Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaký je plat revizního technika ve firmě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký je plat revizního technika ve firmě?  (Přečteno 39994 krát)
Josef Hubáček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 13.07.2005, 07:30 »

To: Kuda
Poslední zoufalý pokus jak přijít k penězům mimo pracovní dobu. Nabídka nemůže být od OSVČ. Taky nevím, jak BD donutí nájemníky k revizi instalace v bytě.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #19 kdy: 13.07.2005, 11:05 »

To Kuda:
I mě se zdá tato nabídka podhodnocená, hlavně díky tomu dotahování spojů.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #20 kdy: 13.07.2005, 21:36 »

Po pozorném přečtení se podle mne nabídka týká pouze údržby a kontroly, kterou poskytovatel zavádějícím způsoben nazval "revize = kontrola a údržba". Nikde v nabídce není uvedeno provedení revize podle ČSN ani vystavení revizní zprávy. Jen jakýsi protokol se soupisem závad. Jakých?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
F. Kuda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 14.07.2005, 09:55 »

No jistě. Já jen mohu doufat, že až mě někdo osloví kvůli revizi a já mu řeknu např. 1400,- (jak tady padlo),  tak že si dotyčný nezačne klepat na čelo a vykřikovat o zlodějích a dobrých mravech (na mou adresu samozřejmě).
A ZAJIŠTĚNÝ (mě známý) pan "kolega" má bokovku. Už si ho představuju jak za 250,- prolézá po kolenou se šroubovákem byt 1:4 (nebo 3 najednou),  vč. zamaštěných kuch.linek a zrezivělých stoupaček a v noci to z přístroje za 60.000,- přetahuje do počítače (20.000 + 15.000 SW). A je v tom i ježdění po městě.
Nejhorší je, že se ho nemůžu zeptat, o co mu jde, neb se obávám, že tváří v tvář by se mne zmocnil amok.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Nalezinek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 15.07.2005, 07:29 »

Jsem zaměstnanec soukr. firmy a plat mám 14000 záklat a 5000 pohyblovou část.Mimo to mám měřící vybavení Profitest zo 65000,zkoušky,normy,......Jsem celkem v klidu.Součastn ě mám svůj živnosták a pracuji odpoledne.Ceny bytu dělám podle "obličeje"1+1 1000Kč,3+1 1500Kč-2000Kč,přihl.pro ČEZ 350-500Kč.Myslím že jsou solidní.Mám rozp.program BUILD power-firební a za ceny v něm děláme pro firmy a města.Normální osoby by to asi nezaplatili.
Nezapomente že jsou to taky jenom lidi!!!Kdo zvás si doma na bytě dělá revizi!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Baborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 17.07.2005, 18:15 »

Chápu vaše názory a rozhořčení nad situací, která revizním technikům "nepřeje".
Jsem názoru, že revizní činnost je služba, jako každá jiná spojená s uměním obchodovat. Každý, kdo poskytuje služby nebo něco vyrobí, si může účtovat jakoukoli cenu. A bohatí rádi dobře platí; dodává to zboží či službě vyšší hodnotu. Jen je nutné je přesvědčit, že za dobrou službu zaplatí dobrou cenu. Myslím, že do značné míry výši odměny ovlivní kvalita a kvantita poskytovaných služeb a styl, kterým jsou poskytovány.
Mám s tím osobní zkušenost. Nejednou se mi stalo, že při sjednávání zakázky poptávajícímu nebylo zcela jasné, co vlastně může požadovat při objednání revize. Byl pak mile překvapen, když naše nabídka obsahovala komplexní služby spojené s provedením revize. Cena pak mnohdy ani nerozhoduje. Stejnou zkušenost jsem získal i při přípravě revizních techniků k přezkoušení pracovníky ITI. Cena našeho kurzu byla stanovena dle režijních nákladů (nijak tedy závratná, jen aby se to rentovalo) a k tomu nabízíme další služby. Například prodej tech. literatury; ČSN; vysvětlení technik umění snadno se učit; komunikovat; obchodovat; provádět revize a vypomůžeme s uvedením do praxe. Každý absolvent našeho kurzu si může objednat odborný doprovod při praktickém provádění revizí na jeho pracovišti.
Spokojenost našich zákazníků potvrzuje kvalitu našich služeb.
Pro ty, co si stále stěžují, že to nejde,
zde je úsměvná ukázka ze života jednoho úspěšného obchodníka:

