil. Když dám revizi ke kolaudaci,stavební úřad ji bez kulatého razítka nevezme.


Bohužel a opakuji bohužel jsme národ razítek a pouze s podpisem mi revizi nikdo nevezme. Je mi jasné, že stačí pouze podpis, ale vysvětlujte to ostatním orgánům, které nezajímá text revize, ale právě ta přední strana s razítkem. Po letošním přezkoušení jsem dostal nové číslo a nechal si vyrobit razítko kulaté. Nevím zda riskuji nějaký postih. Na razítku není žádný znak, pouze jméno adresa a ev. číslo. Děkuji za diskuzi.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vilém Gracias
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 09.03.2005, 07:44 »

S kulatým razítkem neporadím. Ovšem je pravdou, že razítko někteří trubci stále požadují. Domnívám se, že na dokladě musí být uvedeno číslo revizního technika (pro administrativn í dohledání) a váš podpis! Razítka se používají pouze pro pohodlnější přenos informace o dotyčném technikovi.


Otisk razítka dnes, v době kopírování snad všeho, nemá žádnou vypovídací schopnost! Pokud listina všechny údaje již obsahuje, podepište jej svým vlastoručním nebo elektronickým podpisem a dál to není váš problém! Pokud se přes to najde, kdo bude požadovat razítko, pravděpodobně bude potřepovat (jak říká kolega) upgrade mozku!


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Hejduk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 09.03.2005, 07:46 »

Dělám revize od r.1972 ,  zažil jsem totéž co Vy a setkávám se s naprosto stejným přístupem. Proto jsem si dal vyrobit razítko kulatého tvaru, které je možná díky neznalosti někoho vnímáno možná jako " kulaté razítko ",  ale to není můj problém. Stejně tak červená barva mého razítka. Pokud by moje razítko kulatého tvaru asi obsahovalo ve středové části něco, co by mohlo být zaměňováno se státním znakem " kulatých razítek " ,  mohl by asi vzniknout problém. Podle mého názoru je razítko kulatého, oválného, nebo hranatého tvaru věcí revizního technika, hlavní je uvedené jméno a evid.číslo v záhlaví revizní zprávy a podpis.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavol Papco
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 09.03.2005, 08:01 »

Na Slovensku platí Vyhláška č. 718/2002 a v §12 je uvedené:
(3) O vykonanej odbornej prehliadke alebo o odbornej
skúške odborne spôsobilá osoba vyhotovuje písomný
záznam, ktorý obsahuje
a) jej meno, priezvisko, podpis, číslo osvedčenia a odtlačok pečiatky,...

Preto musíme pečiatkovať. Pre pokoj duší pečiatky guľaté a červené – požiadavky odberateľov.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 09.03.2005, 10:58 »

TO: Papco,
můžete upřesnit název Vyhlášky č.718/2002. Asi bude nějaká i v ČR . Zatím o ní nevím.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jaroslav Hasala
« Odpověď #5 kdy: 09.03.2005, 11:26 »

Revize provádím od roku 1994. Na požadavek "kulateho razítka" jsem narazil už mnohokrát. Sice to nemá žádnou legislativní  váhu, ale někteří zákaznící vyloženě požadují revizi s "kulatým razítkem". Razítko je normalizované, má průměr 3,5 cm. Ve středu je jméno a číslo osvědčení, po obvodu nápis "revizní technik elektrických zařízení do 1000V (nebo bez omezení) a hromosvodů".
Co jsem si tak všiml, většina kolegů RT má stejné razítko a nikdo proti tomu zatím nic neměl.
Osobně mám dvě razítka, jedno kulaté "revizní technik",  druhé hranaté, na kterém je název firmy, adresa, IČ,  telefon atd. Na revizních zprávách mám tedy dvě razítka, jako revizní technik a jako firma. Na jednom razítku by to všechno stejně bylo asi nečitelné.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavol Papco
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.03.2005, 12:10 »

718
V Y H L Á Š K A
Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
z 20. novembra 2002
na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci
a bezpečnosti technických zariadení

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 09.03.2005, 13:09 »

To Beláň: v.718/2002 je ekvivalent vyhl. č.50/1978 Sb. Možnosť bezplatne stiahnuť na www.zbierka.sk

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 09.03.2005, 13:24 »

Se zájmem pozoruji tuto diskuzi a nestačím se divit. Nejsem revizní technik, tak neznám ty "čáry". Ale u revizní zprávy opravdu musí být otisk razítka? Pak mě tedy zajímá, který dokument popisuje ono razítko. Na poště také chtějí razítko, pro ten účel používám jedno staré, již neplatné, které jsem našel na půdě. Vezmu psaní a dál již nikdo nepátrá. Už se vám prosím kolegové někomu stalo, že by někdo vaši revizní zprávu bez razítka pouze s podpisem zpochybnil?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 09.03.2005, 13:40 »