Veliký, obrovský mnohopodlažní supermarket v USA, ve kterém dostanete všechno.
Šéf přijímá nového prodavače, s tím, že jej vezme na zkušební dobu, aby viděl, jak se osvědčí.
Po zavírací hodině si jej zavolá  do kanceláře.
Tak kolik jste dnes udělal obchodů?
Jeden, šéfe.
Cože!?
Jeden?
Naši prodavači udělají průměrně šedesát až sedmdesát obchodů denně!
Co jste celý den dělal!?
A kolik jste vlastně utržil?
Tři sta osmdesát  tisíc dolarů.
Šéfovi došla řeč.
Tři sta osmdesát tisíc? Proboha, co jste prodal?
No, první jsem prodal malinký háček na ryby... Háček na ryby?
Za  tři sta osmdesát tisíc? ..
Pak jsem zákazníka přesvědčil, že by si mohl vzít ješte i střední a
velký háček.
Pak jsem ho přesvědčil, že by si měl vzít i nějaký vlasec, prodal jsem mu
tři pruty - malý, střední a veliký.
Dal jsem se s ním do řeči, zeptal jsem se, kde bude rybařit.
Povídal, že na mysu  dvacet mil na sever.
Tak jsem mu prodal ješte  pořádnou větrovku, nepromokavé kalhoty a gumáky, protože tam dost fouká.
Přesvědčil jsem ho, že na pobřeží neberou, tak jsme šli vybrat motorový člun.
Pak jsem se ho zeptal, co má za auto vylezlo z něj, že dost  malé, člun by na něm nemohl odvézt.
Tak jsem mu prodal ještě přívěs...
A  tohle všechno jste prodal člověku, který si přišel koupit jediný háček na  ryby!?
Ne.
On původně přišel koupit vložky pro svoji ženu. Tak jsem  mu navrhnul,
že když si teda o víkendu nezaš...,  že by si mohl zajít aspoň  na
ryby :-)
--------------------------------------------------
Plat revizního technika ve firmě či OSVČ bude vždy různý. Zřejmě podle jeho schopností a taky podle možností jej zaplatit. Řada lidí si plete své nároky s tím, co jim po právu náleží.
Jejich finanční požadavky nebo potřeby nemají nic společného s tím, co si skutečně zaslouží. Jedna věc je chtít více peněz (každý chce víc),  ale něco zcela jiného je být si vědom své vlastní ceny!



* revizak_cz.jpg (3.8 KB, 86x128 - prohlédnuto 428 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #24 kdy: 17.07.2005, 18:43 »

Bohužel u revizí více než kde jinde jsou dost velké rozdíly v cenách. Většinou se najde nějaký kazík, který jde pod obvyklou cenu, nezřídka také díky tomu, že revizi neprovede pořádně, ale jen tak zběžně nebo přímo od stolu. Zákazník jde hlavně po ceně, kvalitu revize většinou dost dobře nedokáže posoudit.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Hubáček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 18.07.2005, 07:41 »

To: Hasala
Nevím, jakou částku považujete za obvyklou. Možná, že ve Vašem regionu je to za střední objekt řekněme 20 tis. V jiném regionu vám za stejný objekt rádi zaplatí 30 tis. a v regionu, kde je přebytek RT se chytíte max. za 15 tis. Vzhledem k tomu, že v regionu kde dělám je přebytek RT, nemohu si do ceny revize započítat skutečnost, že mám oprávnění civilní i drážní. Dvoje zkoušky, dvoje školení. Souhlasím s p. Baborským, že každý OSVČ si musí dělat manažera. A závisí na tom, jaký je to manažer a co dokáže nabídnout. A kazíci jdoucí pod cenu? Jednou ta kosa na kámen narazit musí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #26 kdy: 06.09.2005, 14:10 »

Myslím si,že je to o etice a morálce RT ale pokud se nic nezmění v legislatívě a vážnost revizního technika nebude brána v potaz,pak se nezmění nic.Myslím si,že jsme momentálně na jakýmsi průlomu a nové normy a předpisy nás už brzy překvapí.Otázk a je jakým směrem se to vše bude ubírát...?Budou vše garantovat montážní firmy?Necháme se překvapit....

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Nalezinek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 08.09.2005, 08:43 »

To Hasala
který jde pod obvyklou cenu,.
Hledal jsem "obvyklou cenu" revizí a nikde jsem ji nenašel a kolegové z oboru mlží.Udělal jsem si vlastní ceník ale nevím jestli nejsem "kazík".
Jestli můžete a chcete prosím o zaslání vašeho nebo uznávaného ceníku.
Děkuji
nalezinek.j@seznam.cz

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
vladimir vaněk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 08.09.2005, 19:24 »

Něxco k etice a morálce RT:
Dělám už v oboru dlouho. Před časem jsem se bavil s kolegou co pracuje ve Švýcarku u firmy (emigroval),  ten mi popisoval západní praktiky. Jednoduše řečeno elektriku montuje kdekdo (stačí zaučený). Na ukončené dílo vydá firma protokol o zkoušce, defakto naše revize. Pokud se na předané zakázce stane v stanovené lhůtě průser, většinou to končí rychle u soudu. Takže, než to napíše, pořádně si to ověří.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant, RT, E1B, E1-C5
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #29 kdy: 09.09.2005, 10:13 »

Myslím si, že díky 50110 a pracovním postupům se otvírá ona možnost, kdy montáž provede osoba neznalá. Vždyť nás možná čeká určitá vlna přistěhovalců, a tato levná pracovní síla bude ochotna udělat všechno. Podobně jako po revoluci Češi v Německu. A tak se rozdají pracovní postupy.... Tedy v budoucnu ten, kdo bude umět pouze připojit dva tři dráty, bez dalších hlubších znalostí oboru, bude převálcován pracovníky z třetího světa.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 10.09.2005, 16:15 »

Pane správce,
nevím za co děkujete 50110? Viděl jste někdy  elektroinstala ce  v některém státě bývalého nebo současného Ruska,nebo viděl  pracovat turky,araby?Malujete zbytečně čerta na zeď a žádná norma na tom nic nezmění. Dobrý elektrikář se v této zemi ,ještě dlouho nemusí bát ,že mu rádoby "elektrikáři" z těchto zemí seberou práci.Pokud si pamatuji,tak v devadesátých letech takové pokusy tady byly,rychle však skončily.Doufá m,že to hned tak nebude,kdy se budou elektroinstala ce provádět tak,že do topenářských trubek se budou vtahovat slaněné vodiče s jednoduchou izolací různých nebo stejných barev dle toho ,která barva momentálně je k mání a to v počtu ,co se vejde ,to se vejde.Kdy místo nožových pojistek budou měděné pasnice,kdy místo istalační krabice se pod zásuvku,vypínač vloží profilovaná guma stočená do kruhu ,která se místo sádrou, zahodí maltou.Pokud při vytahování vidlice nepřidržíte zásuvku,tak ji vytrhnete ze zdi.Kdy provizorní osvětlení stavby bude provedeno s jednožilových vodičů místy neizolovaných na 220V bez jištění.Kdy za prodloužení slouží obyčejná dvojlinka připojená dvěma háčky na hlavním vypínači( jak za,tak i před) "stavebního rozvaděče" neboť nikde nenajdete zásuvku na připojení.
Až doba,kterou předpovidáte nastane bude součástí každé přípojky i hydrant s hasícím médiem .
Za to,že je tady vcelku dobrý stav elektrických zařízení může kvalitní normalizace uplynulých let,školství ,odborná příprava minulého století.Bylo by vhodné,kdyby se již přestalo s přebíráním nekvalitních norem(slátanin) a naše se přepracovaly s ohledem na dnešní požadavky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #31 kdy: 10.09.2005, 18:54 »

To Stanislav Pavézka:

Pokud jste správcem myslel mne (Elektrika.cz jich má pět),  pak vás ubezpečuji, že nejsem ten, kdo sedí pouze za monitorem. V zahraničí jsem trávil ne jeden rok a tak se domnívám, že bych zde na tomto fóru mohl vyslovit svou osobní zkušenost. Co myslíte?
-

Pokud si dobře přečtete to, co jsem psal, pak vidíte, že jsem zmiňoval ty elektrikáře, kteří neumí nic jného než zapojovat dráty do svorek. Pokud tedy jste nepochopil o jakou práci jde, myslel jsem tím takovou, která se provádí mechanicky, bez hlubších odborných znalostí. A také tu, která se dá zmiňovaným pracovním postupem jednoduše popsat. O těchto jsem psal, že přijdou o práci až k nám přijdou zahraniční zlaté ručičky. 