To Minařík :
Jinak bych tuto diskuzi neotevřel.Tedy nechci se chvástat,ale revizních zpráv jsem za ta léta napsal dost a opravdu se často stává,že revizi bez razítka prostě nevezmou.Můžet e tvrdit,že je důležitý podpis,razítko si může udělat či napodobit každý.Jak jsem předeslal,jsme národ razítek a když úřad nebo zákazník razítko požaduje,těžko se argumentuje,když se revizemi živíte.Ale původní dotaz zněl kulaté či jiné razítko ? Jestli se nedopouštím tvarem razítka nějaké újmy ve svůj neprospěch.Děk uji za diskuzi.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Špelec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 09.03.2005, 14:09 »

To: Mirek Karel Tak to jste si odpověděl sám! Razítko vyžadují především odběratelé, lační po otisku razítka. Tak jim ho dejte, doporučuji přidat k běžným údajům o živnosti navíc vavřínové listy obtočené kolem byť hranatého rámečku. Škoda, že se můj spolužák přiženil do Států, jeho razítko bylo sice hranaté, ale opravdu zapůsobilo.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 09.03.2005, 19:07 »

To bude asi pozůstatek z dob nedávných.V bývalém Sovětském svazu měli razítka trojúhelníková .Byl to asi kompromis mezi kulatým a hranatým.Neber te to,prosím,jako návod.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 09.03.2005, 19:23 »

Trochu mi to připomíná OSVČ, která jako fyzická - ne právnická - osoba razítko mít nemusí a stačí podpis / třeba na faktuře /,  ale je téměř všude vyžadováno. Ale to jsem trochu odbočil od tématu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ferst
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 09.03.2005, 23:09 »

Od roku 1976 a následně i od 1983 jsem používal vždy jen hranaté razítko a to bez rámečku. Jméno, reviznítechnik elektro a hromosvodů a číslo. Nejčastěji totiž po razítku toužil stavební úřad při kolaudacích. Co mi bylo platné, že revizní zpráva obsahující všechny ostatní náležitosti, má právní platnost i bez razítka, kolaudátoři se pořád oháněli nějakým jejich předpisem, že bez razítka to pro ně není doklad. I kdyby podpis byl ještě mokrý.
Tak jsem jim tu radost udělal. Nakrmený a spokojený úřední šiml kolem sebe tolik nekope.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Klinský
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 12.03.2005, 18:13 »

Kdysi jsem kulaté razítko měl také, ale od roku 1991, kdy jsem začal s vlastní firmou, používám razítko obdélníkové, kde mám uvedeno jméno firmy, činnost, adresu, IČO, DIČ. Prováděl jsem montáže a tím  i výchozí revize po celých Čechách. Kolaudace vždy proběhla bez problémů. Někteří zákaznící též chtěli kulaté razítko mít na revizní zprávě, ale vždy se mi je podařilo přesvědčit, že není třeba. Na každou revizi používám výše uvedené razítko a nikdy se nevyskytl problém, že by revizní zprávu někdo odmítl jen kvůli tomu, že neměla kulaté razítko.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize E2/B, montáže
www.klinsky-elektro.cz
www.jardak.cz - moje fotky, ale ne s tematikou elektro
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #15 kdy: 14.03.2005, 15:50 »

Jen pro zajímavost.
Vzpomínám si, že na zkušebně ČKD jsme na počátku 70. let měli rovněž trojúhelníková razítka s nápisem "zkušební technik č. XXX". Nikdo mi ale nedokázal vysvětlit, proč jsou ta razítka trojúhelníková . Sytsém kulatých, trojúhelníkový ch a jiných razítek byl definován asi v někdy 50. letech.
PS. Na montáži v bývalém Sovětském Svazu byl s námi i jeden revizní technik. Když ukázal, že má kulaté razítko, začali ho Rusové zdravit smeknutím ušanky. Tím vlastnictvím kulatého razítka se stal v jejich očích polobohem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kučera
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 30.04.2005, 07:52 »

Jednou jsem dokonce dostal e-mail s tím že moje, ač kulaté razítko (je to skutečně úlitba zdeúředním byrokratům) jest barvy černé a současně jsem se z důvodu okamžitého nedostatku jiné propisky podepsal černě. Ti mi bylo také vytknuto. Doporučuji všem, kteří jsou takto buzerováni, aby dotyčného úředního šimla požádali buď o přesné označení právního předpisu, o který se opírají, nebo o závazné prohlášení, že oni to tak požadují jako svou soukromou iniciativu. Většinou ustoupí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 22 dotazů.