-

Ve vámi zmiňovaných státech se najdou zrovna tak odborníci, jako u nás lemplové. Proto bych vámi příště volil jiný tón.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jaroslav Hasala
« Odpověď #32 kdy: 11.09.2005, 09:19 »

To Nalezinek:

Žádný pevný ceník nemám. Obvykle používám HZS 250 - 350 Kč. Nebo cena dohodou, ale obvykle to tak nějak vyjde podle HZS.
Ale abych byl konkrétnější, za běžný RD cca 5+1 to obvykle vychází kolem 1200 - 1500 Kč. (JM - Znojmo).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 11.09.2005, 09:48 »

To Miroslav Minařík:
V žádném případě jsem se vás nechtěl nějak dotknout.V tomto oboru pracuji již 35 roků,v mnoha státech jak na východě ,tak západě jsem pracoval.
Porovnávám jen a pouze porovnatelné.
V létech 1979 až 1984 jsem mimo jiné uváděl do provozu elektrohydraul iku technologickýc h  zařízení jeviště Paláce kultury a Národního divadla Praha, kterou dodala firma Manesmann Rexroth NSR a několik jejich dalších firem. Přesto,že u nás nebylo tehdy  jak materiálové ,tak technické vybavení, po liánach jsme tu nelezli. Tak ,jak jejich zařízení chodilo,s jakými obtížemi je uváděli do provozu(mnohé nechodí spolehlivě dodnes nebo se nemůže používat),nebylo se již tehdy z naší strany za co stydět.
Pokud se dnes podíváte na elektroinstala ce rok od roku jsou lepší a to jak vlivem technologií, tak i vlastním provedením.
Pokud však překročíte hranice dále na východ jen pouhým pohledem na ktérékoliv elektrické zařízení a nejen na ně rázem zjistíte,že jste možná v  padesátých letech u nás.
Doba,kdy se u nás dodavatel vybíral jen a pouze podle ceny a kolik zaplatí ,se snad pomalu stává minulostí a čím dál tím více, se volí kvalita a spolehlivost.S tále častěji se setkávám s tím,že když je někdo špatný,tak si ho již znovu nevezmou a znám několik firem,které díky tomuto již zanikly(jen korupce ve státní správě brání doposud řetězové reakci).
Pokud  však tento i když pomalý trend bude nadále pokračovat, nevidím důvod ,proč by zde měli mít prostor nějaký "zlatý ručičky" z východu.
Především ve společném zájmu by mělo být,aby nevydávaly normy ,které budou mít za důsledek jen to,že se zhorší bezpečnost a spolehlivost elektrických zařízení,ta tam zatím téměř neexistuje.
Pokud je podle vás stav elektrikářů tak špatný,nevidím důvod proč jej dále zhoršovat,vstupem ještě horších.Svůj nemalý podíl na stavu jaký zde ještě nějaký čas zřejmě bude ,nese ITI ,když v létech 89,90,91 vydávalo osvědčení kdekomu,toto je však již minulostí,dokonce proběhla i selekce RT.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #34 kdy: 11.09.2005, 11:11 »

To Stanislav Pavézka:

Myslím, že máme všichni různé zkušenosti. Vámi popisované situace samozřejmě znám také. Jsem však zastáncem filozofie, že "motor rozvoje je nespokojenost"! Proto ubezpečovat ostatní, že mohou být klidní, mi připadá jako "usínat na vavřínech".

Proč si myslíte, že v Rusku mají dobrý hackery? Respektive programátory? Rozhodně to není tím, že vyrostli v perestrojce. Jsou to lidé, kteří se chtějí prosadit, dokázat, že i oni umí. Takovým se pak říká, že jsou IN, že mají zlaté ručičky...... A u nás? Podívejte se do škol. Všichni chtějí podnikat, neví v čem, neví jak. Řemeslné obory mizí. Ti co se naučí a umí, mizí do zahraničí. Německo mozky nakupuje již dávno. Také tam se nechce nikomu pracovat. Tam vidíte na stavbách spousty šikovných Rusů, Čechů, Turků.....

Pokud se cizinec naučí jazyk, nastuduje naše zvyklosti a legislativu, pak již bude schopný i konkurovat.

A proto tvrdím stále! Je třeba na sobě neustále makat! Zlaté ručičky nejsou genetický kód! 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #35 kdy: 11.09.2005, 12:28 »

To: Hasala

Nedá mi, abych nereagoval na váš příspěvek : 11.09.2005 09:48.

Na jedné straně  HZS 250-350,-Kč a potom dům 5+1 za 1200 až 1500,- Kč. Tak to bych chtěl umět také!

Provést revizi domu 5+1, vypracovat revizní zprávu, vyfakturovat  a předat, včetně dopravy, a to vše za cca 4-5 hodin???  Snad jen teoreticky!

Napadá mne jedno podezření:  "Snad nepatříte mezi ty RT, kteří provedou revizní zprávu od stolu a bez dokladu?". 

Jsem přesvědčený že nepatříte, tak kde je početní nebo technická chyba?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.